آرامگاه خانوادگی «محمد علی فروغی » بازسازی شد

n83034908 72549770 - آرامگاه خانوادگی «محمد علی فروغی » بازسازی شد

آرامگاه خانوادگی «محمد علی فروغی » بازسازی شد

n83034908 72549770 - آرامگاه خانوادگی «محمد علی فروغی » بازسازی شد

به گزارش ایرنا در روزهای اخیر تصویری از سنگ قبری شکسته شده در گورستان ابن‌ بابویه شهرری در برخی رسانه ها منتشر شد که در آن نام محمد علی فروغی در میان قطعه های شکسته سنگ هم دیده می شد.
شکستن سنگ قبر فروغی هم مانند موارد مشابهی که در سال‌ های اخیر اتفاقات مربوط به سنگ قبرشان (سرقت و شکستن و سیمان شدن و…) خبرساز شده است توجه خیلی ها را به خود جلب کرد.
ابن بابویه با مساحت 14 هکتار نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران به شمار می رود که بسیاری از مشاهیر ایران در آن دفن هستند. نام این گورستان از نام محمد بن بابویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان شیعه برگرفته که آرامگاه او در آنجا واقع شده‌ است.
حجت الاسلام علی منصوری مدیر آستان شیخ صدوق شهرری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره اظهارداشت: آرامگاه خانوادگی محمدعلی فروغی (ذکاءالملک) 64 مترمربع مساحت دارد و در جوار آرامگاه شیخ صدوق در شهرری واقع شده است.
وی تصریح کرد: این آرامگاه در حدود 80 سانتی متر بالاتر از سطح اصلی زمین قرار داشت که همین امر موجب نشست قبر و شکستن سنگ ها شد.
مدیر آستان شیخ صدوق عنوان کرد: سنگ قبر فروغی نیز قدمت تاریخی ندارد و سه سال پیش توسط خانواده اش تعویض شده بود.
منصوری یادآورشد: 9 نفر از اعضای خانواده فروغی در این آرامگاه خانوادگی دفن هستند که تمامی این قبور توسط اداره اوقاف شهرستان ری و با هماهنگی خانواده ایشان بازسازی و همسطح سازی شد.
فروغی دردشتی ملقب به ذکاءالملک، ادیب، فیلسوف، تاریخدان، روزنامه ‌نگار و سیاست‌ مدار بود که سال 1254 خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود و در سال پنجم آذر ماه 1321 نیز درگذشت.
3218/6003/ 1008

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *