جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

1  hamgardi 01 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

جزیره مارتینیک مکانی دیدنی در کشور ونزوئلا. شاید بسیاری از شما اگر قرار باشد به سفری خارج از کشور بروید، اغلب کشور های اروپایی را برای این منظور انتخاب می کنید. البته که انتخابتان بسیار هوشمندانه است، چرا که این کشور ها هم بسیار سرسبز و زیبا بوده و هم بسیار مدرن هستند. اما اگر در فکر ایجاد تنوع در سفر هایتان هستید و می خواهید با مکان های زیبای دیگری در سرتاسر جهان آشنا شوید، ما برایتان پیشنهاد خوبی داریم. شاید تاکنون به آمریکای جنوبی سفر نکرده باشید. بنابر این احتمالا نمی دانید که جزیره ای در یکی از کشور های این قاره وجود دارد که طبیعتی فوق العاده ، سواحل وبنادر  زیبا ، روستاهایی برای  ماهیگیری ، مزارع موز و نیشکر،  شکوفه های زیبایی که در دل کوه ها جا گرفته و هزاران چشم انداز زیبای دیگر را برایتان به ارمغان خواهد آورد. نام این آرمان شهر رویایی مارتینیک است که یکی از شهر های کشور ونزوئلا بوده و مکانی بسیار دیدنی برای بازدید است. پس اگر می خواهید آرامشی وصف نشدنی را در میان شن های سواحل این جزیره تجربه کنید، تا پایان با ما همراه شوید.

کمی بیشتر درباره جزیره مارتینیک

اولین نکته ای که در مورد جزیره مارتینیک بهتر است بدانید این است که اگر از وقوع آتشفشان می ترسید ، اصلا سمت این جزیره نروید. علت این هشدار این است که کوه Pelee با ارتفاع حدود 1397 متر هنوز هم کوه  آتشفشانی فعالی بوده که ممکن است هر لحظه فعالیتش آغاز شود. البته این قضیه امروزه  آنقدر ها هم جدی و خطرناک نیست که مانع سفر شما به جزیره  مارتینیک  شود. در واقع باید گفت همین فوران ها و عالیت های آتشفشانی بوده اند که این جزیره ی زیبا را بوجود آورده اند. اگر از داخل و مشخصات دیگر مارتینیک جویا شوید ، باید گفت که حجم زیادی از این جزیره را جنگل های گرمسیری تشکیل می دهند. درصد این جنگل ها نسبت به مساحت کل جزیره که حدود 1080 کیلومترمربع بوده ، حدود 43 درصد است که رقم قابل ملاحظه ای نیز هست. فضای دیگر این جزیره نیز شامل فلات ها و کوه های استپ بوده که در کنار جنگل های گرمسیری واقع شده اند. ضمنا همانطور که گفته شد این زیره ی زیبا در شمال شرقی کشور ونزوئلا واقع در آمریکای جنوبی قرار دارد. حال نوبتی هم که باشد ، نوبت می رسد به معرفی و آشنایی با فرهنگ مردم و بومیان این منطقه که بسیار عجیب و البته جالب است. اهمیت و تفاوت فرهنگی این منطقه بقدری است که خود باعث جذب مسافران و گردشگران به این جزیره شده است. البته این مولفه با جاذبه های گردشگری همراه شده است که این حجم از استقبال را بوجود آورده است. این فرهنک که در واقع ترکیبی  از فرهنگ آفریقا، فرانسه و هندوستان است به قدری جذلب است که می توان ساعت ها در موردش به گفتگو پرداخت . اما متاسفانه در این بحث نمی گنجد و ما در همین حد به آن اکتفا می کنیم تا بیشتر درمورد جاذبه های گردشگری جزیره مارتینیک به شما عزیزان اطلاعات بدهیم.

1  hamgardi 02 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

Fort de France

احتمالا بسیاری از شما عاشق شهر های بندری هستید ، چرا که در کشور خودمان ایران نیز این گونه شهر ها بیش از بقیه مورد توجه قرار می گیرند. کشور ونزوئلا و جزیره مارتینیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای بنادری هستند که بیش از نقاط دیگرشان مورد توجه و بازدید عموم قرار می گیرند. یکی از این بنادر معروف این جزیره اصلی ترین بندر جزیره  یعنی بندر Fort de France بوده که توقفگاه کشتی ها نیز هست. اما از دیگر جاذبه های این بندر  که در شهر مرکزی جزیره مارتینیک واقع شده است، می توان به  مکان های تاریخی و موزه های جذاب این بندر مارتینیک اشاره کرد که با توجه به بندری بودن این شهر بسیار باعث شگفتی است. در واقع وجود هتل ها و رستوران های متعدد و گوناگون که در این بندر وجود دارد به اندازه ی این اماکن و موزه ها عجیب نیست. اما پس از بازدید و اقامت در این شهر اگر به دنبال سوغاتی مناسب برای اقوام خود می گردید ، ما به شما صنایع دستی و کالا های گرمسیری را پیشنهاد می کنیم که می توانید از فروشگاه های شلوغ این بندر تهیه کنید. پس در سفر به جزیره مارتینیک ، نام Fort de France را به یاد داشته تا سفری پر انرژی را تجربه کنید. 

1  hamgardi 03 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

آشنایی با Saint Pierre

اگر خاطرتان باشد پیش از این راجع به  آتشفشان کوه Pelee صحبت کردیم و در مورد ویرانی های آن اندکی توضیح دادیم. اما شاید بتوان گفت بیشترین میزان ویرانی فوران این کوه مربوط می شود به نابودی شهر Saint Pierre که تا سال 1902 شهر اصلی جزیره مارتینیک به حساب می آمد. اما هم اکنون تنها خرابه هایی از این شهر تاریخی بر جای مانده است که البته مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می گیرد و در واقع سرگذشت شهری که روزگاری از چنان ابهتی  برخوردار بوده که  حتی در قرن نوزدهم به پاریسِ کارائیب مشهور بوده است، اما به یکباره دچار افول شده و حدود 10 هزار نفر از شهروندانش نیز قربانی فوران آتش فشان شده اند، خود جاذبه گردشگری و تور طبیعت گردی به حساب می آید. حال در کنار این همه خرابه و ویرانی ، وجود رستورانی که در آن غذاهای محلی عرضه می شود ، می تواند برای هر گردشگری  بسیار لذت بخش باشد. البته در بازدید از این شهر کارخانه شکرسازی قدیمی Caron Ppantations  را که تاریخچه ی آن  به قرن هفدهم بر می گردد ، نیز می تواند به عنوان جاذبه ای گردشگری مارتینیک مطرح شده و مورد بازدید قرار گیرد. 

1  hamgardi 04 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

آشنایی با Trois Ilets

حال نوبتی هم که باشد نوبت می رسد به دهکده ای که باب میل عاشقان غذا خوردن است. اگر شما جز این افراد هستید، می توانید رستوران، بار و  کازینو های مورد علاقه خود را در  دهکده کوچک Trois Ilets  یافته و غذای خود را در کنار چشم انداز های بسیار زیبا نوش جان کنید. البته تنها این نیست. بستنی فروشی ها، بوتیک های لباس و پیتزا فروشی های این دهکده نیز سرآمد بوده و از شهرت بسیار فراوانی برخوردار هستند. پس در این دهکده می توانید به همه ی نیاز های شکم خود به درستی پاسخ داده و بهترین خوراکی ها را میل کنید. البته در مورد اسکانتان نیز اصلا نگران نباشید، چرا که چندین استراحتگاه و هتل هایی نیز برای استراحت شما مسافران در این دهکده تعبیه شده اند. با این تفاسیر احتمالا شما هم به قابلیت بسیار  زیاد  سیاحت های اکتشافی در این دهکده کوچک پی برده اید که واقعا شگفت انگیز است. 

1  hamgardi 05 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

آشنایی با سواحل مارتینیک

حال نوبت می رسد به معرفی سواحل زیبای این جزیره که احتمالا برای بسیاری از شما عزیزان بهترین قسمت این مطلب است. این جزیره دارای سواحل بسیار زیاد و متنوعی است که هر کدام از آن ها در یک بخش مجزا واقع شده و کاربری متفاوتی دارند. البته این بدین معنی نیست که بخض های این جزیره متفاوت از هم بوده و تنها یک بخش از آن ارزش دیدن دارد. در واقع هر بخش از این جزیره دارای زیبایی ها و تجربه های خاص و منحصربفرد مربوط به خود است. مثلا اگر برای غواصی به این جزیره می روید ، ساحل Anse Noir می تواند بسیار مناسب حال شما باشد. اما ساحل Anse des Salines  از محبوبیت بیشتری در میان گردشگران برخوردار بوده که بسیار مناسب حال آن ها نیز هست. ساحل دیگری که به واسطه ی شن های سیاه رنگ اش به شهرت رسیده است، ساحل Anse Ceron بوده که در شمال جزیره مارتینیک واقع شده است. اما اگر قصد عزیمت به این جزیره را دارید، بهتر است بدانید که بطور کلی چشم انداز های  سواحل شرقی جزیره مارتینیک نسبت به بقیه نقاط آن بیش تر بوده و در عین حال خلوت تر هم هستند که این خود ویژگی بسیار خوبی به حساب می آید. در پایان بهتر است این نکته را نیز بدانید که طبیعت این جزیره شامل سه منطقه  کارائیب شمالی، The Peninsula of La Caravelle و منطقه جنوبی بوده که شاید این انفصال در ظاهر نقص به نظر برسد ، اما در واقع این اتفاق عامل اصلی بکر ماندن زیبایی ها و طبیعت این جزیره شده و باعث منحصربفرد شدن آن می باشد. ما نیز  این اطمینان را در مورد این جزیره به شما می دهیم که از بازدید و سفر به آن هرگز پشیمان نخواهید شد. در این مطلب قصد داشتیم تا با معرفی یکی از بهترین جزیره ها و مقاصد دنیا برای سفر  ، شما را در انتخاب بهترین آنها یاری کرده تا بهترین سفر  ممکن را در کنار خانواده تان تجربه کرده و تا سالیان سال به یاد داشته باشید.

1  hamgardi 06 - جزیره مارتینیک در قلب آمریکای جنوبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *