آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین

1  hamgardi 19119f68 0746 43f7 84d2 f91990c7f898 - آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین

آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین

فیلیپین کشوری است که در غرب اقیانوس آرام و در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است. جنگل های استوایی زیبا و سرسبزی را به دلیل داشتن آب و هوای گرمسیری دریایی و رطوبت زیاد می توان در این کشور شاهد بود

در خلیج لینگاین در شمال فلیپین 124 جزیره پراکنده وجود دارد که با یکدیگر تشکیل پارک ملی صد جزیره فلیپین را می دهند. جالب است بدانید که از میان این جزیره ها تنها سه جزیره قوزون، کودکان و جزیره حاکم مکان مناسبی برای گردش و تفریح است و جزیره های دیگر عملا نمی توان از آن ها بهره برداری و استفاده تفریحی کرد. قدمت این جزایر شاید به دومیلیون سال قبل برسد و تقریبا مساحتی حدود 76/16 کیلومتر مربع را در بر می گیرند. جزیره های مرجانی که واقعا زیبا و تماشایی هستند و در هیچ جای دنیا نمی توان مانند آن ها را دید. طوفان و پدیده های جوی و عوامل انسانی مانند ماهی گیری های بی رویه توسط ماهیگیران سبب شده است که مرجان های زیر آب برخی از این جزایر رو به نابوی برود. از بین این 124 جزیره جزیره هایی که دارای ساحل می باشند در موقع تعطیلات پر از گردشگر و مسافر می شوند که برای گذراندن تعطیلات و شنا و غواصی به این منطقه آمده اند. پایه ی اغلب این جزایر در اثر جذر و مد آب در طی صد ها هزار سال فرسایش یافته و سبب شده است که جزایر شکلی شبیه به قارچ به خود بگیرند.

گفته می شود که این جزایر که امروزه به صورت پراکنده مشاهده می کنیم می تواند تکه های جدا شده از صخره ای مرجانی دریای باستانی باشد که در طی سالیان دراز به این شکل درآمده و پایین رفتن آب دریا موجب شده است که الان ما بتوانیم آن ها را به این صورت ببینیم. تنها راهی که بتوان به بافت مرجانی این جزیره کمک کرد و آن ها را از خطر نابودی نجات داد این است که شرایط مساعدی برای افزایش جمعیت صدف های غول پیکر آماده بشود، چون این صدف ها در جهت بهبود بافت مرجانی مفید هستند و این کاری است که در بولینوا، دانشگاه علوم و فنون دریایی فلیپین در حال انجام آن است. همچنین برنامه هایی توسط مقامات شهر آلامینوس از سال 2005 تدوین شده است تا بتوان این پارک ملی را حفظ نمود برای مثال ماهیگیری غیر قانونی را کاملا در این مکان ها ممنوع کرده اند و همچنین اجازه غواصی و شیرجه فقط در مکان های مشخص شده داده می شود. تا شاید بتوان از این طریق به بهبود اوضاع این این جزایر و پارک های ملی فیلیپین کمک کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *