آینده خوبی برای گردشگری ایران تصور می کنیم

n83096633 72653960 1024x640 - آینده خوبی برای گردشگری ایران تصور می کنیم

آینده خوبی برای گردشگری ایران تصور می کنیم

n83096633 72653960 - آینده خوبی برای گردشگری ایران تصور می کنیم

به گزارش ایرنا، «زوراب پلولیکاشویلی» روز دوشنبه در چهلمین اجلاس اعضای وابسته با سازمان جهانی گردشگری به میزبانی همدان اظهار داشت: این سازمان 500 عضو شامل 16 عضو ایرانی و سه عضو همدانی دارد و این امر نشان از فعالیت خوب ایران با سازمان جهانی گردشگری است.
وی افزایش اعضای وابسته به سازمان و جذب شرکت های بیشتر به این سازمان را از اهداف این اجلاس در همدان دانست و ابراز امیدواری کرد: این اجلاس موجب حضور بیشتر شرکت های ایرانی در سازمان جهانی گردشگری شود.
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از حضور 27 کشور دنیا در این اجلاس خبر داد و افزود: از فرصتی که وزارت امور خارجه و استانداری همدان در اختیار اعضا قرار داده تشکر می کنیم.
پلولیکاشویلی با قدردانی از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفت: وی فردی متخصص و کارآمد به عنوان یک همکار سازمان جهانی گردشگری در ایران است.
وی این اجلاس را بسیار موفق ارزیابی کرد و افزود: همدان یکی از مقاصد خوب گردشگری در ایران است و می تواند مقصد مطرح در جهان باشد.
پلولیکاشویلی اظهار داشت: در این اجلاس به تبادل نظر و تجربه می پردازیم و به دنبال تحقق افزایش اعضای سازمان هستیم.
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری افزایش توریسم فرهنگی را از اهداف دیگر این اجلاس دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا از فناوری های جدید باید بهره بگیریم.
سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل متحد در بخش گردشگری است که در رابطه با امور جهانگردی سیاست گذاری می کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده ترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.
در حال‌ حاضر اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری 557 عضو هستند که جمهوری اسلامی ایران 16 عضو دارد و شهرداری همدان، شرکت سیاحتی علیصدر و دهکده گردشگری گنجنامه سه عضو همدانی این اجلاس جهانی هستند.
همدان با حدود یک هزار و 800 جاذبه گردشگری به عنوان یکی از پنج شهر گردشگر پذیر کشور به حساب می آید. آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه باستانی هگمتانه، گنبد علویان، کتیبه های گنجنامه، غارعلیصدر، برج قربان، سرابها و حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی، آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهمترین آثار تاریخی و گردشگری این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.
شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه این اجلاس، برای تصاحب امتیاز میزبانی از اجلاس جهانی جهانگردی (UNWTO) در همدان نقش تاثیرگذاری را ایفا کرد.
همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران از سوی کنفرانس گفت و گوی همکاری آسیایی (ACD) به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 انتخاب شده است و پیش از این نیز کنفرانس بین المللی گفت و گوی همکاری آسیایی (ACD) از پنجم تا هفتم شهریور امسال به میزبانی همدان برگزار شد.
این خبر در حال تکمیل است …
7527/7526/2090

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *