اقامتگاه های بوم گردی، با سادگی تعریف می شود نه گرانی

اقامتگاه های بوم گردی، با سادگی تعریف می شود نه گرانی

n83086298 72636493 - اقامتگاه های بوم گردی، با سادگی تعریف می شود نه گرانی

«احمد محیط طباطبایی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرچیزی باید در جای خودش قرار بگیرد. هتل های ستاره دار و مسافرخانه و اقامتگاه بوم گردی اید از تعریف ذاتی خود تبعیت کنند و مطابق با تعریف و شرح وظیفه خدمات دهند.
رییس شورای بین‌المللی موزه‌های ایران (ایکوم) اضافه کرد: بوم گردی به مفهوم واقعی، یعنی ما شرایطی را در یک مکان داشته باشیم که «بر اساس فرهنگ منطقه» از گردشگران میزبانی کنیم؛ برای نمونه اقامتگاه عشایری باید چادر و اقامتگاه روستایی باید خانه روستایی مشابه دیگر خانه های منطقه باشد.
محیط طباطبایی ادامه داد: فلسفه اقامتگاه های بوم گردی ایجاب می کند در آنجا هیچ چیز مصنوعی ایجاد نشود، بلکه آنچه هست ساماندهی شود؛ زیرا گردشگران می خواهند با مراجعه به این مکان ها، فرهنگ ذاتی منطقه را اعم از خوراک و پوشاک و محل اقامت به طور بی واسطه ببینند.
به گفته وی، «بیشتر گردشگران اقامتگاه های بوم گردی از قشر فرهنگی اند و با گردشگران تفریحی که هزینه های رفاهی فراوان را مطالبه می کنند، تناسبی ندارند. پس تحمیل هزینه های زیاد به بهانه خدمات لوکس با ماهیت این نوع گردشگری نامتجانس است.
به گزارش ایرنا، بر اساس آمار رسمی تاکنون حدود یک هزار اقامتگاه بوم گردی در کشور ایجاد شده که البته برخی کارشناسان این رقم را کمتر می دانند.
بیشتر این اقامتگاه ها در استان های مرکزی قرار دارد.

فراهنگ*3079*1418*1961*

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *