انجمن های فعال در حوزه گردشگری حمایت می شوند

n83156526 72755129 - انجمن های فعال در حوزه گردشگری حمایت می شوند

انجمن های فعال در حوزه گردشگری حمایت می شوند

انجمن های فعال در حوزه گردشگری حمایت می شوند

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، حسین اربابی در دیدار با برخی از بانوان مدیر انجمن های فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی به توانمندیها و ظرفیت های موجود در بانوان اشاره کرد و گفت: جامعه بانوان ما در حال حاضر توانمندتر از هر زمان دیگری است.
وی گفت: در حوزه فعالیت های تخصصی سازمان میراث فرهنگی بانوان نقش فعالی دارند و به عنوان مثال در عرصه صنایع دستی 70 درصد فعالان این حوزه را بانوان تشکیل می دهند.
اربابی گفت: عدم وابستگی سازمان های مردم نهاد به کمک های دولتی نقطه قوت آن ها است چرا که بروکراسی اداری باعث می شود تا کارها کند پیش رود، لذا انجمن ها و سازمان های مردم نهاد بدون وابستگی به کمک های دولتی و به صورت داوطلبانه و از روی عشق و علاقه به فعالیت می پردازند و خیلی وقت ها هم موفق هستند.
معاون سازمان میراث فرهنگی افزود: به جرات می توان گفت که تمام فعالیت های مرتبط با حوزه گردشگری و صنایع دستی توسط بخش خصوصی انجام می شود از این رو این یک فرصت برای انجمن ها و سازمان های مردم نهاد است که می توانند نقش پل ارتباطی بین بخش دولتی و بخش خصوصی را ایفا کنند.
وی با بیان این که دولت نقش سیاستگذاری و حمایتی دارد گفت: فعالیت انجمن های فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی حمایت می شود و تمام حمایت هایی که لازم است را از انجمن ها به عمل خواهیم آورد.
اربابی در ادامه به نقش انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در فعالیت های مختلف اشاره کرد و افزود: فعالیت شما انجمن ها مصداق کامل تحقق جامعه مدنی است.
وی همچنین با اشاره به برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از انجمن های مردم نهاد گفت: بر اساس برنامه ریزی ها قصد داریم انجمن های مردم نهاد مادر را شناسایی کنیم ضمن این که در فراخوانی که به زودی اعلام خواهد شد.
اربابی خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم که سمن ها و سازمان های مردم نهاد می توانند به خوبی مسیر تکامل را طی کنند، از این رو به طور کامل از آن ها حمایت خواهیم کرد.
فراهنگ ** 3377 ** 1355 **

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *