ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا کشور بزرگی‌ در جنوب اروپا

venice - ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا کشور بزرگی‌ در جنوب اروپا

ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا کشور بزرگی‌ در جنوب اروپا قرار دارد. ایتالیا به همراه یونان از پایه‌گذاران تمدن غرب به شمار می‌روند. به این علت، این کشور بیشترین تعداد آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را در سطح دنیا داراست و یادمان‌های تاریخی و آثار باستانی تقریباً در تمام نقاط ایتالیا پراکنده‌اند. این کشور همچنین به تنوع خوراک، برندهای مد، اتومبیل‌های گران‌قیمت مسابقه‌ای و موتورسیکلت‌ها، تنوع فرهنگی و گویشی، کوه‌ها و دریاچه‌های بی‌نظیر به‌خصوص در دامنه‌های آلپ، سواحل زیبا مشهور است.  ایتالیا به معنی کشور زیبا شهرت دارد.ایتالیا دو کشور کوچک را در داخل مرزهای خود دربرگرفته است: سان مارینو و واتیکان. با اینکه این دو کشور عضوی از اتحادیه اروپا نیستند، اما در پیمان شنگن و اتحادیه پولی اروپایی عضویت دارند. بین این کشورها کنترل مرزی وجود ندارد و واحد پولی آنان نیز یکسان است. زبان رسمی این دو کشور نیز ایتالیایی‌است.

شهرهای ایتالیا شامل : رم – بولونیا – فلورانس – میلان – ونیز و …

زبان رسمی ایتالیا

مردم ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند که ایتالیانو (Italiano) نامیده می‌شود و این زبان در کل ایتالیا به عنوان زبان رسمی شناخته می‌شود. زبان ایتالیایی شباهت زیادی به اسپانیایی دارد. بنابراین اگر به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنید، می‌توانید با اندکی تلاش با ایتالیایی‌ها ارتباط برقرار کنید.

رم : شهر زیبای رم که بسیاری آن‌را با لقب شهر ابدی می‌شناسند، بزرگترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر ایتالیاست که روزگاری پایتخت جهان و قلب امپراطوری عظیم رم بوده. این شهر بنا‌های تاریخی و موزه‌های بی‌نظیری که در خود جای داده، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مقصد گردشگران ایتالیا و حتی قاره سبز اروپاست.

400px Vatican City at Large - ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا کشور بزرگی‌ در جنوب اروپا

 

1 دیدگاه برای ”ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا کشور بزرگی‌ در جنوب اروپا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *