ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان بررسی می شود

n83143251 72732788 - ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان بررسی می شود

ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان بررسی می شود

n83143251 72732788 - ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در قلعه بختک لیلان بررسی می شود

به گزارش ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این نشست که امروز (شنبه یکم دی 97) در محل سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، علی اصغر مونسان و سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی به بررسی موضوعات مرتبط با این سه شهر در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداختند.
بر اساس این گزارش موضوع ایجاد پایگاه میراث فرهنگی برای قلعه تاریخی بختک یکی از مهمترین محورهای گفت و گوی رئیس سازمان میراث فرهنگی و نماینده ملکان، لیلان و مبارک شهر بود.
نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس با اشاره به اهمیت این قلعه تاریخی از مشارکت شهرداری و فرمانداری برای مرمت و ساماندهی آن خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت های صورت گرفته، تخصیص اعتبار مناسب و با همکاری و مشارکت شهرداری، فرمانداری و میراث فرهنگی اتفاقات بسیار خوبی در این خصوص انجام شده است.
وی افزود: قلعه تاریخی بختک به عنوان یکی از آثار به یادماندنی از دوران گذشته ضمن معرفی فرهنگ و هویت تاریخی این منطقه می تواند در جذب هرچه بیشتر گردشگر نیز موثر باشد، از این رو نیازمند همکاری و توجه هرچه بیشتر به این قلعه تاریخی هستیم.
نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر، ملاقات رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را ارزشمند توصیف کرد و گفت: خوشبختانه، آقای مونسان ارتباط بسیار خوبی با نمایندگان مجلس و قوه مقننه دارد و برگزاری نشست های متعدد با نمایندگان مجلس بیانگر توجه او به حوزه میراث فرهنگی در سراسر کشور است.
در این نشست طرح ایجاد پایگاه میراث فرهنگی قلعه بختک از سوی مسوولان شهر ملکان به معاون رییس جمهوری به صورت مکتوب ارائه شد.
در این نشست محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، فرماندار، شهردار و مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهر ملکان نیز حضور داشتند.
قلعه بختک لیلان مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است و در شهرستان ملکان، بخش لیلان واقع شده است. این اثر در تاریخ 19 مرداد 1379 با شماره ثبت 2780 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فراهنگ**9012 ** 1418

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *