ایران نیاز به یک شبکه تلویزیونی مستقل صنایع دستی دارد

n83006310 72500674 - ایران نیاز به یک شبکه تلویزیونی مستقل صنایع دستی دارد

ایران نیاز به یک شبکه تلویزیونی مستقل صنایع دستی دارد

n83006310 72500674 - ایران نیاز به یک شبکه تلویزیونی مستقل صنایع دستی دارد

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار ایرنا، پویا محمودیان در مراسم رونمایی از مجموعه مستند «دست آفریده ها» در سالن همایش های موزه ملی اظهار داشت: امروز با رونمایی از مجموعه مستند دست آفریده ها که با همکاری شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران به ثمر می نشیند سرآغاز فصل تازه ای برای یاری رسانه ملی به هنرصنعت بومی شکل می گیرد.
وی افزود: هنرهای سنتی ما وقتی دیده شوند ظرفیت پنهانشان برای همگان آشکار می شود.
محمودیان گفت: اگر روزی قرار باشد مرزهای این کشور به روی کالاهای خارجی بسته شود آنچه از صنعت ایران بدون اتکا به خارج جریان پیدا می کند صنایع دستی است.
معاون صنایع دستی کشور تاکید کرد: پرداختن به این هنر، صنعت که مواد اولیه آن بومی، دانش سنتی اش بومی و سرمایه های انسانی آن فرزندان این آب و خاک هستند در سال حمایت از کالای ایرانی امری مهم و وظیفه عمومی است.
وی ادامه داد: 31 استان کشور هر کدام در این زمینه سرمایه های فکری، هنری و اجتماعی فراوان دارند.
محمودیان یادآور شد: امروزه در دنیا اقتصاد خلاق، سریعت ترین رشد را در بخش های مختلف اقتصادی از آن خود دارد که صنایع دستی هم جزو آن است و اگر به طور مثال از رشته ای مثل سوزن دوزی بلوچ حمایت کافی رسانه ای و تبلیغاتی می شد هم اکنون در صدر منسوجات دستی دنیا بود.
وی تصریح کرد: سی و امین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که هفته بعد آغاز می شود نمایشی از اقتدار صنایع دستی جمهوری اسلامی است.

** هنرهای سنتی ایران رسانه اند

مدیر شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: هنرهای عالی و صنعت متعالی، ماحصل اشراق است چون هنرهای اصیل خاک را نه به نان بلکه به جان تعالی می بخشد.
محمدرضا جعفری جلوه افزود: هنر شرقی، دینی و ایرانی، اصیل ترینش فرشته سرانگشتان هنرمندان ما است که خبر از جایی می دهند که ناکجاآباد نیست.
وی بیان داشت: هنرهای سنتی و صنایع دستی این سرزمین خود رسانه هستند که رسانه های جدید مثل صدا و سیما باید این یاران دیرین خود را بشناسند و بشناسانند.
مجموعه فیلم های مستند دست آفریده ها توسط 14 کارگردان در 30 اپیزود 20 دقیقه ای به همت شبکه 2 سیما و به سفارش معاونت صنایع دستی کشور تولید شده است که به جلوه هایی از تولید صنایع دستی در رشته های مختلف می پردازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *