بازار فروش صنایع دستی مغفول مانده است

n83154467 72751437 1024x683 - بازار فروش صنایع دستی مغفول مانده است

بازار فروش صنایع دستی مغفول مانده است

بازار فروش صنایع دستی مغفول مانده است

به گزارش ایرنا، سیده حمیده زرآبادی دوشنبه شب در آیین گشایش دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در قشم افزود: رونق نداشتن بازار فروش صنایع دستی باعث سرخوردگی فعالان این حوزه و در طولانی مدت باعث رکود دوباره تولید این صنایع می شود.
وی ادامه داد: هم اینک بازارها بیشتر سنتی هستند که باید با استفاده از فناوری های نوین به سمت فروش اینترنتی و کسب و کارهای نوین پیش رفت که به دلیل جذابیت بیشتر، جذب حداکثری مخاطب را در سطح بین المللی به همراه دارد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در کنار فعالیت ماهران و استادان برای تولید صنایع دستی با کیفیت بالا، باید در حوزه بسته بندی مناسب نیز تحولی ایجاد کرد تا ارزش افزوده محولات بیشتر شود.
وی افزود: یکی از نقاط قوت تولیدات صنایع دستی، امکان فعالیت بانوان است که به عنوان یکی از ظرفیت های کم نظیر این حوزه مطرح است و نتایج مطلوبی هم در روحیه زنان فعال در این حوزه و هم در ارتقای کیفیت تولیدات مشاهده می شود.
وی یاد آور شد: برای افزایش سرعت در حوزه رونق گردشگری منطقه های آزاد، باید هم افزایی مناسبی بین دستگاه های مربوط ایجاد شود.
عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هزینه سفر به جنوب کشور بالاست که این امر موجب افزایش سفر به خارج از کشور و خروج ارز می شود.
زرآبادی تاکید کرد: باید تمهیداتی در نظر گرفت تا هزینه مسافرت به جنوب کشور کاهش پیدا کند و مسافران و گردشگران پول خود را به جای هزینه برای پیمودن راه، در داخل شهرها و برای رفع نیازهای خود هرینه کنند.
دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی قشم شامگاه دوشنبه با حضور علی اصغر مونسان، عاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری، برخی از اعضای فراکسسون گردشگری مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و دیگر مسوولان محلی قشم گشایش یافت.
جزیره قشم به وسعت یکهزار و 500 کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.
همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500 / 6048

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *