بازگشت آثار قاچاق شده به اردن

n83156556 72755141 - بازگشت آثار قاچاق شده به اردن

بازگشت آثار قاچاق شده به اردن

بازگشت آثار قاچاق شده به اردن

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه خبری الخلیج الجدید ،اداره باستان شناسی اردن روز گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آثار باستانی قاچاق شده اردن که نزد مقامات کانادایی توقیف شده بود وارد فرودگاه بین المللی امان شد.
آثار باستانی مذکور توسط یکی از شرکت های حمل و نقل مخصوص بسته بندی و حمل آثار باستانی که از استانداردهای بین المللی برخوردار است تحت نظارت مستقیم سفارت اردن در کانادا به اردن انتقال یافت.
این بیانیه افزود: آثار باستانی مذکور شامل 58 قطعه متشکل از ظروف سفالی ، مجسمه های کوچک ، وظروف شیشه ای با اندازه واشکال مختلف است.
بیانیه مذکور خاطرنشان ساخت، مقامات کانادایی در سال های 2016 و2017 آثار باستانی اردن را به همراه مسافران حامل آنها که از امان وارد فرودگاه تورنتو شدند، توقیف و روز گذشته آنها را به دولت اردن پس دادند.

** سابقه تاریخی اردن در یک نگاه
به گزارش ایرنا ،اردن کشوری تاریخی ‌است که از مناطق باستانی از جمله شهر پترا و آثار باستانی‌ «جرش‌» قلعه‌های‌ عجلوان‌ و ام‌قیس‌، آمفی‌ تئاتر رومانی ‌فیلادلفیا، غار اصحاب‌ کهف‌ و دریاچه‌ بحر المیت‌ را در خود جای داده است.
همچنین در گذشته شهر تاریخی پترا پایتخت حکومت باستانی نَبَطی‌ها بوده است. این شهر باستانی در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر امان پایتخت اردن ودر غرب راه اصلی بین این شهر و بندر عقبه واقع شده‌است.
فراهنگ ** 1453** 1355 **

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *