اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

90462665 fa96 42bf 9d08 ea985c3735c4 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع است ، دریای مدیترانه از جنوب و شرق آن را احاطه کرده است و از همسایگان آن می توان : مراکش، تنگه جبل الطارق ، آندورا ، پرتغال و فرانسه را نام برد . اقتصاد بزرگ دنیا از آن اسپانیا می باشد و حدود 45 میلیون نفر جمعیت دارد.زبان رسمی آن ها اسپانیایی اما در بخش های مختلف دیگر زبان های غیررسمی با لهجه های غیر رسمی با لهجه های گوناگون شنیده می شود .97 درصد جمعیت اسپانیا مسیحی هستند و بعد از ایتالیا بیشترین میزان کتولیک را دارد. مهمترین شهرهای اسپانیا به مادرید، بارسلونا، ساراگوسا، مالاگا و … را میتوان برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسپانیا با راه سبز همراه باشید.

264f57c2 4401 46a1 9410 d00103057e99 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

مادرید : مهمترین مرکز فرهنگی ، سیاسی اسپانیا به شمار می رود و ادارات مرکزی و اصلی اکثر شهرهای مهم اسپانیا و دفاتر بزرگ بین المللی در این شهر واقع شده است. ازآن جایی که حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد کمتراز 2 درصد از مردم کل اسپانیا را درخود جای داده است.فرودگاه های داخلی و بین المللی مادرید از جمله فرودگاه باراخاس است و 10 خط مترو دارد و از لحاظ سیستم حمل و نقل بسیار منظم عمل می کند.حال با چندی از جاذبه های مادرید آشنا شوید:

کلیسای جامع آلمودنا (Almudena Cathedral)

کلیسای جامع آلمودنا یک ساختمان خیلی جدید با نمای داخلی مدرن است که به تازگی در سال ۱۹۹۳، بعد از یک فرایند ساخت و ساز که بیش از ۱۰۰ سال به طول کشیده بود به عنوان کلیسا وقف شد.

Almudena Cathedral - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

تئاتر سلطنتی (Royal Theater)

در سال ۱۸۵۰ تئاتر سلطنتی به عنوان تئاتر اپرا ساخته شد و در سال های اواسط ۱۹۲۰ کمی تخریب شده اما بازسازی گسترده ای در این ساختمان انجام گرفت .

Royal Theater e1437724912934 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

موزه پرادو (Prado Museum)

مجموعه ای گسترده از آثار گوناگون، همانند بزرگترین مجموعه نقاشی اسپانیایی، با آثار مهمی علی الخصوص از گویا و ولاسکز در موزه پرادو گرداوری شده اند .

Prado Museum - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

بارسلونا : دارای آب و هوای مدیترانه ای و بسیار حاصلخیز است زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های گرم و خشک ، سردترین ماه های سال می توان به به ماه ژانویه و فوریه اشاره کرد در بارسلونا به ندرت برف می بارد ولی باران های فراوان مشاهده می شود.جاذبه های بارسلونا عبارت است از :

بندر بارسلونا 

در واقع می توان گفت که به یکی از زیباترین بنادر مجاور دریای مدیترانه مبدل شده است که بعد ها شکل مدرنی گرفت و توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرد.

در این بندر فروشگاه ها و سینما سه بعدی در کنار ساحل جذابیت آن را دوچندان کرده است

.72d4d539 28c1 4261 835b 23a9727591c9 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

باشگاه بارسلونا

معروفترین و یکی از ثروتمندترین باشگاههای جهان باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیاست که شاید بی اغراق باید گفت بخش بزرگی از شهرت شهر بارسلون مدیون این باشگاه تاریخی و پرطرفدار دنیاست.

barcelona players 45927 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

هنر معماری اسپانیا بعد از اسلام

کاخ الحمرا

اندلس یا همان اسپانیای امروزی، حلقه میانی فرهنگ اسلام و غرب است. حضور هشتصد ساله مسلمین در این سرزمین و به بار نشستن عمیق فرهنگ اسلامی، اسپانیا را پلی میان دو تمدن بزرگ تبدیل کرد.

الحمرا کاخی است مشرف بر شهر گرانادا (غرناطه) در اسپانیا، که به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا (عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای ساخته شده در زمان حاکمیت اسلام در اسپانیا به‌‌شمار می‌آید.

قصر الحمرا که یک  در منطقه تاریخی آندلس اسپانیا، که یکی از بناهای تاریخی ثبت ‌شده‌ این کشور در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به شمار می‌رود، بر فراز یک تپه ساخته شده و از بخش‌های مختلفی از جمله کاخ اصلی، قلعه، مسجد و حمام و باغی زیبا تشکیل ‌و در سالهای اخیر به یکی از مقاصد برتر گردشگری اسپانیا تبدیل شده است.

این بنا شامل چندین قسمت مجزا است که در دوره‌های مختلف ساخته شده‌اند. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر بنا گرفته شده‌است.

6b521c52 5dfa 47f0 9915 5086c653b5e4 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

d74970a6 e171 4850 b0d1 b1a90f4c9bbf - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا772994b8 9b58 4d0e 9f2d bf8b5101a181 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

عجیب ترین و جالب‌ترین جشن‌های دنیا در اسپانیا!

ستیوال گوجه‌فرنگی (Tomatina Tomato Fight)

spanish blog1 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا

جشن گوجه‌فرنگی در اسپانیا یکی از جشن‌های معروف جهان است و  طرفداران زیادی در دنیا  دارد
بیشتر از هفتاد سال است که در آخرین چهارشنبه ماه آگوست (اواسط شهریورماه) هزاران نفر از مردم و توریست ها در شهر بونیول در استان والنسیا اسپانیا دور هم جمع می شوند و یک‌صد تن گوجه‌فرنگی را به سمت هم پرتاب می کنند. در جنگ گوجه‌فرنگی که تا یک ساعت ادامه دارد، خانم ها باید لباس روشن و آقایان شلوارک بپوشند. نگران نباشید زیرا در پایان جشنواره با آب فشار قوی سرتاپای همه شرکت‌کنندگان را تمیز می کنند!

گاوبازی اسپانیایی (Pamplona Bull Run)

spanish blog2 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا غیرممکن است نام گاوبازی اسپانیایی یا جشنواره سن فرمین (San Fermin) به گوشتان نخورده باشد. این گاوبازی خطرناک از فستیوال‌های معروف دنیا است که هرساله از ظهر روز 6 جولای در شهر پامپلونا اسپانیا شروع می شود و تا نیمه‌شب 14 جولای (15 الی 23 تیرماه) ادامه دارد.
برای تجربه این فستیوال خطرنام می توانید لباس های سفید بر تن کنید و دستمال گردن قرمز ببندید و از گاو های خشمگین فرار کنید این فستیوال یکی از عجیب ترین و هیجان انگیز ترین فستیوال ای اسپانیا به شمار می رود.
علاوه بر این شما با شرکت در این فستیوال یک هفته ای از رقص اسپانیایی و موسیقی و سرگرمی های خیابانی نیز در سراسر شهر لذت خواهید برد.

فستیوال برج انسانی (Castellers)

spanish blog3 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا
جشنواره هرم انسانی اسپانیا در فرهنگ کهن مردم منطقه کاتالونیای اسپانیا ریشه دارد.

این رقابت هیجان‌انگیز بیش از 200 سال است که هزاران نفر را به سوی شهر تاراگونا اسپانیا می کشاند.

این جشنواره هر دو سال یک‌بار برگزار می شود.

چندین تیم 10 تا 50 نفره سعی می کنند بلندترین و پیچیده ترین برج انسانی را به نمایش بگذارند و همه تماشاچیان منتظرند تا ببینند کدام تیم بلندترین قلعه انسانی را خواهد ساخت؟!
تیم برنده در این رقابت صاحب جایزه نهایی خواهد شد.

آتش‌بازی سنت جان (Bonfires of Saint John)

spanish blog4 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا سراسر اسپانیا هر ساله در تاریخ 23 ژوئن (3 تیرماه) میزبان بزرگ‌ترین جشن آتش‌بازی اسپانیا است. این جشن مهیج در سراسر اروپا برگزار می شود ولی در منطقه کاتالان و شهر والنسیا اسپانیا حال و هوای خاص خود را دارد، زیرا با روز بزرگداشت «قوم کاتالان» هم‌زمان است.
اگر تاریخ تور اسپانیا شما با این جشن هم‌زمان شود خواهید توانست در میهمانی های ساحلی و رقص اسپانیایی شرکت کنید، نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه اسپانیایی میل کنید و از روی آتش های بلند بپرید!

کارناوال اسپانیا

spanish blog5 - اسپانیا کشوری مستقل در جنوب غربی قاره اروپا کارناوال چند روزه رقص و موسیقی اسپانیا که از اعیاد مسیحیان است در ماه فوریه هر سال در بسیاری از شهرهای اسپانیا مثل مادرید، بارسلونا و … برگزار می شود.
از نظر توریست ها این کارناوال محبوب که با رقص و موسیقی سنتی اسپانیایی آمیخته شده به جذابیت کارناوال ریودوژانیرو است!
با خرید بلیط اسپانیا در اواخر ماه فوریه شانس شرکت در این فستیوال را به دست خواهید آورد.

برای پرواز ارزان با هواپیمائی امارات و یا قطر و هم چنین هواپیمایی لوفت هانزا با راه سبز تماس بگیرید و یا از طریق وب سایتwww.greenway24.com  ارزان خریداری نمائید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *