تبدیل خیابان ویلا به گذر صنایع دستی در مرحله نهایی است

n83168333 72775054 - تبدیل خیابان ویلا به گذر صنایع دستی در مرحله نهایی است

تبدیل خیابان ویلا به گذر صنایع دستی در مرحله نهایی است

n83168333 72775054 - تبدیل خیابان ویلا به گذر صنایع دستی در مرحله نهایی است

پویا محمودیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: با توجه به اینکه فروشگاه‌های صنایع‌دستی از گذشته در خیابان استاد نجات‌الهی قرار داشت و اکنون نیز 50 فروشگاه صنایع‌دستی در اینجا فعالیت می‌کنند، این خیابان برای بسیاری از ساکنان پایتخت و همچنین ایرانیان خارج از کشور، جنبه نوستالژیک دارد و به همین دلیل باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به اهمیت صنایع‌دستی و مجموعه طرح حمایت ترویجی از هنرمندان این عرصه، تصمیم گرفتیم برای پررنگ کردن نقش هر چه بیشتر خیابان استاد نجات‌الهی و جایگاه آن در مباحث شهری، نام «گذر صنایع‌دستی» را به خیابان استاد نجات‌الهی اضافه کنیم.
معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در مذاکره با شهردار منطقه 6 تهران، در خصوص موضوعات مرتبط با صنایع‌دستی در این نقطه از پایتخت گفت‌وگو شده است که از آن جمله می‌توان به کمک برای خرید و تملک خانه‌هایی متعلق به دوره پهلوی اول و دوم در محدوده خیابان استاد نجات‌الهی توسط شهرداری و سرمایه‌گذاران و در اختیار گذاشتن آنها به هنرمندان صنایع‌دستی استان‌ها اشاره کرد.
وی با توضیح اینکه قرار است در این خانه‎های تاریخی متعلق به دوره پهلوی اول و دوم، هفته‌های صنایع‌دستی استان‌ها برگزار شود، گفت: بنا داریم برخی رویدادهای هنری نیز در خیابان استاد نجات‌الهی داشته باشیم و خود شهرداری بحث سنگفرش کردن خیابان را مطرح کرده و برنامه‌های بسیار دیگری وجود دارد که سرفصل آن از نامگذاری گذر صنایع‌دستی آغاز می‌شود.
محمودیان ابراز امیدواری کرد این طرح هر چه زودتر نهایی شود، اکنون بررسی‌های مختلفی روی این طرح در حال انجام و نقطه نظرات کارشناسی در حال بررسی است که در نهایت نتیجه بررسی‌ها به طور مشخص اعلام خواهد شد.
وی هدف از تبدیل خیابان استاد نجات‌الهی به گذر صنایع‌دستی را ارتقای جایگاه تجاری و همچنین پررنگ‌تر شدن نقش این خیابان در حوزه صنایع‌دستی برشمرد و اضافه کرد: باید به این خیابان از لحاظ صنایع‌دستی اهمیت بیشتری داده شود تا توجه شهروندان پایتخت را به خود جلب کند.
فراهنگ**9012** 1055

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *