توسعه گردشگری روستایی در اولویت سازمان جهانی گردشگری است

n83096959 72654663 - توسعه گردشگری روستایی در اولویت سازمان جهانی گردشگری است

توسعه گردشگری روستایی در اولویت سازمان جهانی گردشگری است

n83096959 72654663 - توسعه گردشگری روستایی در اولویت سازمان جهانی گردشگری است

به گزارش ایرنا، «زوراب پلولیکاشویلی» روز دوشنبه در حاشیه چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این موضوع می تواند بستری برای آشنایی با خانه های سنتی، فرهنگ و غذاهای سنتی و از همه مهمتر ایجاد فرصت های شغلی فراهم کند.
وی با بیان اینکه برای هر کشور معرفی گردشگری منطقه ای و روستایی اهمیت بالایی دارد، اظهار داشت: ایجاد روستاهای گردشگری ظرفیت خوبی برای حمایت از افراد و خانواده هایی است که از شهرهای خود دور هستند. 
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از دیگر آثار مثبت این راهبرد را جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها و کمک به ماندگاری آنها در روستا دانست.
وی با بیان اینکه برای تحقق این مهم باید دوره های آموزشی برای افراد بومی برگزار شود، گفت: در همین چارچوب برای یک یا دو سال آینده برنامه ای برای معرفی ظرفیت های گردشگری روستایی و منطقه ای پیش بینی شده است.
پلولیکاشویلی بیان کرد: کشورها حتی می توانند با اشتراک گذاشتن ظرفیت های گردشگری روستایی به رقابت پرداخته و گردشگری روستایی را آموزش داده و تقویت کنند.
وی با بیان اینکه قرار است در این باره کنفراسی برگزار شود، اظهار امیدواری کرد که این برنامه را به میزبانی ایران با رویکرد اکوتوریسم و گردشگری روستایی برگزار کرد.
سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل متحد در بخش گردشگری است که در رابطه با امور جهانگردی سیاست گذاری می کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده ترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.
در حال‌ حاضر اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری 557 عضو هستند که جمهوری اسلامی ایران 16 عضو دارد و شهرداری همدان، شرکت سیاحتی علیصدر و دهکده گردشگری گنجنامه سه عضو همدانی این اجلاس جهانی هستند.
همدان با حدود یک هزار و 800 جاذبه گردشگری به عنوان یکی از پنج شهر گردشگر پذیر کشور به حساب می آید. آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه باستانی هگمتانه، گنبد علویان، کتیبه های گنجنامه، غارعلیصدر، برج قربان، سرابها و حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی، آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهمترین آثار تاریخی و گردشگری این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.
شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه این اجلاس، برای تصاحب امتیاز میزبانی از اجلاس جهانی جهانگردی (UNWTO) در همدان نقش تاثیرگذاری را ایفا کرد.
همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران از سوی کنفرانس گفت و گوی همکاری آسیایی (ACD) به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 انتخاب شده است و پیش از این نیز کنفرانس بین المللی گفت و گوی همکاری آسیایی (ACD) از پنجم تا هفتم شهریور امسال به میزبانی همدان برگزار شد.
7526**2090

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *