جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

1 hamgardi hgjng - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

جاذبه های گردشگری امارات:

امارات، در سال های اخیر با سرعت چشمگیری پیشرفت داشته است. جاذبه های گردشگری امارات از جمله بناهای تاریخی مانند برج خلیفه سر به فلک کشیده دبی و مسجد مدرن شیخ زاید ابوظبی، این کشور را به عنوان یک مقصد لوکس و مدرن توصیف می کند. حتی اگر بازدیدی سطحی از این شهر داشته باشید، متوجه خواهید شد که چیزهایی بیشتر از آسمان خراش ها، مراکز خرید و سواحل شنی وجود دارد. مقصدهای مختلف در امارات متحده عربی، شامل کارهای زیادی برای دوستداران فرهنگ است. پیش از هر گونه کاوشی، در دژهایی که مدت ها قبل از ظهور آسمان خراش ها، از خطوط ساحلی محافظت کرده اند، گذشته بادیه نشین کشور را در شب های ستاره باران بیابان بررسی کنید. برای عشاق طبیعت، بیابان از جایی شروع می شود که شهرها تمام می شوند و قله های تیز کوه های حجر آماده ماجراجویی گردشگران هستند.

برج خلیفه

برج خلیفه، یکی از مشهورترین ساختمان های امارات متحده عربی و یک بنای تاریخی سر به آسمان برافراشته دبی است. برج خلیفه، نه تنها بلندترین ساختمان دنیاست، بلکه عنوان بلندترین بنای مستقل دنیا (بنایی که به بنای دیگر متصل نیست و توسط چیزی پشتیبانی نمی شود)، مرتفع ترین بالکن دنیا (برای مشاهده فضای بیرونی برج) و طولانی ترین آسانسور به لحاظ مسافت را نیز یدک می کشد. سفری به بالکن برج، با چشم اندازهای وسیعش از دبی در زمره جاذبه های گردشگری امارات به حساب می آید. اگرچه برای آن هایی که از سرگیجه رنج می برند، بازدید از این بالکن، بهترین زمانیست تا از شر سرگیجه خود خلاص شوند.

1 hamgardi Emirates 1 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

مسجد شیخ زاید، ابوظبی

مسجد شیخ زاید یک مسجد مدرن با زیبایی خارق العاده است. این مسجد، در حالی که از طراحی مدرن و ساخت باستانی بهره می برد، سبک ها و تکنیک های مدرن و باستانی را به صورت کاملا هماهنگ و موزون با هم ترکیب می کند تا درک جدیدی از معماری اسلامی ارائه دهد. با مقادیر زیادی از طلا، کاشی های طرح دار، کارهای شیشه ای و مقادیر زیادی از مرمر که در طراحی داخلی و سنگ سفیدی که در طراحی خارجی این بنا استفاده شده و به طور محسوسی با آسمان آبی امارات کنتراست دارد، این بنا هرگز در خیره کردن چشمان شما کم نمی آورد. در سفر به امارات، دیدن این بنا را از دست ندهید.

1 hamgardi Emirates 2 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

کوه های حجر

کوه های حجر از جذاب ترین جاذبه های گردشگری امارات به شمار می روند. جاده های پیچ در پیچ هوایی با مناظر زیبایی که در امتداد مسیر وجود دارند، روستاهای کوچک منطقه را به هم وصل و این منطقه را به بهشت سفرهای جاده ای تبدیل می کنند. عشاق طبیعت، کلی فرصت های پیاده روی و دیدن پرندگان را خواهند داشت و گشت و گذار در بستر خشک رودخانه ها و دره های ناحیه هم به عنوان یک سرگرمی و از جاذبه های گردشگری امارات شناخته می شود.

1 hamgardi Emirates 3 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

موزه هنر شارجه

موزه هنر شارجه، مهم ترین موزه اختصاصی هنر در امارات است (تا زمانی که بالاخره موزه لوور و گوگنهایم در طی چند سال آینده در ابوظبی باز شود). این موزه، منزلگاه متنوع ترین مجموعه هنری می باشد. این موزه به دو دلیل به رسمیت شناخته می شود: اول، مجموعه آثار هنرمندان عربی و دوم، آثار مهمی از هنرمندان اروپایی به خصوص آن ها که در کشیدن نقاشی از جهان عرب متخصص هستند. این موزه همچنین به دلیل برگزاری نمایشگاه های موقت در طول سال، مشهور است.

1 hamgardi Emirates 4 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

جبل حفیت

قله جبل حفیت، برای تمام آن هایی که می خواهند از یک چشم انداز فوق العاده عکس بگیرند، یک مقصد ضروریست و از ابوظبی و العین یک سفر روزانه برگزیده به حساب می آید. این دومین قله بلند در امارات متحده عربیست و هنگامی که از طریق مسیرهای پیچ در پیچ از آن بالا بروید، مناظر وسیع و باشکوهی از بیابان به شما خوش آمد خواهند گفت. در واقع بعد از جاده پیچ در پیچ کوهستانی، شما قادر خواهید بود که چشم انداز وسیعی از بیابان را مشاهده کنید.

1 hamgardi Emirates 5 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

محله بستکیه

میدان بستکیه دبی، آخرین بخش باقیمانده از دبی قدیمیست و نباید در سفر به امارات، آن را از دست بدهید. این منطقه باستانی کوچک، گذشته ساده تر و صد البته نجیب تر شهر را به خاطر افراد می آورد، قبل از آنکه آسمان خراش ها ظاهر شوند و سر به آسمان بکشند. خانه هایی که به همان سبک معماری عرب حفظ شده اند و بسیاری از آنها “برج های بادگیر” دارند، در جاده های باریک این منطقه به صف شده اند. موزه های گوناگون، این اجازه را به شما می دهند که وارد این خانه ها شده و نماهای داخلی عربی را داخل این اقامتگاه ها ببینید و قادر خواهید بود که مسجدها و یک بخش کوچک از بقایای خیان اصلی شهر دبی را نیز ببینید.

1 hamgardi Emirates 6 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

صحرا

علاقه مندان به اکتشاف، بهتر است که هر چه زودتر سری به پهنه گسترده و خالی صحرا بزنند که خط ساحلی بیرون شهرها را پوشانده است. در صحرا، چیزهای زیادی برای انجام دادن دارید، از سفرهایی با چهار چرخه و اتومبیل های شن رو گرفته تا بورد (تخته) سواری روی شن، پیاده روی و سفرهایی با شتر. بسیاری از افراد، سفر صحرایی خود را از دبی برنامه ریزی می کنند، ولی ابوظبی و فوجیرا نیز از جمله مکان های خوب برای شروع صحراگردیست. اگر می خواهید زیبایی صحرا را تجربه کنید، ناهارهایی به سبک بادیه نشینان، جایگزین بی دردسرتری خواهد بود.

1 hamgardi Emirates 7 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

ساحل ها

برای هر آدم با هر سلیقه ای، ساحلی در امارات متحده عربی وجود دارد. از سواحل مرتفع شهری در امتداد ساحل دبی و سواحل شنی و طلایی ابوظبی گرفته تا جاده های لوکس شنی در اطراف عجمان و سواحل عریض تر فوجیرا. شما انتخاب های زیادی دارید. بسیاری از هتل های لوکس، محوطه های شنی خصوصی دارند که حتی افرادی که مهمان آنها نیستند، می توانند در ازای پرداخت هزینه یک روز، از آن ها استفاده کنند. ورزش های آبی مثل شیرجه، جت اسکی، موج سواری ایستاده و غواصی نیز در بسیاری از مکان های تفریحی در دسترس است.

1 hamgardi Emirates 8 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

کشتی سواری در دبی

درست است که شاید از بالای برج خلیفه به تصاویری مشهور از افق شهر برسید، ولی نمادین ترین تصاویر دبی همچنان مربوط به آب است. دبی کریک شهر را قطع و به دو قسمت تقسیم می کند و بهترین راه برای تجربه دبی از فراز یکی از قایق های سنتی عربی به نام dhow می باشد که در نهر تردد می کنند. کشتی های تفریحی که در هنگام غروب خورشید تردد می کنند (و معمولا ناهار و تفریحات گوناگون دارند)، هنگامی که انوار ساختمان های بلند در غروب خورشید شروع به چشمک زدن می کنند، به شدت زیبا هستند، یا اگر به دنبال یک قایق گردشگری ارزان قیمت هستید، وارد یک قایق محلی شوید که در مسیر آبی بین دوبی و دیره تردد می کند.

1 hamgardi Emirates 9 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

مسجد بدیه

مسجد بدیه، قدیمی ترین مسجد امارات متحده عربی و یکی از مهم ترین مناطق تاریخی کشور و فوجیراست. علی رغم شکل و اندازه متوسطش، این ساختمان خشتی به زیبایی طراحی شده و قالب های تهویه هواهای آن هنوز در دیوارها قابل مشاهده است. تمام محیط اطرافش، یک مکان باستان شناسی است. جایی که صنایع دستی فلزی و سفالگری از زیر خاک درآورده می شوند. علاقه مندان به تاریخ، می بایست حتما این مجسد کوچک را ببینند که تضاد خوبی با شکوه و جلال مسجد شیخ زاید ابوظبی دارد. در سفر به امارات، بازدید از این مکان را از دست ندهید.

1 hamgardi Emirates 10 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

بازارهای عربی

برای بسیاری از گردشگران، خرید کردن در سفر به امارات، یکی از جذابیت های اصلیست. فروشگاههای باشکوه و سنگی زیادی در این کشور وجود دارند، ولی چنانچه رویکردی محلی به خرید در سفر دارید، باید خیابان های این بازارها را بپیمایید. در دبی، محدوده دیره با بازارهای طلای مشهور در دنیا و بازارهای ماهی واقعی، مقصد اصلی است، ولی تمام شهرهای اماراتی محدوده های بازاری خود را دارند که می توانید در آن ها بگردید. این بازارها مکانی هستند که شما می توانید به معامله های خوبی برسید. معامله هایی روی صنایع دستی محلی و (با اندکی چانه زدن) روی قیمت های خیلی بهتر برای محصولاتی که شاید در یکی از فروشگاه های بزرگ نیز ببینید.

1 hamgardi Emirates 11 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینیدموزه تمدن اسلامی شارجه

یکی از بهترین موزه های کشور برای تمرکز روی وسعت تاریخ و فرهنگ اسلامی -نه فقط تاریخ محلی- موزه تمدن اسلامی شارجه است که ثروتی از نمایشگاه های جذابی را در خود نگه می دارد که اسلام را از سال های اولیه تا گسترش آن در آسیا و آفریقا و تا به امروز دنبال می کند. بسیای از نمایشگاه ها کتاب های دست نویس و اسناد مذهبی نایابی را به نمایش می گذارند و توریست ها به واسطه بوردهای اطلاعاتی این نمایشگاه ها، چنین کتاب ها و اسنادی را خیلی راحت متوجه می شوند.

1 hamgardi Emirates 12 - جاذبه های گردشگری امارات | آنچه در این کشور عربی باید ببینید

منبع : همگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *