جاذبه های گردشگری برتر در جزیره ی پوکت

1  hamgardi Phuket Town - جاذبه های گردشگری برتر در جزیره ی پوکت

جاذبه های گردشگری برتر در جزیره ی پوکت

بزرگترین و مسلما مشهورترین جزیره ی تایلند است. آب های آبی رنگ، سواحل شنی، غذای عالی و غواصی تنها بخشی از جاهای دیدنی پوکت تایلند هستند. مسافران از سرتاسر جهان به این جزیره می آیند و هدف بیشتر آنها ماجراجویی یا کسب آرامش است. مکان های دیدنی پوکت، از معروف ترین مقاصد گردشگری تایلند است و بخشی از این شهرت را به آب و هوای استثنایی اش مدیون است. بادهای موسمی زودتر از بخش های دیگر خلیج به این جزیره می وزند و در طول دوره ی بارانی تنها یک یا دو بار در روز بارش باران دیده می شود.

ساحل Patong

این ساحل گسترده ترین ساحل پوکت است و در عین حال یکی از زیباترین دیدنی های پوکت هم نیز هست، و قبل از اینکه توسعه و رشد گردشگری آن را تبدیل به محیطی شلوغ و پر فعالیت کند، محیطی بکر و به دور از دنیای مدرن بود. با تمام این اوصاف این ساحل جای خوبی برای تماشا کردن مردم است و یکی از سرگرمی های ویژه و جاهای دیدنی پوکت تایلند محسوب می شود، به علاوه اینجا سرزمین لبخند نیز هست و همین مسئله باعث تمایز این سرزمین می شود. ممکن است در این ساحل جایی آرام برای مطالعه و اندیشیدن پیدا نکنید اما همیشه مراکز زیادی برای خرید و فعالیت های سرگرم کننده پیدا خواهید کرد.

شهر پوکت

شهر پوکت در ساحل جنوب شرقی این جزیره واقع شده است. معماری این شهر نفوذ مهاجران چینی و هنر پرتغالی را منعکس می کند و تقابل جالبی نسب به سبک های سنتی تر تایلندی که در جاهای دیگر تایلند دیده می شود ایجاد کرده است. این شهر جزیره ای به لطف صنعت توریسم، هتلداری، رستوران ها، سالن های ماساژ و توسعه ی سواحل پاتونگ از سال 1980، در جنبش و فعالیت است.

روستای راوایی

با رفتن به این روستای کوچک با شیوه ی زندگی قبیله ای از کولی های دریایی به نام موکن ها آشنا می شوید. ریشه ی این مردم به جزیره های آندامن و نیکوبار بر می گردد و این مردم به شدت به آداب و رسوم خود متعهد و پایبند هستند. برخی بر روی دریا زندگی می کنند و برخی زندگی کوچ نشین بر روی خشکی را برگزیده اند. با وجود تلاش دولتمردان، طرح ادغام این مردم با شکست مواجه شده است. مردم روستا معمولا به ماهیگیری مشغول اند و گاهی به عنوان راهنمای سفرهای دریایی کار می کنند. روستای راوایی یک بندرگاه ماهیگیری کوچک دارد و ساحل آن پوشیده از درخت های نارگیل و بلوط است. می توانید برای رفتن به جزایر کناری قایق کرایه کنید. سواحل نای هارن (که هتل باشگاه قایقرانی پوکت در آن قرار دارد)، کاتا نویی،کاتا، کورن، کورن نویی و ساحل اصلی یعنی ساحل پاتونگ در جنوب روستای راوایی قرار دارد و بیشتر در امتداد سواحل غربی هستند. روستای راوایی یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی پوکت تایلند و مکان های دیدنی پوکت برای گردشگران می باشد.

درخت نارگیل چهار شاخه

یکی از دیدنی های پوکت را در مسیر روستای راوایی، درخت چهارشاخه ی نارگیل را که از نظر گیاه شناسی کمیاب و منحصر به فرد است را می بینید. این درخت بیش از 60 سال سن دارد، بعد از بیست سال تنه ی درخت به دو قسمت تقسیم شده و بعد از بیست سال هر کدام از دو شاخه، خود به دو شاخه ی مجزا تقسیم شده اند.

یکی از دیدنی های پوکت را در مسیر روستای راوایی، درخت چهارشاخه ی نارگیل را که از نظر گیاه شناسی کمیاب و منحصر به فرد است را می بینید. این درخت بیش از 60 سال سن دارد، بعد از بیست سال تنه ی درخت به دو قسمت تقسیم شده و بعد از بیست سال هر کدام از دو شاخه، خود به دو شاخه ی مجزا تقسیم شده اند.

 

آکواریوم پوکت

اگر با بچه ها سفر می کنید، اینجا گزینه ی سرگرم کننده ای برای شما خواهد بود. در اینجا بدون اینکه نیاز به غواصی داشته باشید می توانید از حیات وحش دریایی پوکت دیدن کنید. در میان موجوداتی که می توانید از آنها دیدن کنید، انواع گونه های عجیب و غریب ماهی ها، لاک پشت های دریایی، خرچنگ ها و ستاره های دریایی را می توان نام برد. همچنین در صورتی که قبلا رزرو انجام داده باشید می توانید به تور مرکز تحقیقات زیست شناسی دریایی و یکی از مکان های دیدنی پوکت نیز بروید.
ساعت بازدید هر روز از 8:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر
ورودی: برای بزرگسالان 50 بات و برای کودکان 20 بات (برای مردم محلی) و برای بزرگسالان 100 بات و برای کودکان 20 بات (برای بازدید کنندگان خارجی).برای کودکان کوتاه تر از 108 سانتی متر رایگان است

پارک ملی هات نای یانگ

وقتی می توانید از شگفتی های Khao Phra Thaeo Game Reserve لذت ببرید چرا باید به این پارک بروید؟ این پارک در بخش انتهایی شمال غربی پوکت واقع شده است و از شگفت انگیزترین جاهای دیدنی پوکت تایلند. اینجا همان محلی است که لاکپ شت های دریایی برای تخم گذاری به ساحل می آیند. مشاهده ی این لحظه ی کم یاب و نادر پاداش کسانی است که وقت خود را در اکوسیستم متنوع پوکت سپری می کنند.

غواصی کردن

بسیاری از مردم به طور خاص جهت دریافت گواهی غواصی به پوکت می روند. که تائو جایگاه آموزشی مهمی است اما در پوکت گزینه های زیادی برای دریافت PADI (انجمن مربیان حرفه ای غواصی) دارد. برخی از آنها شما را به که فی فی که یکی از جزایر معروف این منطقه است و برخی دیگر به سایر مکان های زیبا و دیدنی می برند. هزینه های صدور گواهی مربی گری در تایلند از سایر کشورها کمتر است بنابراین بازدید کنندگان می توانند با گشت و گذار در محیط زیر آب گواهی های درجه پایین تر را کسب کنند.
اگر بخواهید غواصی کنید باید قبلا گواهی غواصی را دریافت کرده باشید و توصیه می کنم از جزایر پارک ملی سیمیلان و یکی از بهترین مکان های دیدنی پوکت حتما دیدن کنید. این پارک ملی از یازده جزیره ی غیر ساحلی کوچک تشکیل شده است که علاقه مندان به غواصی را به خود جذب می کند. مسئولین برگزاری تور ها و مدارس غواصی معمولا گشت و گذارهایی در این جزایر بهشتی ترتیب می دهند، اما برنامه ی اضافی برای شما در نظر نمی گیرند. کسانی که تمایل دارند به صورت مستقل به این جزایر بروند باید از شمال پوکت 104 کیلومتر به سمت تاپ لامو حرکت کنند و از آنجا با کشتی یا قایق به جزایر بروند. قایق هایی هر روز از ساحل پاتونگ در پوکت به که سیمیلان و زیباترین جاهای دیدنی پوکت تایلند حرکت می کنند. این سفر دریایی با قایق های معمولی 8 ساعت و با قایق های مربوط به تورهای سفرهای روزانه سه و نیم ساعت به طول می انجامد. در برخی جزایر اصلی امکان اقامت وجود دارد.

اسنوکر

شاید وقت یا حوصله ی درس های غواصی را نداشته باشید. اسنوکر یک جایگزین مناسب و آسان است به ویژه که آبهای شفاف تایلند برای اسنوکر فوق العاده اند. بسیاری از تورهای قایقی در اطراف جزایر برای اسنوکر توقف می کنند و شما می توانید ماهی های رنگارنگ و براق بی شمار، خارپشت های دریایی و سایر موجودات زیر دریایی جالب را ببینید.

تور قایق به جزایر

شما ممکن است وسوسه شوید که در تمام مدت در ساحل اقامت کنید و واقعا کسی شما را سرزنش نخواهد کرد. اما اگر کمی تلاش کنید که در اطراف جزیره گشتی بزنید توصیه می کنم در تورهای جزیره گردی ثبت نام کنید تا از منظره و دیدنی های پوکت لذت ببرید. باید به طور ویژه به Maphrao, Nakha Yai و Nakha Noiاشاره کنم (که در ساحل شرقی قرار دارند) و همچنین Koh Bond, Koh Kaeo, Raja Noi و  Raja Yai (که در بخش جنوبی قرار دارند) و نهایتا جزیره ی پوکت که در ساحل غربی هات کاتا واقع شده و از برترین جاهای دیدنی پوکت تایلند می باشد.
قایق ها از خلیج پو برای یک سفر یک روزه به Phangnga حرکت می کنند که صخره های معروف جیمز باند در آن واقع شده است. شما به راحتی به کوه فی فی می رسید (و ساحل معروف خلیج مایا که فیلم ساحل با بازی لئونادرو دیکاپریو در این ساحل فیلمبرداری شده است) اما ترجیح می دهید بیش از یک عصر را برای گشت و گذار در این ساحل سپری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *