جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

1  hamgardi پارک ملی کروگر Kruger National Park  - جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است . کشورهای نامیبیا – بوتسوانا – زیمبابوه – موزامبیک و … از کشورهای همسایه آن می باشد.

aj02 - جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

زبان آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی 11 زبان رسمی دارد که 9 زبان از زبان های آفریقایی خانواده بانتو و دو زبان اروپایی : یک زبان آفریکانس که زبان اکثریت سفیدپوستان و دورگه های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که درتجارت و عرصه عمومی استفاده زیادی دارد.

فرهنگ

به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ «واحدی» در این کشور نمی‌توان یافت. امروزه تنوع غذایی در این کشور که متأثر از فرهنگ‌های مختلف حاضر در آن است باعث شده جهانگردان و حتی به سرمایه‌گذاری در تهیه آن دست بزنند. علاوه بر غذا، موسیقی و رقص هم از نمادهای فرهنگی این کشور هستند.

آشنایی با حیات وحش آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از سنگهای طبیعی در جهان است. یک گنج واقع در نوک جنوبی قاره آفریقاست. بازدید کنندگان زیادی از سراسر جهان بخاطر آب و هوای خوب این کشور ، محل اقامت، جاذبه های طبیعی خیره کننده ، والبته بخاطرانواع بسیار متنوعی از حیات وحش به این کشور سفر میکنند. اینگونه ها عبارتند از شکارچیان هیجان انگیز، پرندگان، پستانداران، خزندگان، دوزیستان و انواع بسیار متنوعی از حشرات شگفت انگیز است. این گونه های مختلف به فراوانی در ذخایر بازی و پارک های ملی کشور و همچنین در حومه وحشی و طبیعی زندگی می کنند.

wildlife lions 893x595 - جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

حیوانات مرگباری که ممکن است در سافاری آفریقای جنوبی با آنها روبرو شوید

سافاری ها همه چیز را در مورد ردیابی و مشاهده حیوانات وحشی و رفتار آنها نشان میدهند. در آفریقای جنویی، گردشگران تور آفریقای جنوبی اگر فاصله خود را حفظ نکنند و قوانین ایمنی را نادیده بگیرند. به راحتی می تواند تبدیل به شکار شوند.

هرچند شانس بسیار کمی وجود دارد که در طی یک safari حیات وحش مورد حمله حیوانات قرار بگیرنددر اینجا ۸ مورد از مرگبار ترین گونه هایی است که احتمال دارد در طی یک سافاری باآنها مواجه شوید را شرح میدهیم:

٫Rhino آفریقایی

راینو سیاه  در اندازه های مختلف هستند. راینوها وزن بیش از ۴،۰۰۰ پوند (۲ تن) دارند، که آنها دومین حیوان بزرگ در آفریقا پس از فیل ها هستند

با شاخهای تیز که میتواند تا ۵۹ سانتیمتر (۱۵۰ سانتیمتر) رشد کند، آنها مغز کوچک و خلق و خوی بسیار بد دارند،. آنها هنگامی که احساس تهدید می کنند، همچنین هنگامی که تحریک می شوند.حمله می کنند.

با وجود اندازه و وزن آنها در واقع دونده های عالی هستند و سرعتشان تا ۴۰ مایل در ساعت (۶۴ کیلومتر در ساعت) است. اگر با آنها آشنا نباشید آنها قطعا شما را ازبین می برند.

Deadly animals that may be encountered in South African Safari Part on 893x502 - جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

افعی بزرگ آفریقایی

آنها خودشان را استتار میکنند الگوهای رنگ آن بسته به زیستگاه و مکان تغییر می کند.

سم آنها برای کشتن یک مرد بزرگ کافی است. سم آن حاوی سیتوتوکسین است که بافت را می خورد. در بهترین حالت، پس از دادن کمک های اولیه ، منطقه آلوده قطع می شود.سم این مار در هر سال حدود ۳۲۰۰۰ نفر را می کشد و به عنوان خطرناک ترین مار در این قاره شناخته شده است.که وقتی احساس خطر میکند به شکل S قرار میگیرد و حمله میکند.

10348552 968159183204381 4007488310403790445 n - جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا

پشه ها

در آفریقای جنوبی خطر در کمین است اندازه مهم نیست. شما می توانید از یک حمله ی خشونت آمیز زنده بمانید و سپس توسط گزش یک پشه بمیرید.به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، مالاریا در هر سال حدود نیم میلیون نفر را میکشد، یکی از کشنده ترین بیماری های جهان است.در آفریقا. پشه های Anopheles  انگلی مسئول مالاریا هستند، آنها از یک انسان آلوده آن را انتخاب می کنند و از طریق بزاق به فرد دیگری منتقل می کنند. انگل به کبد میرود و سپس به جریان خون و سلول های قرمز میرود و فرد را از بین خواهد برد.

غذای محبوب افریقای جنوبی

مناظر خیره کننده، حیات وحش متنوع، رشته کوه های دراماتیک و سواحل جذاب، آفریقای جنوبی یک دلیل محکم برای سفر به تورهای نوروز ۹۷  این کشور است.. این کشور از چندین فرهنگ مختلف است و به همین دلیل آن نیز به نام “ملکه رنگین کمان” نامگذاری شده است. این ترکیب فرهنگی تاثیر زیادی بر غذای آفریقای جنوبی داشته است. غذاهای سنتی آفریقای جنوبی مخلوط شده اند.  آفریقای جنوبی غذاهای شگفت انگیز با انواع مختلف، طعم و همچنین تنوع غنی در راه تهیه دارد. اگر به تور آفریقای جنوبی سفر کردید حتما کرم موپاین را که یکی از غذاهای سنتی آفریقای جنوبی است که در مناطق روستایی محبوب تر است، امتحان کنید. در اینجا راه سبز یک لیست از غذاهای محبوب در آفریقای جنوبی را به شما معرفی میکند.

Boerewors

Boerewors یک سوسیس معمولی در آفریقای جنوبی است که عمدتا به عنوان یک مارپیچ بسته بندی می شود. Boerewors از یک کلمه هلندی گرفته شده و به معنای “سوسیس دهقانان” است. این شامل گوشت خرد شده بسیار باریک، ازگوشت گاو است، اما می توانید از گوشت خوک هم استفاده کنید. چیزی که Boerewors را بسیار ویژه میکند استفاده از  ادویه جات، مانند گشنیز، فلفل سیاه و میخک، مخلوط با گوشت است. اساسا می توان گفت که Boerewors های همه جا یکسان نیستند. Boerewors در برانیای آفریقای جنوبی بسیار محبوب است و غذای محبوب خیابانی در جشنواره ها و رویدادهای ورزشی است.

کیک بوگوتی یا کیپ مالایی

به طور سنتی، Bobotie یک ظرف اندونزیایی است که احتمالا توسط هلندی به آفریقای جنوبی آورده شده است .امروزه راه های مختلف و دستور العمل هایی برای آماده سازی Bobotie وجود دارد. به طور کلی، حاوی برگ های خرد شده، برخی از میوه های خشک ، کلوچه و پودر کاری. Bobotie غذای واقعا سنتی در آفریقای جنوبی ست و بسیار محبوب است. 

بابونه چو

بابونه چو از دوربان، که در سواحل شرقی آفریقای جنوبی است ، منشا می گیرد. این توسط جمعیت مهاجر بزرگ هند در منطقه دوربان ایجاد شده و برای ناهار سرو میشود. و از نصف یک نان که با یک کاری خوشمزه هندی پخته شده درست میشود که نان را از لوبیا یا گوشت (گوشت گوسفند، گوشت گاو یا مرغ) پر میکنند. در حال حاضر، بانی چو در سراسر کشور به عنوان غذای خیابانی آفریقای جنوبی محبوب شده است و حتی در انگلیس شایع است.

Potjiekos

Potjiekos یکی دیگر از غذاهای سنتی و محبوب آفریقای جنوبی است. Potjiekos به معنای “مواد غذایی گلدان”.  پخت و پز آن باید بسیاراهسته و آرام باشد و ممکن است طبخش سه ساعت زمان ببرد و گاهی اوقات بیشتر، بستگی به اندازه و گوشتی که در آن استفاده میکنند دارد .یک گلدان بزرگ می تواند ۲۰۰ نفررا تغذیه کند و ۲۴ ساعت طبخ آن زمان میبرد. تا زمانی که غذا آماده میشود هر نوع گوشت، ماهی یا سبزیجات را می توان در کنار این ظرف برای سرو استفاده کرد.برای کسانی که کنار اتش قرار دارند این یک راه سرگرم کننده برای پخت و پز است.

برای خرید بلیط هواپیما آفریقا جنوبی با بهترین و ارزان ترین قیمت ها و بهترین ایرلاین مانند هواپیمایی قطر ، امارات و ترکیش و…. آژانس راه سبز آماده خدمت گزاری به شما عزیزان می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *