خانه هنرمندان میزبان آثار سفالگران

n83143226 72732770 1024x684 - خانه هنرمندان میزبان آثار سفالگران

خانه هنرمندان میزبان آثار سفالگران

n83143226 72732770 - خانه هنرمندان میزبان آثار سفالگران

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، این نمایشگاه به همت انجمن هنرمندان سفالگر و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده‌ است.
انبساط توسط چهار کیوریتور انتخاب شده است که «تکثر» به کیوریتوری بهزاد اژدری در گالری ممیز، «تحول‌انگاره» به کیوریتوری رجحانه حسینی در گالری زمستان، «نگران» به کیوریتوری مجید ضیایی در گالری میرمیران و «ناکجایی» به کیوریتوری امید قجریان‌لو در گالری پاییز از بخش‌های مختلف این نمایشگاه هستند.
این نمایشگاه پس از سخنرانی اعضای‌ انجمن هنرمندان سفال و «اردشیر میرمنگره» معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از مدیر‌کل هنرهای‌تجسمی آغاز به کار کرد.
میرمنگره با اشاره به ایده شکل گیری این نمایشگاه گفت: امروزه بین هنرها نمی توان مرزبندی قائل شد، در همین راستا به نظر می‌آید این نمایشگاه می‌تواند طیف وسیعی از مخاطبان را همراه خود کند.
همه هنرمندان این نمایشگاه سال‌ها در این حرفه تجربه کسب کرده و دارای پیشینه‌های آموزشی و هنری در این رشته هستند.
«فرزاد فرجی»، مدیر انجمن هنرمندان سفال درباره عنوان نمایشگاه گفت: در جریان رویکردهای معاصر سفال و گرایش‌های جداگانه‌ی هر چهار هنرمند کیوریتور حاضر در نمایشگاه و همچنین بسط پیدا کردن و گسترده شدن تجربیات و گستردگی طیف آثار در سرامیک ایران هستیم، از این رو برای نام‌گذاری این نمایشگاه از عنوان «انبساط» استفاده کردیم که در واقع ترجمه و بیانگر وضعیت و جریان‌های روز این حوزه است.
محمد مهدی انوشفر هنرمند سفالگر و مدرس درباره این نمایشگاه گفت: نزدیک به یک ماه است که در جریان این نمایشگاه هستم، چهار گروه توانسته‌اند ایده‌های خود را تکمیل کنند و به این مرحله برسانند. نتیجه‌ پروسه کاری آنها اتفاق خوبی را رقم زده، از این جهت می‌توانم ،بگویم با دیدن این آثار به آینده سفال و سفالگری در ایران بسیار امیدوار شدم.
به گفته وی سفال در دنیا جایگاه مهمی دارد و خوشحالم که هنرمندان این حوزه در حال پویایی و شکوفایی هستند. این رویداد روند خوبی دارد و به نظر می‌آید در نمایشگاه‌های سالانه‌ی بعد شاهد پیشرفت های بیشتری هم خواهیم بود.
در ادامه سهراب هادی، نقاش و مدرس پس از بازدید از نمایشگاه گفت: نکته‌ای که در کلیت این مجموعه نظر مرا به خود جلب کرد، نگاه سورئال و نویی بود که هنرمندان این مجموعه‌ها به سفال داشته‌اند. نگاه‌هایی که از عالم خیال آمده بودند و از نگاه‌های سنتی و تجربه‌های پیشین هنرسفال ما فراتر رفته‌اند. در ترکیب‌های رنگی هم انتخاب‌های بدیع و نویی دیدم که در کنار اختصار فرم قابل توجه از آب درآمده‌‌اند.
نمایشگاه سالانه انجمن هنرمندان سفالگر با عنوان «انبساط» روز جمعه سی‌ام آذر ماه در خانه هنرمندان افتتاح و تا دهم دی‌ماه ادامه خواهد داشت.
علاقمندان برای تماشای‌آثار می‌توانند همه روزه به‌جز شنبه‌ها از ساعت 13 به خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی مراجعه کنند.
فراهنگ **9031 ** 1355 **

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *