دانشنامه بزرگ گردشگری مذهبی در حال گردآوری است

n83054151 72582598 - دانشنامه بزرگ گردشگری مذهبی در حال گردآوری است

دانشنامه بزرگ گردشگری مذهبی در حال گردآوری است

n83054151 72582598 - دانشنامه بزرگ گردشگری مذهبی در حال گردآوری است

به گزارش ایرنا، محمد علی حاجی ده آبادی روز پنجشنبه در همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در سالن شهدای استانداری همدان، افزود: امروزه گردشگری مجازی در کنار گردشگری حقیقی راه اندازی شده است و می توان گردشگری مذهبی را به صورت تصویر و ویدئو برای علاقه مندان آنسوی جهان عرضه کرد.
وی تاکید کرد: همدان از دیرباز تاکنون الگوهای بسیاری در حوزه انسانیت و معرفت معرفی کرده است که جهان امروز تشنه این الگوها هستند.
حاجی ده آبادی ادامه داد: گردشگری مذهبی از ادبیات علمی خوبی برخوردار نیست و هدف از برگزاری این همایش بررسی این نوع گردشگری از دریچه های مختلف است.
رئیس موسسه آموزش عالی مجتمع علوم انسانی گفت: با توجه به اینکه بیش از 200 طلبه دانشجو در مقطع دکتری در رشته های مختلف اعم از روانشناسی، جامعه شناسی، ارتباطات، مدیریت و حقوق هم اکنون در حال تحصیل هستند، تصمیم به آشنایی آنها با زمینه های تحول بنیادین در علوم انسانی بر مبنای جهان بینی و معارف اسلامی گرفته شده است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: در دنیای امروز گردشگری مورد توجه تمام جهانیان است و می توان گردشگری مذهبی را نیز به عنوان الگویی در این عرصه معرفی کرد.
حاجی ده آبادی افزود: میزبانی ما از گردشگران خارجی باید به گونه ای باشد تا آنها جذب آیین حضرت محمد(ص) و دین مبین اسلام شوند.
وی عنوان کرد: فقه گردشگری می تواند به عنوان دستاوردی جدید مورد توجه جامعه اسلامی قرار گیرد.
حاجی ده آبادی با تاکید بر اینکه وظیفه دولت ها حفظ و نگهداری از اماکن تاریخی مذهبی است، افزود: با معرفی گردشگری مذهبی به جهان می توان گام های بلندی در توسعه این نوع گردشگری برداشت.
همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در چارچوب رویدادهای فرهنگی همدان 2018 مبنی بر انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سالجاری میلادی برگزار شده است و در آن 150 تن از نخبگان دینی از پنج قاره و 56 کشور اسلامی شرکت دارند و به تبیین موضوع گرشگری دینی می پردازند.
9904/2087

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *