راهنمای سفر به مادرید

Barrio de Salamanca madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

راهنمای سفر به مادرید

انرژی آتشی شهر، مهمان‌نوازی مردم محلی، غذاهای بسیار خوب و خوشمزه، اینها چیزهایی هستند که باعث می‌شوند بیشتر از آن که انتظار داشته باشیم در مادرید توقف کنیم. شاید خیلی از ماها این شهر را برای تیم فوتبال مشهورش بشناسیم، اما مطمئنا اگر از فوتبال چشم‌پوشی کنیم، باز هم با شهری پر از شگفتی و دیدنی های جذاب روبرو خواهیم شد. شهری که شاید تاریخ آن کمی دیرتر از سایر نقاط اسپانیا شروع شده باشد، اما بدون شک از نظر جذابیت چیزی از آن‌ها کم ندارد.

Madrid Ville - راهنمای سفر به مادرید

اطلاعات ضروری

اختلاف زمانی با تهران: ۲:۳۰- واحد پول رسمی: یورو زبان رسمی: اسپانیایی (spanish)

وضعیت آب و هوایی

مادرید به داشتن آب و هوای معتدل در تمام طول سال معروف است، گرچه، تابستان‌ها طی چند هفته بدون وقفه هوا داغ می‌شود. میزان رطوبت در این فصل زیاد نیست، اما با این وجود نمی شود اقلیم این ناحیه را خشک دانست. اغلب مردم توافق دارند که بهترین زمان برای بازدید از این شهر فصل‌های بهار و پاییز است. هر دوی این فصول با درجه حرارت ملایم و بدون باران سپری می‌شوند. در حقیقت باید خیلی بدشانس باشید که در هر زمان از سال با باران زیاد برخورد کنید. زمستان‌ها را می شود در قیاس با دیگر نقاط اروپا معتدل دانست، با این وجود در بسیاری از سال‌ها گاهی برف می‌بارد و چند روزی هوا بسیار سرد می شود.

بهترین زمان برای رزرو هتل

هتل‌های مادرید در همه‌ی طول سال کاملا محبوب هستند، اما می‌شود ماه‌های گرم ژوئیه (جولای) و اوت (آگوست) را فصل‌های کم گردشگر یا به اصطلاح off-season نامید، ماه‌هایی که تا حدی اروپایی‌ها برای بازدید از سواحل مادرید آن‌ها را انتخاب می کنند. کریسمس و عید شکرگذاری هم در فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High-season قرار دارند، پس چناچه قصد سفر در این مدت را دارید بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن جا رزرو کند. به طور معمولا اگر بخواهید به محض ورود به این شهر هاستل یا اتاقی در هتل اجاره کنید نباید با مشکل خاصی مواجه شوید، اگرچه هتل‌های  محبوب‌ترین نقاط شهر و یا مرکز آن از قبل پر شده‌اند و شاید مجبور شوید کمی دورتر اقامت کنید. در بیشتر فصل بهار جمعیت زیادی در مادرید مشاهده می‌شود، پس بهتر است از قبل به فکر رزرو مکانی مناسب باشید تا با مشکلی برخورد نکنید.

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

هزینه‌ی اقامت در اتاق های اشتراکی هاستل‌ها بسته به اینکه چقدر از Plaza Mayor (میدان اصلی شهر) فاصله دارد به ازای هر شب اقامت چیزی بین ۱۵ تا ۲۵ یورو می‌شود. همچنین اگر قصد توقف در اتاق های خصوصی را داشته باشید به ازای هر شب اقامت در یک اتاق دو نفره باید بین ۳۰ تا ۶۰ یورو بپردازید.

hostel in madrid - راهنمای سفر به مادرید

هزینه‌ی اقامت در هتل

هتل‌های این شهر با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارند و یا اینکه در چه زمانی از سال نسبت به رزرو اتاق اقدام کنیم، می توانند قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. اما به صورت کلی اگر بخواهیم قیمت‌ها را بر اساس کیفیت و ستاره دسته بندی کنیم به شرح زیر خواهد بود:

 • ۱ ستاره     ۱۵ تا ۶۰ یورو
 • ۲ ستاره     ۲۱ تا ۱۰۸ یورو
 • ۳ ستاره     ۲۹ تا ۱۷۵ یورو
 • ۴ ستاره     ۴۰ تا ۱۸۴ یورو
 • ۵ ستاره      ۱۰۱ تا ۳۶۸ یورو

همانطور که مشاهده می کنید قیمت‌های هتل‌ها بر اساس تعداد ستاره جهش آنچنانی ندارد به جز فاصله‌ی قیمتی بین هتل‌های ۴ ستاره و ۵ ستاره که کمی زیاد است. پس با کمی دقت و نکته‌بینی می توانید در بهترین حالت جا رزرو کنید.

Silken Hotel Puerta America Madrid Best Luxury Hotels In Madrid - راهنمای سفر به مادرید

hotel in madrid1 - راهنمای سفر به مادرید

متوسط قیمت مواد غذایی

خوشبختانه غذا در مادرید در مقایسه با دیگر نقاط تورسیتی اروپا ارزان‌تر است و برای کسانی هم که در این شهر زندگی می کنند، این موضوع خوش‌آیند است. به طور کلی تاکنون پیش نیامده است که کسی از این نظر با مشکل خاصی مواجه شود. نوشیدنی و آب هم مانند غذا قیمت‌های مناسبی دارند.

صبحانه: معمولا هتل‌ها و هاستل‌های مادرید اتاق هایشان را به همراه یک وعده صبحانه اجاره می دهند، اگر اینگونه نبود به راحتی در هرجایی از شهر می توانید صبحانه‌ی مورد علاقه‌تان را میل کنید. (۳ تا ۶۶ یورو)

ناهار: در اسپانیا بر خلاف بیشتر نقاط دنیا، معمولا ناهار بزرگترین وعده‌ی غذایی محسوب می شود. ساندویچ‌های ژامبون در این شهر پر طرفدار  و ارزان هستند. (۵ تا ۹۹ یورو)

شام: اگر دنبال مکانی برای خوردن غذای خوب و البته مقرون به صرفه هستید تاپاسی‌ها (تاپاس نوعی پیش غذای اسپانیایی) مکان مناسبی هستند (۸ تا ۱۵ یورو برای ۳ یا ۴ تاپاس) همچنین رستوران‌های خوبی وجود دارند که می توانید در آن‌ها شام را میل کنید. (۲۴ یورو)

تاپاس: سفارش تاپاس در ابتدا با وجود شکل‌ها و اندازه‌های مختلف ممکن است کمی پیچیده باشد. سایزهای کوچک آن می تواند برای یک وعده‌ غذای عالی و ارزان مناسب باشند. (۱ تا ۴۴ یورو برای هر تاپاس)

مک دونالد: پیشنهاد می کنیم در مادرید، تنها در صورتی که دلتان هوای مک دونالد کرده باشد به این رستوران‌ها مراجعه کنید، چرا که ساندویچی‌های بهتر و ارزان‌تری هم در این شهر پیدا می‌شود. (۳,۳۰۰ یورو) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۴۰  و ۲۹ یورو   تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

هزینه‌ی حمل و نقل

سیستم حمل و نقل مادرید سریع، تمیز، امن، گسترده و کارآمد است که شامل ۱۳ خط مترو، بیشتر از ۱۷۰ خط اتوبوس (EMT) و ۱۰ خط Cercanias (قطارهای محلی که مرکز شهر را به حومه‌ها متصل می کنند) می‌شود. به علاوه، استفاده از این سیستم ارزان است. هزینه‌ی‌ها به شرح است:

 • بلیط ۱ نفره تک سفره   ۱.۵۰ یورو
 • بلیط ۱ نفره ۱۰ سفره (قابلیت استفاده هم در اتوبوس و هم مترو و همچنین به اشتراک گذاشتن)    ۱۲ یورو
 • جابجایی توسط تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر   ۳۰ یورو
 • جابجایی توسط مترو از فرودگاه تا مرکز شهر      ۵ یورو
 • هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی                  ۵ تا ۷ یورو

توصیه‌هایی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

ناهار بزرگ میل کنید

ناهار در مادرید ارزان‌تراست. تقریبا در هرجایی می توانید یک menu del dia پیدا کنید که صرف یک وعده غذا در آن حدود ۱۲ یورو می‌شود. گزینه‌های دیگر هم استفاده از تاپاس است که هزینه‌ای به مراتب کمتر دارد.

از روزهای رایگان موزه‌ها استفاده کنید

بسیاری از موزه‌های شهر مادرید در روزها و زمان‌های خاصی به صورت رایگان به روی عموم باز هستند. پس حتما قبل از سفر، این مورد را خوب بررسی کنید.

بهترین تفریحات و سرگرمی‌ها در مادرید

بازدید از معبد Debod

قطعا تماشای یک معبد مصری در کشوری مثل اسپانیا که فرهنگ و تاریخی متفاوت دارد تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود. این معبد در اصل، چهار قرن قبل از میلاد در شهر اسوان مصر ساخته شده است و در سال ۱۹۸۱ سنگ به سنگ و تکه تکه به مادرید منتقل شده است (هدیه‌ای از طرف مصری‌ها به اسپانیا)، یکی از نقاطی که حتما باید ببینید، به نظرتان هیجان انگیز نیست؟

نکته‌ها:

 • بهترین زمان برای بازدید از این معبد غروب آفتاب است. اگر تا تاریکی هوا صبر کنید، پاداش شما تماشای معبدی روشن به همراه  انعکاس آن در آب خواهد بود.
 • بعد از تماشای معبد، سعی کنید تا انتهای پارک قدم بزنید و از دیدن مناظر تپه‌ها لذت ببرید.
 • به تضاد بین این بنای مصری و بنای Plaza de España که در همان نزدیکی است دقت کنید!

Templo de Debod madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

Templo de Debod madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Templo de Debod madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Templo de Debod madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Templo de Debod madrid - راهنمای سفر به مادرید

پارک El Capricho

پارکی فریبنده که دور از مرکز شهر قرار دارد اما طی کردن این مسیر کاملا ارزشش را دارد. در حقیقت منزوی بودن این پارک است که آن را با ارزش کرده است، حتی برای برای مردم محلی. این ناحیه قبلا باغ شخصی یکی از دوشس (زن دوک)های قرن هجدهمی بوده است و طی جنگ داخلی اسپانیا پناهگاهی در آن ساخته شده است. پس از سال‌ها غفلت پارک، El Capricho در اواخر دهه ۷۰ میلادی بازسازی و در دهه ۸۰ به روی عموم بازگشایی شد. زمین‌های زیبای پارک رنج وسیع و متنوعی از گل‌ها، مناظر فوق‌العاده، یک کلیسای کوچک و تعدادی دریاچه‌ی آرام را در خود جای داده است.

نکته‌ها:

 • دوست‌داران فرهنگ اسپانیا، از دیدن اولین پل آهنی این کشور در این پارک خوشحال خواهند شد.
 • درب‌های این پارک در ساعات محدودی بروی عموم باز است، پس مطمئن شوید زمان‌های درست را از قبل بررسی می کنید.
 • خوردن و آشامیدن در پارک ممنوع است. سعی کنید اوایل صبح به این پارک بیایید و سپس ناهار را در El Escondite واقع در خیابان Alberto Alcocer میل کنید.

Parque El Capricho madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Parque El Capricho madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Parque El Capricho madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Parque El Capricho madrid - راهنمای سفر به مادرید

پارک Retiro

پارک Retiro واحه‌ی شهری است که در مرکز شهر قرار دارد و در میان خانواده‌ها و کارگرانی که علاوه بر استراحت ناهار خود را در آن صرف می کنند از محبوبیت بالایی برخوردار است. در اصل، این مکان در اوایل قرن ۱۶ میلادی یک صومعه بود، تا اینکه در قرن ۱۹ میلادی به روی عموم باز شد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند در دریاچه آن (estanque) قایق سواری کنند، در اطراف باغ گل سرخ قدم بزنند یا تعدادی معماری عجیب و غریب و هنر ی از جمله مجسمه‌ی شیطان (الهام گرفته از بهشت گمشده میلتون) و کاخ کریستال را که ساختاری از فلز و شیشه دارد و واقعا مثل کریستال می درخشد، تماشا کنند.

نکته‌ها:

 • این پارک آخرهفته حسابی شلوغ می شود، پس اگر می توانید در دیگر روزهای هفته و به طور ترجیحی قبل یا بعد از ناهار از آن بازدید کنید که با جمعیت زیاد روبرو نشوید.

Retiro Park madrid - راهنمای سفر به مادرید

Retiro Park madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Retiro Park madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Retiro Park madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Retiro Park madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از Filmoteca Espanola (کتابخانه‌ی فیلم اسپانیایی)

عاشقان فیلم نباید بازدید از این یکی را از دست بدهند.این مرکز بزرگترین آرشیو فیلم اسپانیا است که بخشی از انجمن فیلم این کشور هم محسوب می شود. تعداد بسیار زیادی فیلم کلاسیک اسپانیایی که شامل بهترین‌های این کشور می شود در این مکان وجود دارد اما تنها دلیل جذاب بودن آن وجود فیلم‌ها نیست، چرا که خود بنای این مرکز هم با ظاهر زیبا و سبک هنری نوی آن دلبری می‌کند. می توانید با پرداخت مقدار کمی هزینه ۴ یا ۵ فیلمی را که در طول روز به نمایش در می‌آیند، تماشا کنید. سازمان سینمایی اسپانیا در فصل‌های مختلف بر روی موضوعات متنوع تمرکز می کند که در نمایش نوع فیلم‌ها نمود پیدا می کند. همچنین می‌توانید از آرشیو فیلم‌ها، موزه، کتابخانه و فروشگاه کتاب بازدید کنید یا اینکه در کافه تریا به نوشیدن و خوردن یک فنجان چای به همراه کیک مشغول شوید. تفریحی کاملا کلاسیک!

نکته‌ها:

 • گاهی برنامه‌ی پخش فیلم‌ها بدون اطلاع قبلی تغییر می کند، پس بهتر است از قبل تماس بگیرید تا مطمئن شوید فیلم مورد علاقه‌تان در حال پخش باشد.

Filmoteca Espanola madrid - راهنمای سفر به مادرید

Filmoteca Espanola madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

کافه Chocolaterias Valor

این دفعه توصیه می کنیم عاشقان شکلات چنین تجربه‌ای را از دست ندهند. Chocolaterias Valor شش شعبه در اطراف شهر مادرید دارد که غنی‌ترین و بهترین شکلات‌های این شهر را به فروش می‌رسانند. خوراکی سنتی و خوشمزه‌ی اسپانیا شکلات و چورو (دونات اسپانیایی) است، اما انتخاب‌های خوشمزه‌ی دیگری هم وجود دارد که شامل شکلات‌های خوشمزه‌ِ‌ِی طعم دار و دسر می‌شود.

Chocolaterias Valor - راهنمای سفر به مادرید

Chocolaterias Valor4 - راهنمای سفر به مادرید

Chocolaterias Valor3 - راهنمای سفر به مادرید

Chocolaterias Valor2 - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از میدان اصلی مادرید (Plaza Mayor)

اگر دوست دارید خودتان را در میان فرهنگ اصیل مادرید احاطه کنید، پیشنهاد می کنیم از میدان اصلی پایتخت که در مرکز شهر قرار دارد دیدن کنید، جایی که بیش از ۲۰۰ بالکون در آن مشاهده می‌شود. این میدان پر از تراس‌هایی (بالکون) است که گردشگران و حتی محلی‌ها در آن‌ها می‌نشینند و ناهار میل می‌کنند.

نکته‌ها:

 • در این مکان انتظار قیمت‌های بالا را داشته باشید.
 • اگر دنبال جایی هستید که هدایای اسپانیایی از جمله کلاه و حلقه‌های فلزی تهیه کنید این میدان محلی است که بسیاری از هدایای کلاسیک اسپانیایی در آن به فروش می‌رسد.
 • Plaza Mayor پر از نوازندگان خیابانی ( به طرز عجیبی جذاب ) و شخصیت‌های کارتونی در اندازه واقعی است که سرگرمی های جالبی را برای عموم به وجود آورده‌اند.

Plaza Mayor madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Plaza Mayor madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

Plaza Mayor madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Plaza Mayor madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Plaza Mayor madrid - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از بازار San Anton

بازار San Anton که اخیرا هم بازسازی شده است، برای عاشقان غذا به نوعی مانند بهشت محسوب می‌شود. دلیلش این است که بخش قدیمی این بازار با ماهی، کوشت و انواع تولیدات سر پا ایستاده است و بخش مدرن آن شامل کافه‌های تاپاس و حتی یک کافه و رستوران در پشت بام می‌شود که می توان غذاهایی عالی را در آن‌ها میل کرد.

نکته‌ها:

 • اگر در طبقه‌ی پایین این بازار از فروشندگان ماهی یا گوشت خریداری کنید، می تواند در رستوران طبقه‌ی بالا بدهید آن را برایتان طبخ کنند.

San Anton Market madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

San Anton Market madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

San Anton Market madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

San Anton Market madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

San Anton Market madrid - راهنمای سفر به مادرید

گشتی در موزه‌ی ملی باستان‌شناسی

موزه‌ی ملی باستانشناسی با یک طراحی خوب مجموعه‌ای باستانی و ارزشمند از سراسر شبه جزیره ایبری را در خود جای داده است. بازدیدکنندگان می توانند آثاری از گاه‌‌نگاری تمدن اسپانیا و همچنین مکشوفاتی از تمدن قدیمی مصر و بین‌النهرین را در اینجا تماشا کنند.

نکته‌ها:

 • بازدید از این موزه روزهای شنبه از ساعت ۲ عصر به بعد و صبح روزهای یکشنبه رایگان است.

National Archeology Museum madrid - راهنمای سفر به مادرید

National Archeology Museum madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

National Archeology Museum madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

National Archeology Museum madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

گشت و گذاردر محله‌ی تاریخی باریو د سالامانکا (Barrio de Salamanca)

محله‌ی باریو د سالامانکا به خاطر اقامتگاه‌های شیک، به همراه مغازه‌ها و رستوران‌های مجللش مشهور است. چه برای خرید کردن و چه برای نگاه کردن به ویترین فروشگاه‌ها به اینجا آمده باشید، این محله کاملا ارزش وقتی را که هزینه می کنید دارد.

نکته‌ها:

 • موزه‌ی ملی باستان‌شناسی در این محله واقع شده است.

Barrio de Salamanca madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Barrio de Salamanca madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Barrio de Salamanca madrid - راهنمای سفر به مادرید

Barrio de Salamanca madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

گرن ویا (Gran Via)

گرن ویا شلوغ‌ترین معبر یا شاهراه شرق به غرب مادرید محسوب می شود که به طور حتم می توان آن را جذاب‌ترین خیابان این شهر هم نامید. این خیابان جایی است که می توانید  تئاتر های زیاد و فروشگاه‌های بین‌المللی معروف را در آن پیدا کنید. بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • برای دیدنیکی از تئاتر‌های قدیمی نیازی نیست که در آن‌ها شرکت کنید، تنها کافی است به فروشگاهی مانند H&M سری بزنید که در یک اثر تئاتری حفاظت شده از گذشته واقع شده است.

Gran Via madrid - راهنمای سفر به مادرید

Gran Via madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Gran Via madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Gran Via madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Gran Via madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از باغ Sabatini

باغ دوست‌داشتنی Sabatini محلی پر از آرامش است. فواره‌ها، مجسمه‌ها و پرچین‌ها به همراه یک کاخ سلطنتی در پس زمینه، از Sabatini مکانی فوق‌العاده برای عکاسی ساخته است. می توانید با نشستن بر روی نیمکت‌ها یا پیک نیک بر روی چمن ها از داشتن یک بعد از ظهر آرام لذت زیادی ببرید.

نکته‌ها:

 • اگر در ماه‌های جولای یا آگوست از این مکان دیدن کردید، به هیچ وجه جشنواره‌ی تابستانی هنر (Veranos de la Villa) را از دست ندهید. در طول این مدت می توانید از یکی از مشهورترین اوپراهای اسپانیایی (zarzuelas) لذت ببرید.

sabatini gardens in madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

sabatini gardens in madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

sabatini gardens in madrid - راهنمای سفر به مادرید

sabatini gardens in madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

sabatini gardens in madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

رستوران El Asador de Aranda

رستوران‌های زنجیره ای و اسپانیایی El Asador de Aranda  بهترین غذاهای اسپانیایی را در محیطی آرام، شیک و قابل اطمینان ارایه می‌دهند. در اینجا می توانید از گوشت کبابی fvi و دنده‌ی گوسفند که در یک اجاق رسی و به روش سنتی آماده می شود لذت ببرید. این رستوران‌ یکی از بهترین مکان‌ها برای خوردن غذایی خوشمزه با قیمتی منطقی و قابل قبول است.

نکته‌ها:

 • اگر دوست ندارید برای خالی شدن میزها صبر کنید، بهتر است از قبل جا رزرو کنید.

El Asador de Aranda madrid - راهنمای سفر به مادرید

El Asador de Aranda madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

El Asador de Aranda madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

El Asador de Aranda madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

El Asador de Aranda madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

El Asador de Aranda madrid6 - راهنمای سفر به مادرید

توقف در محله‌ی La Latina

La Latina محله‌ای است که می توانید در آن برای میل کردن بهترین تاپاس ها توقف کنید. کافه‌هایی با تراس های زیبا و جوی دوستانه که نظر هر کسی را به خود جلب می کند، در این محله‌ خوشمزه‌ترین و کاملترین تاپاس‌ها را به فروش می‌رسانند. به یکی از این کافه‌ها بروید مقداری نوشیدنی تهیه کنید، و اگر خوش شانس باشید می توانید به ازای تهیه دو یا سه نوشیدنی یک غذای خوشمزه و رایگان میل کنید.

La Latina madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

La Latina madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

La Latina madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

La Latina madrid - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از پوئرتا دل سل (Puerta del Sol)

پوئرتا دل سل، نقطه‌ای کلاسیک  در مادرید است که می توانید از آن دیدن کنید. این میدان که قلب مادرید محسوب می‌شود، جایی است که یکی از مهمترین رویدادهای سال یعنی جشن شب سال نو در آن برگزار می‌شود. یکی از رسم های جالب در این شب این است که مردم محلی به سرعت ۱۲ انگور را در یک ردیف با ترتیب صدای ناقوس ساعت همگام می‌کنند.

نکته‌ها:

 • اگر گرسنه شدید می توانید در شیرینی فروشی بسیار قدیمی Mallorquina که در بخش غربی میدان واقع شده است، مقداری شیرینی خوشمزه تهیه کنید.
 • در زمین روبروی ساختمان برج ساعت، می توانید یک تابلو به نام کیلومتر صفر را پیدا کنید.

Puerta del Sol madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Puerta del Sol madrid - راهنمای سفر به مادرید

Puerta del Sol madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Puerta del Sol madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی جایی است که می توانید توانگری اسپانیایی را در بهترین حالتش تجربه کنید. اگرچه، خانواده‌ی سلطنتی در اینجا زندگی نمی‌کنند  و بالعکس درست در بیرون شهر اقامت دارند. اتاق‌های کاخ سلطنتی را می‌شود سرزمین شگفت‌انگیز لوسترهای کریستال، تخت‌های پادشاهی قرمزِ مخملی و سقف‌های نقاشی شده نامید.

نکته‌ها:

 • اگر می خواهید در صف های طولانی که برای ورود به کاخ ایجاد شده اند توقف نکنید، بهتر است زودتر و در اوایل باز شدن درب‌های این مکان، در محوطه‌ی بیرونی کاخ حاضر باشید.
 • زمانی که در این ناحیه قرار دارید، می توانید از کلیسای Almudena که رایگان است دیدن کنید. اگرچه از کمک‌های مالی هم استقبال می کنند.

Royal Palace of Madrid5 - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid7 - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid6 - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid - راهنمای سفر به مادرید

Royal Palace of Madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

لذت تماشای مسابقات اسب سواری در هیپو درومو د لا سارسوئلا (Hipodromo de la Zarzuela)

تماشای مسابقه‌ی اسب سواری در هیپو درومو د لا سارسوئلا یکی از ناب ترین تجربه های ممکن است، حتی اگر خیلی طرفدار اینطور مسابقات و رقابت‌ها نباشید. چیزی در این مکان وجود دارد که با تمام وجود فریاد می‌زند، تابستان وجود دارد. اگر حوصله‌ی تماشای مسابقات را ندارید، باغ  بزرگی وجود دارد که نوشیدنی و تاپاس های خوشمزه‌ای سرو میکند، پس چه کاری بهتر از اینکه یکی دو ساعت از وقتتان را در آن سپری کنید.

Hipodromo de la Zarzuela madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Hipodromo de la Zarzuela madrid - راهنمای سفر به مادرید

Hipodromo de la Zarzuela madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

بازدید از موزه‌ی نیروی دریایی (Naval)

موزه‌ای اغواکننده و کوچک که پر از اطلاعات مفید و نمایشگاه های تماشایی است. اگر دوست دارید مکانی را برای سپری کردن یکی دو ساعت از وقتتان انتخاب کنید، موزه‌ی نیروی دریایی مادرید انتخاب مناسبی خواهد بود.

نکته‌ها:

 • اگر دوست ندارید به جمعیت و شلوغی برخورد کنید، بهتر است در یک بعد از ظهر آخر هفته از آن بازدید کنید.

Naval museum madrid4 - راهنمای سفر به مادرید

Naval museum madrid3 - راهنمای سفر به مادرید

Naval museum madrid2 - راهنمای سفر به مادرید

Naval museum madrid - راهنمای سفر به مادرید

منبع : کجارو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *