مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

1 hamgardi Munich Alter Peter View 1 - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

بهترین چیزها برای دیدن، انجام دادن و تجربه کردن در مونیخ در آلمان.ارنست همینگوی گفته بود: شما حتی لازم نیست به هیچ کجای دیگر بروید، من به شما می گویم که هیچ کجا شبیه به مونیخ نیست. هر کار دیگری که در آلمان انجام دهید وقت هدر کردن است.درست است که جاهای دیدنی زیادی در آلمان وجود دارد اما مونیخ یکی از پر بازدید ترین شهر های اروپا است. مردم این شهر خون گرم اند، معماری زیبایی دارد، فرهنگ غنی، موزه ها، غذاها، آبجوی عالی، وکسانی که برهنه در حال آفتاب گرفتن هستند از ویژگی های این شهر زیبا است. در ادامه با ما همراه باشید تا با سفر به مونیخ و تماشای جاهای دیدنی مونیخ و جاذبه های گردشگری مونیخ سفری هیجان انگیز را تجربه کنیم.

1 hamgardi p00xy1pm - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

چه میزان بودجه برای سفر به مونیخ مورد نیاز است.

مونیخ جزو ارزان ترین شهر های دیدنی نیست اما مثل شهر های اصلی گردشگری اروپا مانند لندن و پاریس، شهر گرانی نیست. اگر خوب تحقیق کرده باشید می توانید غذا و نوشیدنی های الکلی را با قیمت خیلی مناسب خریداری کنید. با این حال در طول ماه اکتبر قیمت ها به شدت افزایش می یابد بخصوص قیمت مسکن.به شما توصیه می کنم که برای بودجه ای معادل 40 تا 65 یورو در روز برنامه ریزی کنید، گردشگرانی که با بودجه ی محدود سفر به مونیخ می کنند می توانند کمتر و بیشتر از این مقدار خرج کنند، اما دامنه ی بودجه ای که گفتیم برای برنامه ریزی سفر بسیار مناسب است. با مطالعه ی راهنمای هزینه های روزانه در مونیخ برای تماشای جاهای دیدنی مونیخ می توانید با دقت بیشتری در مورد هزینه ها برنامه ریزی کنید.

چه مدت زمانی برای بازدید از مونیخ کافی است؟ 3 الی 5 روز

سفر به مونیخ که شهر بزرگی است و جاهای زیادی برای دیدن دارد، بنابراین بهتر است حد اقل سه روز کامل را صرف بازدید از آن کنید. اما اگر زمان کافی دارید یا اگر می خواهید چند مورد از سفرهای روزانه ی بازدید از مونیخ را تجربه کنید، می توانید چند روز بیشتر در این شهر بمانید.درجه ی حرارت هوا در طول تابستان در مونیخ بسیار ملایم است که برای لذت بردن از نوشیدن چند آبجو در فضای باز بسیار مناسب است. اغلب این وقت از سال سفر به مونیخ در میان گردشگران بسیار مشهور و محبوب است. بهار زمان خوبی برای بازدید از جاهای دیدنی مونیخ است چرا که هم آب و هوا مناسب است و هم جمعیت گردشگران در این فصل کمتر است. میانگین دمای هوا در آوریل بالای 50 S و در می تقریبا به 60 s  می رسد. وضعیت آب و هوا در سپتامبر و اکتبر مشابه می و آوریل است و دمای هوا بین 50s و 60 s است. برای سفر به مونیخ بدانید که زمستان سردی دارد و گاهی هوا برفی است و دمای هوا به کمتر از 30s می رسد. مونیخ مردم زیادی را برای خرید کریسمس به فروشگاه های خود جذب می کند، بنابراین در ماه های نوامبر و دسامبر با جمعیت زیاد گردشگران در این شهر مواجه می شوید.مونیخ به دلایلی مقصد خوبی برای گردشگران است،  اما حتی این شهر نیز نکات مثبت و منفی دارد که قبل از اینکه بخواهید به مونیخ بروید آنها را با شما به اشتراک می گذاریم.
ویژگی های خوب: در مجموعه جاذبه های گردشگری مونیخ سالن ها و باغ های آبجو خوری؛ امکان ندارد از خوردن آبجوی سرد و چوب شور در فضای باز و در یک روز گرم لذت نبرید. خوشبختانه مونیخ گزینه های زیادی برای لذت بردن از این عیش ساده برای شما فراهم نموده است.
موزه ها؛ چند مورد از بهترین موزه های اروپا در جاذبه های گردشگری مونیخ قرار دارند، همچنین مونیخ چند مورد از بهترین موزه های علمی جهان را نیز در خود جای داده است.
وسایل حمل و نقل عمومی؛ گشتن در اطراف جاهای دیدنی مونیخ مثل آب خوردن است.
شهر زیبایی است؛ مونیخ شهر زیبا و خیره کننده ای برای تماشای جاهای دیدنی مونیخ است.
ویژگی های نه چندان خوب:
شلوغی؛ مونیخ گردشگران زیادی را به خود جذب می کند اما از چنین شهر شگفت انگیزی انتظاری جز این هم نمی رود.
قیمت های بالا؛ مونیخ جمعیت نسبتا ثروتمندی دارد، بنابراین قیمت ها بالاتر از حد طبیعی است.
 آفتاب گرفتن؛ در پارک های انگلیسی مونیخ مردم اجازه دارند که آفتاب بگیرند. 

1 hamgardi Munich - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

بهترین کارهایی که باید در مونیخ انجام دهید:

جاذبه های گردشگری مونیخ از تاریخ، معماری، موزه ها، دستورهای غذایی سنتی باوارینی، فروشگاه ها، ورزش، زندگی شبانه و لیوان های بزرگ آبجوخوری برخوردار است. در این شهر همیشه چیزی برای دیدن و انجام دادن خواهید داشت.

موزه ی DEUTSCHES

موزه ی DEUTSCHES از جاهای دیدنی مونیخ در سفر به مونیخ در وسط دریاچه ی ایزار قرار دارد و به دنیای علم و فن آوری اختصاص دارد.اولین نوع از این موزه ها در سال 1903 افتتاح شد و این مرکز علمی به بزرگترین مرکز علمی جهان تبدیل شد. این موزه برای بچه ها در تمام رده های سنی بسیار جذاب و جالب است. قوانین طبیعت و روش های علمی با کمک تعاملات بین ذرات، قطار ها ، روبات ها، چراغ ها و قایق ها برای تعداد محدودی از بازدید کنندگان توضیح داده می شود. ورودیه برای هر نفر 11 یورو است. آدرس وبسایت موزه: deutsches-museum.de

1 hamgardi %D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87%20%DB%8C%20%D8%A7%D9%88%D9%84 - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

VIKTUALIENMARKT

VIKTUALIENMARKT معروفترین بازار موارد غذایی روزانه در سفر به مونیخ است. این بازار مکانی تاریخی و توقف گاهی خوشمره در مرکز شهر است. بعد از یک پیاده روی کوتاه از Marienplatz (جایی که سابقا بازار در آنجا تشکیل می شد) به Viktualienmarkt می رسید که محل خرید مواد غذایی و جایی است که مردم محلی نهارشان را از آنجا خریداری می کنند. در بیش از 100 فروشگاه انواع مواد غذایی از میوه و سبزی تا ماهی  ، گوشت و گل به فروش می رسد. همچنین این بازار مکان خوبی برای خرید آبجو است و فروشگاه ها محوطه ی آبجو خوری مخصوص به خود نیز دارند.

1 hamgardi VIKTUALIENMARKT - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

تالار جدید شهر و MARIENPLATZ

میدان اصلی مونیخ در مجموعه جاهای دیدنی مونیخ Marienplatz  نام دارد و به مدت 900 سال قطب و مرکز اصلی شهر بوده است. شاید دیگر در Marienplatz بازارهای روزانه از جاذبه های گردشگری مونیخ برگزار نشود، اما این میدان هنوز بسیار پر ازدحام است چرا که مرکز U-Bahn در این میدان قرار دارد و نزدیک به بیشتر فروشگاه ها واقع شده و بیشتر تورهای پیاده روی از این میدان نیز دیدن می کنند. این میدان با مناظر تاریخی احاطه شده است اما Glockenspiel که یک ساعت کوکو است که هر روز در سالن جدید شهر از جاهای دیدنی مونیخ به نمایش در می آید، یکی از دلایل اصلی آمدن مردم به این میدان است.یکی از زیباترین بناهای مونیخ تالار جدید شهر (Neues Rathaus)  است که مشهورترین خانه ی شهر است و متعلق به شهردار شهر است و به سبک نئو گوتیک ساخته شده. تالار جدید شهر در اواسط قرن 20 ساخته شده است و دارای تزئینات و نمای برجسته و زیبایی است. از نظر بسیاری این بنا برگرفته از ساز سنتور است که هر روز صبح ساعت 11 نمایشی تاریخی با مجسمه ها (شوالیه ها، رقصنده ها و فرشتگان) از مجموعه جاذبه های گردشگری مونیخ در این سالن برگزار می شود.

1 hamgardi MARIENPLATZ - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

RESIDENZ

 در سفر به مونیخ RESIDENZ بزرگترین خانه ی مونیخ است و در طول تاریخ محل اقامت بسیاری از رهبران شهر بوده و  بخشی از تاریخ و مجموعه ای شگفت آور از آثار هنری و صنایع دستی در این بنا در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. RESIDENZ در ابتدا قلعه ی کوچکی بود اما به مرور تبدیل به کاخ طلایی عظیمی شد، و با سالن های باله و باغ های زیبا تکمیل شد. سلسله خانواده هایی که در این مجموعه بناها زندگی می کردند هنر را به عنوان نمادی از شان و موقعیتشان گردآوری می کردند و مجموعه های هنری آنها هم اکنون به طور کامل به نمایش گذاشته می شود، نقاشی های آبرنگ Antiquarium از برجسته ترین آثار این مجموعه ها در سفر به مونیخ است. ورودی این مجموعه 7 یورو است. وبسایت مجموعه : residenz-muenchen.de

1 hamgardi THE%20RESIDENZ - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

ALTE PINAKOTHEK

مجموعه ی فوق العاده ی هنری در سفر به مونیخ متعلق به 1300 تا 1700 میلادی در این مکان نگه داری می شود. ALTE PINAKOTHEK بهشت دوست داران هنر نمادین اروپایی است. این مجموعه شامل بیش از 700 اثر هنری از اساتید هلندی، فرانسوی، فنلاندی، ایتالیایی، اسپانیایی و آلمان قدیم است. این مجموعه از مهمترین کلکسیون های دنیا به حساب می آید. بنای نئوکلاسیک آن همچون زمانی که به عنوان یک بنای پیشگام در زمینه ی بناهای موزه ها طراحی شده بود، هنوز هم مثل یک جواهر در مجموعه جاهای دیدنی مونیخ می درخشد. ورودی به این موزه 4 یورو است. وبسایت موزه: pinakothek.de نکته: Neue Pinakothek موزه ی مشابهی است که به نقاشی های 1800 تا 1900 میلادی اختصاص دارد.

1 hamgardi ALTE%20PINAKOTHEK - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

PINAKOTHEK DER MODERNE

در سفر به مونیخ یک مجموعه ی چهار بخشی از هنر مدرن مربوط به قرن بیستم است که هنر ، گرافیک، معماری و طراحی کاربردی را شامل می شود. Pinakothek der Moderne در آلمان بزرگترین مجموعه ی آثار معاصر آلمان است. در بخش هنر کارهای دالی، پیکاسو، اندی وارهول و آثار هنری برجسته از هنرمندان کمتر شناخته شده قرار دارد. در بخش طراحی کاربردی بسیاری از طراحی های شرکت هایی نظیر اپل و فولکس واگن را به نمایش گذاشته اند. مجموعه های بخش معماری و گرافیک نیز به همان انداره چشمگیر هستند. ورودی 10 یورو است

1 hamgardi PINAKOTHEK%20DER%20MODERNE - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

موزه ی مصر

در موزه ی مصر مونیخ در مجموعه جاذبه های گردشگری مونیخ کیفیت بیش از کمیت اهمیت دارد، موزه ی مصر مونیخ به بازدید کنندگان یکی از بهترین مجموعه های مصنوعات مصر باستان را ارائه می کند. مجسمه های چشمگیر و برجسته ای در این مجموعه وجود دارند و شما با نمایشی خیره کننده مواجه می شوید و وقتی از این موزه خارج می شوید اطلاعاتتان خیلی خیلی بیش از زمان ورودتان به موزه خواهد شد. وروی به موزه 7 یورو است. وبسایت موزه : smaek.de

1 hamgardi EGYPTIAN%20MUSEUM - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

باغ انگلیسی

باغ انگلیسی از جاذبه های گردشگری مونیخ مکانی است که مردم از قرن 18 میلادی برای استراحت و تفریح به آنجا می روند. باغ انگلیسی پارک مرکزی مونیخ است. از فعالیت های محبوب در این باغ می توان به آفتاب گرفتن در اطراف رودخانه ی ایزار (حواستان باشد که در برخی قسمت ها مردم اجازه دارند که برهنه آفتاب بگیرند)، پیاده روی با سگ ها، بازی فوتبال، و رفتن به باغ های آبجو که در این باغ قرار دارند، اشاره کرد. این پارک مناظری دارد که باید ببینید تا باورتان شود: مثلا در رود ایزار بخشی توسط انسان ها ساخته شده که به طور دائمی موج های عظیم ایجاد می کند و افراد می توانند در این بخش در سفر به مونیخ و جاهای دیدنی مونیخ موج سواری کنند.

1 hamgardi ENGLISH%20GARDEN - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

HOFBRÄUHAUS

با اینکه HOFBRÄUHAUS های زیادی در دنیا وجود دارند اما این HOFBRÄUHAUS اصلی است. و هیچ سفری به مونیخ بدون رفتن به این سالن آبجوی معروف تمام نمی شود. نه فقط برای آبجو بلکه به خاطر اینکه این مکان یک بنای تاریخی از مجموعه جاذبه های گردشگری مونیخ است، باید از آن دیدن کرد. این سالن در سال 1589 توسط دوک بایرن تاسیس شد و امروزه محل برگزاری جشنواره ی آبجوی سالیانه در مونیخ است که شامل موسیقی سنتی و غذاهای سنتی باوارینی نیز می شود و زمان سرگرم کننده ای را با جمعیت زیاد گردشگران بین المللی و مردم محلی در این مکان خواهید داشت. آیا این مکان توریستی در جاهای دیدنی مونیخ است؟ البته. آیا ارزش بازدید را دارد؟ کاملا.

1 hamgardi HOFBR%C3%84UHAUS - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

مرکز آموزش های نازی

این موزه از جاذبه های گردشگری مونیخ که جدیدا ساخته شده است بر ظهور حزب نازی و ارتباط نزدیک این حزب با شهر مونیخ تمرکز دارد، که موضوعی است که در طول چند ده سال اخیر بسیار مورد بررسی قرار گرفته است. این مرکز با بی طرفی عکس های تاریخی و اسناد و مدارک و همچنین نمایشهایی با کیفیت سمعی بصری مدرن را در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده است و چشم اندازی از مبازرات مونیخ در زمان حکومت سابق نازی ها را به نمایش در آورده است. این مکان واقعا دیدنی است و به همه کسانی که به بازدید این مکان می روند نشان می دهد که آنچه اتفاق افتاده و چرایی این اتفاقات هنوز از اهمیت زیادی برخوردار است. برای ورودی باید 5 یورو بپردازید. وبسایت این مرکز : ns-dokuzentrum-muenchen.de

1 hamgardi NAZI%20DOCUMENTATION%20CENTER - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

کاخ NYMPHENBURG

این کاخ به عنوان اقامتگاه تابستانی خانواده ی سلطنتی ساخته شده است و در زمین های زیبا و سرسبز حاشیه ی غربی مونیخ واقع شده است. اقامتگاه اصلی یک عمارت ویلایی منفرد با سبک ویلاهای ایتالیایی بوده اما نسل های بعدی ساکنان این کاخ ، خود کاخ و فضای اطراف آن را گسترده تر ساختند. در هر گردشی که در باغ ها و قصر ها و پارک های اطراف می کنید ( این منطقه پر از پارک های مربوط به کاخ است) به یاد توانگری و رمانتیک بودن شهر ورسای (در فرانسه) میوفتید. ورودی 6 این جاذبه از جاذبه های گردشگری مونیخ یورو است. وبسایت: schloss-nymphenburg.de

1 hamgardi NYMPHENBURG - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

FRAUENKIRCHE کلیسای جامع بانوی ما

شناخته شده ترین نماد مونیخ این کلیسا و برج های بلند آن است که در افق شهر مونیخ به چشم می خورد. این کلیسای با شکوه فاقد هر گرنه زرق و برق بیرونی است و به خاطر سادگی بسیار حیرت انگیز است. در داخل کلیسا می توانید آثار امپراطور مقدس روم Ludwig the Bavarian و نگاره های منقوش بر سقف که به نام رد پای شیطان نامیده می شوند را ببینید. با بالا رفتن از این برج ها به راحتی می توانید ابجوی باواریایی که خورده اید را بسوزاید و از بالای برج  به بخش جنوبی کوه های آلپ نگاه کنید. ورودی این نوع از جاذبه های گردشگری مونیخ رایگان است. وبسایت: muenchner-dom.de

1 hamgardi FRAUENKIRCHE - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

کلیسای آسام

کلیسای آسام از جاذبه های گردشگری مونیخ کلیسای کوچک اما دیدنی است که به دست برادران آسام به عنوان پرستشگاه خصوصی ساخته شده است. نمای بیرونی کلیسا از زیبایی معماری باروک برخوردار است و سرتاسر محیط این عمارت از همین زیبایی بهره مند است. در داخل تنها دوازده نیمکت قرار دارد اما فضای داخلی آن در همه جا پر از طلاکاری و نقاشی آبرنگ بر روی گچ است. ورودی رایگان است.

1 hamgardi ASAM%20CHURCH - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

اردوگاه کار اجباری DACHAU

یکی از معروفترین اما دردناک ترین دیدنی های روزانه در مونیخ ، Dachau اولین اردوگاه کار اجباری نازی است که پس از روی کار آمدن هیتلر در آلمان ساخته شده است. یک بازدید از این مکان به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا نگاهی عبرت آمیز به سرنوشت وحشتناک صد ها هزار نفر از کسانی داشته باشند که در طول جنگ دوازده ساله  در Dachau مشغول به کار بودند. بازدید از این مکان نمونه جاذبه های گردشگری رایگان است. آدرس وبسایت : kz-gedenkstaette-dachau.de

1 hamgardi DACHAU%20CONCENTRATION%20CAMP - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

مجموعه KONIGSPLATZ

میدانی بزرگ در مرکز ناحیه ی موزه ی شهر از جاذبه های گردشگری مونیخ است که به سبک کلاسیک یونانی در میانه ی دهه ی 1800 میلادی طراحی و ساخته شده است. شاه لودویگ تمایل داشت که مونیخ را کمی شبیه به آتن کند. با نگاهی به Konigsplatz’s Glyptothek که مجموعه ای از مجسمه های یونانی و رومی اند می فهمید که تا حدی هم موفق شده است. متاسفانه از این فضای زیبا معمولا به عنوان پس زمینه ای برای نمایش قدرت نازی ها استفاده می شده اما امروزه تبدیل به مکانی مناسب برای پیک نیک شده است.

1 hamgardi 2 - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

کلیسای سنت پیتر

این کلیسا قدیمی ترین کلیسای شهر است و هم از معماری با شکوه و هم از منظره ی فوق العاده ای به شهر برخوردار است. طراحی عالمانه ای دارد و همه چیز از گوتیک رومی تا روکوکو در این ساختمان به نمایش در آمده است. در این کلیسا آثار شگفت انگیزی وجود دارد مثلا سنت موندیتا که با طلا و جواهرات پوشیده شده است. می توانید از برج کلیسا بالا بروید و چشم انداز زیبای شهر را نگاه کنید. ورود به کلیسا رایگان است اما برای بالا رفتن از برج باید 2 یورو بپردازید.

 

به تورهای رایگان پیاده روی بروید.

تورهای پیاده روی یک روش عالی برای تجربه و یادگیری در مورد شهر در طول بازدید شما از شهر است. من دوست دارم در یکی از اولین روزهای اقامتم در یک شهر جدید به تورها بروم تا به یک دید کلی از شهر برسم و تصمیم بگیرم که دوست دارم کدام بخش ها را مجددا و با دقت بیشتری بازدید کنم.تورهای پیاده روی رایگان دید خوبی در مورد یک شهر به انسان می دهند.با این حال اگر می خواهید راهنمای بهتری داشته باشید یا اطلاعات تخصصی بیشتری دریافت کنید باید پول پرداخت کنید (مثلا تورهای غذا و سایر تورهای تخصصی). اگر به دنبال تورهای پولی هستید به شما توصیه می کنم که  Trip Advisor را چک کنید و نظرات مردم در مورد تورها را بخوانید.

غذاها و نوشیدنی های ارزان در مونیخ

شما می توانید گزینه های زیادی برای غذا خوردن در هر جایی از جاهای دیدنی مونیخ پیدا کنید بخصوص اگر گوشت دوست داشته باشید. مونیخ به خاطر سوسیس های صبخانه ی خوشمزه اش که Weißwurst نامیده می شوند و گوشت خوک کبابی شهرت دارد. چشیدن Bratwurst, Leberkässemmeln سوسیسی است که با گوشت خوک، گوشت گاو و لیمو ساخته می شود و Brezn  که نوعی چوب شور ترد است ، را نباید فراموش کنید. مونیخ شهری بین المللی است بنابراین گزینه های زیادی برای غذاهایی از سرتاسر جهان پیش روی شما خواهد بود. در این شهر گیاه خواران زیادی وجود دارد بنابراین غذاهای گیاهی متنوعی پیدا خواهید کرد. بهترین بازار های موارد غذایی در مجموعه جاهای دیدنی مونیخ در Viktualienmarkt در Altstadt و Elisabethmarkt که در Schwabing واقع شده اند، قرار دارد.

1 hamgardi 1 - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

بهترین سالن ها و باغ ها

مونیخ و جاهای دیدنی مونیخ به خاطر سالن ها و بارهای آبجو شهرت دارد.
Augustiner Bräustuben یک سالن آبجوی بزرگ است و به حد کافی از مسیر توریستی دور است تا شما بتوانید حس محلی بودن مکان را تجربه کنید.
Augustiner Keller یک سالن سنتی آبجو و یک باغ آبجوی بزرگ است. وقتی آب و هوا مناسب باشد مکان فوق العاده ای است.
Hirschgarten اینجا بزرگترین باغ آبجوی جهان است و بیش از دویست سال از تاسیس آن می گذرد.
The Hofbräuhaus توریستی ترین سالن آبجوخوری مونیخ است اما هنوز یک موسسه تلقی می شود.
Max Emanuel Brauerei پاتوق محبوب دانشجویی است.
Waldwirtschaft یک لطفی به خودتان بکنید و برای بازدید از این باغ آبجوی شگفت انگیز پیاده به حومه ی مونیخ بروید.

1 hamgardi beer%20gardens - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

زندگی شبانه در مونیخ

شب نشینی های مونیخ ممکن است به خوبی برلین نباشد اما گزینه های مختلفی برای افراد مختلف می تواند ارائه کند. البته باغ های آبجو شب ها به فعالیت خود ادامه می دهند اما زندگی شبانه ی مونیخ در همین خلاصه نمی شود. موسیقی رقص های الکترونیک در این شهر به صورت گسترده وجود دارد بنابراین همیشه می توانید کلوپ هایی که در آنها موسیقی رقص تکنو تا نزدیکی های صبح برقرار است، پیدا کنید. به کلوپ ها علاقه ای ندارید؟ در این شهر بارهای کوکتل فروشی و حتی بارهای دایو شب ها مشغول به کارند.مشهورترین کلوپ در این شهر Pacha Munchen است، P1 Club مکانی لوکس است، Atomic Café مناسب دانشجویان و دیگران است، Backstage پاتوق راک و Ksar Barclub پاتوق الکترو است.

خوابگاه ها و اقامتگاه های مونیخ

مونیخ خوابگاه های زیادی ندارد و همین مسئله باعث می شود قیمت خوابگاه های موجود بیش از میانگین اروپا باشد اما کیفیت خوابگاه ها بهتر است. اگر بخواهید نزدیک شهر تخت کرایه کنید هر شب حدودا 30 تا 40 یورو باید پرداخت کنید اما من تخت های 20 یورویی هم دیده ام. در هر حال در طول فستیوال اکتبر قیمت ها سه تا چهار برابر می شود و از 9 تا 12 ماه قبل رزرو می شوند.من همیشه از Hostel World برای رزرو خوابگاه هایمان استفاده می کنم ، شما به راحتی می توانید مناسب ترین خوابگاه را از این طریق پیدا کنید. در اینجا چند مورد از بهترین خوابگاه های مونیخ را به شما معرفی می کنم:

Wombats City Hostel Munich
MEININGER Munich City Center
Euro Youth Hostel
Smart Stay Hostel Munich City
The Tent Munich(چادر های عظیم با ظرفیت 100 تخت که در طول تابستان برقرار می شوند و بسیار ارزان هستند)
Jaeger’s Munich
اگر طرفدار رفتن به هتل هستید می توانید از این سایت استفاده کنید: Booking.com

1 hamgardi The%20Tent%20Munich - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

سفر به اطراف مونیخ

مونیخ یکی از شهر های اروپا است که پیاده روی در آن لذت بخش است با این حال به مترو، قطارهای برون شهری، تراموا، و اتوبوس مجهز است. تمام وسایل حمل و نقل عمومی از یک نوع بلیت استفاده می کنند بنابراین احتمالا بهتر است از بلیت های شارژی نامحدود استفاده کنیم ( البته می توانید بلیت تکی هم خریداری کنید).قیمت هر بلیت تکی 2.70 یورو است. بلیت روزانه درون شهری 6.20 یورو است. بلیت سه روزه ی درون شهری 15.50 یورو است.
مونیخ از وسایل حمل و نقل عالی به اکثر نقاط آلمان و بسیاری از نقاط اروپا برخوردار است، به ویژه سیستم ریلی فوق العاده ای دارد.

 

1 hamgardi NEUSCHWANSTEIN - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

Salzburg

سالزبورگ که در اتریش قرار دارد یک و نیم ساعت با قطار از مونیخ فاصله دارد و هر ساعت یک قطار به مقصد اتریش از مونیخ حرکت می کند و سفر یک روزه ی عالی برای شما رقم خواهد خورد. حتما از قلعه ی Hohensalzburg که قلعه ای بر فراز شهر است دیدن کنید و وقت کافی برای چشیدن آبجو و غذاهای شگفت انگیز اتریشی صرف کنید.

1 hamgardi Salzburg - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

 

قلعه ی LINDERHOF

شاه لودویگ دوم این کاخ ( که شبیه کاخ های شاه پریان است) را به عنوان کاخ ورسای شخصی خودش ساخت. این تنها کاخی است که به دستور لودویگ ساخته شد و قبل از مرگ او به اتمام رسید. اینجا مکان عالی است برای اینکه بفهمید یک شاه چطور زندگی می کرده.

1 hamgardi LINDERHOF%20PALACE - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

 

ROTHENBURG OB DER TAUBER

روتنبورگ آلمانی ترین روستای آلمان است و روستایی زیبا است که خانه های پوشیده از الوار دارد و خیابان های آن سنگ فرش شده اند. این روستا فروشگاه های عالی فروش لوازم کریسمس دارد و در تمام طول سال می توانید اقلام کریسمس را از آنجا خریداری کنید. سه ساعت با قطار از مونیخ فاصله دارد اما ارزش این سفر را دارد.

1 hamgardi ROTHENBURG%20OB%20DER%20TAUBER - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

 

NUREMBERG

با اینکه نورمبرگ به عنوان سرزمین نازی ها شناخته می شود اما برای بازدید شهری جذاب و شگفت انگیز است. این شهر پر از خانه های نیمه تراس دار است، کلیساهایی به سبک گوتیک دارد، دیوارهای قرون وسطایی شهر و تاثیر گذار ترین قلعه ی امپراطوری در این شهر واقع شده اند. با قطار ICE حدودا یک ساعت و با قطار منطقه ای دو ساعت از مونیخ فاصله دارد.

1 hamgardi NUREMBERG - مونیخ | سومین شهر تاریخی و بزرگ آلمان

چند نکته ی عملی برای سفر

سفر گروهی در منطقه ی  باواریا: بلیت های مخصوص قطار وجود دارد که به آنها بلیت باواریا گفته می شود که به شما امکان سفر بدون محدودیت با گروهی 2 الی 5 نفره در منطقه ی باواریا می دهد. هزینه ی این بلیت ها برای یک نفر 23 یورو است و برای هر عضو از گروه 5 یورو اضافی پرداخت می کنید و حد اکثر تعداد اعضای گروه 5 نفر می باشد. از این بلیت ها فقط برای قطارهای منطقه ی باواریا می توانید استفاده کنید.با دوچرخه به گشت و گذار بپردازید: مونیخ شهری مناسب برای دوچرخه سواری است، بنابراین دوچرخه راهی عالی برای گشتن در شهر محسوب می شود. شهر دارای برنامه ی اجاره ی دوچرخه است یا می توانید از مراکز اجاره ی دوچرخه، دوچرخه ای اجاره کنید.جشن فستیوال اکتبر: بازدید از فستیوال اکتبر می تواند سرگرم کننده باشد اما می تواند برایتان دردسر ساز هم باشد چون اقامتگاه ها و خوابگاه ها از 6 ماه قبل رزرو شده اند و قیمت ها افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *