زیبا یا وحشتناک؟

57919570 - زیبا یا وحشتناک؟

[ad_1]

هتلی در لبه یک پرتگاه به ارتفاع ۶۱۰ متر، غیرمعمول‌ترین جاذبه گردشگری نروژ است که معمار تُرک آن را طراحی کرده. این هتل معلق عنوان «ضد جاذبه» را گرفته است.

به گزارش ایسنا، طراحی‌های جدید، تعریف سنتی هتل را از اتاق‌هایی با تخت‌هایی نرم برای خوابیدن، فراتر برده‌اند. در عصر حاضر هتل‌ها به تنهایی یا در مداخله با اثری تاریخی و طبیعی، نقش یک جاذبه گردشگری را ایفا می‌کنند و فقط مکانی برای خوابیدن و یا استراحت کردن نیستند. رقابت هتلداران پیشرو نیز بر سر بیشتر ماندگار کردن مسافران با وام گرفتن از جذابیت‌های دیگر است.

دیدنی‌ها و جذابیت‌های نروژ این قابلیت را دارد که پس زمینه چشمگیری برای هر ساختمانی بسازد. «پِرِیکِستولن» صخره‌ای در جنوب نروژ و یکی ازجاذبه‌های محبوب گردشگران در این کشور است که قرار شده با یک اثر معماری تلفیق شود.

یک معمار اهل ترکیه، ساخت یک هتل بوتیک را درحالی که از این صخره‌ی محبوب، رو به پرتگاهی به ارتفاع حدودی ۶۱۰ متر (۱,۹۸۲ فوت) آویزان شده، پیشنهاد کرده است.

57919570 - زیبا یا وحشتناک؟

از ویژگی‌های معماری این هتلِ معلق، سکوهایی شبیه عرشه کشتی برای تماشای منظره است که در حد فاصل آن‌ها، سه طبقه از هتل برای اقامت مهمانان قرار گرفته که هر یک بالکنی برای تماشای منظره خیره‌کننده پرتگاه دارند. در پایین‌ترین سطح هتل، روی سکویی شبیه عرشه کشتی، استخری با کف شیشه‌ای و نمایی ۳۶۰ درجه وجود دارد.

سی. ان. ان که از اجرای این ایده‌ی معماری در منطقه محبوب گردشگری در جنوب کشور نروژ خبر داده و تصاویر آن را منتشر کرده، گفته است: برای رزرو اتاق‌های این هتل عجله نکنید، چون هنوز مجوز ساخت آن داده نشده است.

57919568 - زیبا یا وحشتناک؟

استخر طراحی شده برای این هتل، تنها استخر غیرمعمول دنیا نیست. به تازگی طرح‌هایی برای ساخت استخری با نمای ۳۶۰ درجه در یک آسمان خراش ۵۵ طبقه‌ای در شهر لندن ارائه شده است  که طراحان آن مدعی‌اند: تنها استخر جهان با نمای ۳۶۰ درجه است.

57919569 - زیبا یا وحشتناک؟

انتهای پیام

[ad_2]
1 August 2019 | 5:44 am

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *