جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

7historiccenterofolinda - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است که پایتخت آن برزیلا و زبان رسمی آن ها پرتغالی می باشد در واقع از آن جایی که برزیل مستعمره پرتغال بوده است تنها کشور آمریکایی است که مردمان آن به زبان پرتغالی صحبت می کنند. برزیل شرقی ترین کشور آمریکا است و با کشورهای اروگوئه ، آرژانتین ، پاراگوئه ، کلمبیا و … هم مرز است. برزیل زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی زیادی دارد و به همین دلیل قدرتمندترین اقتصاد در آمریکای جنوبی مبدل شده است.همچنین نژادهای مختلفی در برزیل وجد دارد که عبارت است از : نژاد اروپای، سرخپوستان آمریکایی،آفریقاییو نیز آسیایی. مذهب اصلی مردمان آن کاتولیک می باشد ولی۴/۷ درصد از جمعیّت برزیل خود را منکر وجود خدا، کافر یا بی‌دین می‌دانند.

125px Flag of Brazil.svg - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

آب و هوا

تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده‌اند. با این حال برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور ,وجود دارد این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌است.

ورزش در برزیل

محبوب‌ترین ورزش در برزیل فوتبال است، و برزیل شهرت بسیاری به خاطر فوتبالیست‌های مشهور خود دارد. از جمله آنان می‌توان این افراد را نام برد: پله، گارینچا، جرزینیو، ریولینو، کارلوس آلبرتو تورس، زیکو، سوکراتس، روماریو، رونالدو، ریوالدو، روبرتو کارلوس، جونینیو، آدریانو، دیگو، روبینیو، رونالدینیو و کاکا. تیم ملی فوتبال برزیل «سلسائو»، پنج بار تا کنون جام جهانی فوتبال را از آن خود کرده‌است. والیبال دومین ورزش محبوب این کشور است و تا کنون سه بار قهرمانی جهان، دو بار قهرمان جام جهانی، ده بار قهرمان لیگ جهانی و دو بار هم قهرمانی المپیک را به دست آورده است. جیبا مشهورترین والیبالیست برزیلی است.

250px Brazil   World League 2009 - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

در این جا راه سبز قصد دارد شمارا با بهترین جاذبه ها و دیگر امکانات برزیل آشنا سازد.

برترین جاذبه های گردشگری برزیل

1: اوور پرتو

یکی از محبوترین جاذبه های توریستی برزیل می باشد که یکی از شهرهای استعماری برزیل است به معنای طلا سیاه می باشد زیرا در پایان قرن 17 تبدیل به مرکز کشف طلا توسط مهاجران گردید. کلیسا های قرن 18 – 19 با طلا تزئین شده اند.

10ouropreto - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

2: فرناردو د نورنها

سواحل و مناظر و حیات وحش این مجمع الجزایر که در 354 کیلومتری شمال شرقی برزیل واقع است امروزه به یکی از بهترین جاذبه ها تبدیل شده و بزرگترین جزیره از 21 جزیره جمعیتی حدود 3500 ساکن دارد و به دلیل آب گرم موجود در آن بسیار برای غواصان ایده آل خواهد بود.

8fernandodenoronha - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

3: مسیح نجات دهنده

مجسمه معروف عیسی مسیح در ریودو ژانیرو با ارتفاع 700 متر در کوه کرکوادا واقع شده است که تبدیل به نمادی در برزیل و ریو شده است.

1christtheredeemer - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

4: رودخانه آمازون

این رودخانه با طول 6400 کیلومتر دومین رودخانه طولانی و بزرگترین رودخانه حجیم در جهان می باشد که تاکنون 3000 گونه ماهی در آن شناخته شده است اگرچه یک دهم از گونه های زنده جهان در جنگل های آمازون واقع است ولی بیشتر گردشگران برای قایقرانی در رودخانه به آن جا می روند.

3amazonriver - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

از دیگر جاذبه های برزیل به : آبشار ایگواکو ، کارناوال ریو ، پانتانال ، سواحل سالوادور و ….  می توان اشاره کرد.

ساحل کوپاکابانا

ساحل کوپاکابانا یکی از معروف‌ترین و زیباترین سواحل جهان، واقع در «زونا سو» (Zona Sul) در شهر ریو است. فضای سرزنده و مردم رنگارنگ و سرشار از شادی شاید مهم‌ترین سنبل کوپاکابانا باشد فصل شلوغ اینجا از ماه نوامبر تا مارس بوده و معمولاً قیمت‌ها نیز در این فصل بالاتر هستند.مردم منطقه از ورزش‌های ساحلی لذت بسیاری می‌برند؛ به همین علت دولت اقدام به ایجاد تسهیلات ورزشی متعددی در طول ساحل کرده است. تورهای والیبال در نقاط مختلف به چشم می‌خورند و زمین‌هایی برای بازی فوتبال نیز وجود دارد. 

765aa039 eca1 4d01 a146 0de4a0af36f3 - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

بهترین خوراکی‌های خیابانی در برزیل!

پیکانیا

گوشت کبابی یکی از غذاهایی است که برزیلی‌ها در آن تخصص دارند. شوراسْکاریاها رستوران‌های کبابی مخصوصی هستند که در سرتاسر بزریل می‌توان آن‌ها را پیدا کرد، اما این سنت در اصل از فرهنگ گاوچرانی جنوب می‌آید، جایی که کابوی‌ها گوشت را به سیخ‌های فلزی کشیده و روی زغال داغ قرار می‌دادند و به سادگی با نمک چاشنی‌دار می‌کردند.  این غذا شامل یک لایه ضخیم چربی برای اطمینان از آب شدن این گوشت دودی در دهان می‌شود.

5fada5a9 39fc 443a 8280 9a4bb446e863 - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

پاستل دو کِئیژو

این کماج ترد و سرخ شده، یک اسنک قابل حمل است که بیشتر در جنوب شرقی کشور به ویژه سائوپائولو یافت می‌شود و یکی از بهترین خوراکی‌های خیابانی است. معمولاً داغ و به همراه نوشیدنی میل می‌شود و می‌توان آن را با هر چیز خوش طعمی، از مرغ و گوشت چرخ‌کرده گرفته تا پنیر آب شده پر کرد.

a1e6b7cc 7e0e 4013 8a2d e24bbd993ecc - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

کراکت مرغ برزیلی

یکی دیگر از نمونه غذاهای سرخ کردنی کلاسیک سائوپائولو، کوشینیا  یا همان کراکتهای تردی هستند که معمولاً با مرغ رشته شده و پنیرکاتوپیری  پر می‌شود. این مواد با لایه‌ای از خمیر پوشیده شده و سپس در آرد سوخاری غلتانده می‌شوند. این خوردنی لذیذ معمولاً به صورت قطره اشک درست شده است.

c610c528 0a3a 4787 abad 1aba9f3aa946 - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

فِیژوادای برزیلی

این غذا اغلب به عنوان غذای ملی برزیل شناخته می‌شود و خورشی غنی و دلچسب، تهیه شده از لوبیای سیاه و برش‌هایی از قسمت‌های مختلف گوشت قرمز است. این خوراک تقریباً در همه جای برزیل قابل تهیه است اما اصالتاً از غذاهای مردم ریودوژانیرو به حساب می‌آید که قسمت‌های کم طرفدارتر گوشت مانند احشای حیوان را در خوراک‌هایی آرام پز مانند این طبخ می‌کردند. این غذا به صورت پیاله‌های داغ در زمانی که هوا کمی خنک تر می‌شود به فروش می‌رسد.

704fcc93 abab 4347 8650 96d244867922 - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

یکی از دلایل شهرت برزیل رفتار دوستانه مرم و محیط آرام و جشنواره های آن می باشد که این جشنواره ها اعم از:

گروه های ماه ژوئن

Brazils fabulous June festival - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی
 جشنواره ای است که پسران مزرعه و دختران مزرعه هر مکان را به یک طبقه رقص تبدیل می کنند و شب را دور می زنند. این جشن تولد پیتر در کلیسای کاتولیک را به یاد می آورد و در زمستان اتفاق می افتد. یک دلیل عمده برای گردشگری بیش از حد در برزیل، دسترسی به این مکان است. این  افرادی را از کشورهایی که مذهب اولیه دارند بیشتر جذب می کند، مثل آسیای جنوب شرقی.

هفته هنر مدرن

Modern Art Festival Brazil - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی
اولین رویداد هفته هنر مدرن در سال ۱۹۲۲ برگزار شد و آغاز جشن مدرن را مشخص کرد. پس از این رویداد که هر ساله اتفاق می افتد،  قبل از جشنواره، سائو پائولو یک شهر پرجمعیت بود اما از لحاظ فرهنگی مهم نبود.بسیاری از هنرمندان حتی قبل از این رویداد، کارهای مدرن را در برزیل انجام می دادند، اما به طور خاص در هفته مدرن هنر بود که آغاز دوره جدیدی در تاریخ هنر برزیل را شروع کرد. این رویداد برای برزیل نیز مهم است.

مسابقه فرمول یک

 Brazilian Grand Prix GP - جمهوری فدراتیو برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی
در طول ماه مارس یا آوریل،  مسابقه ای در Interlagos محل تجمع  ورزشکاران و طرفداران ورزش از سراسر جهان برای لذت بردن از مسابقات فرمول یک است . امروز، مردمان عاشق سرعت و هیجان از سراسر جهان از برزیل برای دیدن مسابقات سالانه بازدید می کنند.

با راه سبز با پرواز قطر و یا امارات به شهر های ریو دی جنیرو ( RIO DE JANEIRO ) و سائو پالو (SAO PAULO) < ساحل زیبای کوپاکابانا (COPACABANA) سفر نمائید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *