سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi grand canal 1 1 1024x683 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از زیباترین و پر جاذبه ترین کشورهای جهان و صاحب بیشترین تعداد مکان های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این کشور با طبیعت بی نظیر و بخش های تاریخی فوق العاده دیدنی در شهر های مهم هنری مانند رم، ونیز و فلورانس ، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری می باشد و قرن هاست که گردشگران از سرتاسر جهان را به سوی خود جذب می کند. این کشور، علاوه بر گنجینه های هنری با ارزش و بی نظیر، دارای سواحل آرام و زیبا، طبیعت خیره کننده و آثار هنری باشکوه است. اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید،1 hamgardi yzpUNmvALBiPh8aoEvnCqUMx - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

کلسیوم Colosseum

برای گردشگرانی که پا به کشور دیدنی ایتالیا می گذارند، بازدید از کلسیوم Colosseum، یک “باید” محسوب می شود. این آمفی تئاتر عظیم که بزرگ ترین از نوع خود به شمار می رود، توسط امپراطوری روم ساخته شده است و حتی امروزه نیز به عنوان یک الگو برای ساخت ورزشگاه های مدرن به شمار می رود. در حال حاضر، این بنا که در تضاد کامل با بناهای مدرن اطرافش می باشد، سرپا ایستاده است و یادآوری دائمی از دوران باستانی و تاریخ گسترده روم به شمار می رود.
1 hamgardi 0245 Colosseum in Rome Italyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

کانال های آب ونیز Venice Canals

قایق سواری در کانال های آب ونیز (در قایق های گاندولا Gondola)، سنتی است که طی قرن های متمادی توسط گردشگران اجرا شده است. ونیز، شهر جزیره هاست و این کانال ها، برای مدت های طولانی و از هر جهت، به منزله خیابان های این شهر بوده اند. در طول این کانال ها، بناهای تاریخی و قدیمی وجود دارند که برای صدها سال بدون تغییر مانده و به جذابیت رمانتیک این شهر افزوده اند. کانال بزرگ Grand Canal، مشهور ترین راه آبی در این شهر است و یکی از جاذبه های دیدنی آن است که بیشترین تعداد تصاویر از آن گرفته شده است.
1 hamgardi grand canal 1 1 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi Italy Venice Grand canal copy 2 e1488850666766 1170x659 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

پومپئی Pompeii

در کوهپایه کوه های آتشفشانی Mt Vesuvius در نزدیکی شهر ناپل در ایتالیا، ویرانه های پومپئی قرار دارند؛ ویرانه هایی که بخش های به جا مانده از یک شهر رومی بوستانی هستند که در سال 79 پس از میلاد مسیح بر اثر فوران آتش فشانی فرو ریخته است. کاوش های باستانی به کشف شدن بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، سالن های تئاتر، خیابان هایی پر از رد پای ارابه ها و اجساد انسان ها در این شهر انجامیده است. بازدید کنندگان می توانند درون این شهر به گشت و گذار بپردازند، در طول خیابان های آن قدم بزنند و تکنیک های مهندسی استفاده شده توسط رومی ها در بیش از 2000 سال قبل را ببینند.
1 hamgardi Italy Pompeii 1200x450px - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا1 hamgardi these pictures will make you want to visit pompeii which was covered under a layer of volcanic ash thousands of years ago - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

برج خمیده پیزا Leaning Tower of Pisa

برج خمیده پیزا  تنها یکی از خیل جاذبه های شهر پیزا به شمار می رود؛ اما شهرت آن، که به طرز جالبی بخاطر عیب و نقص آن است، شهرتی جهانیست. ساخت این برج در اوایل قرن دوازدهم آغاز شد و نشست آن، که باعث کج شدن آن شد، زمانی اتفاق افتاد که پروسه ساخت به طبقه سوم برج رسیده بود. قبل از بازسازی و ایمن سازی در سال 1990، پیش بینی شده بود که این برج تا سال 2000 میلادی فرو خواهد ریخت. در حال حاضر، بازدید کنندگان در سفر به ایتالیا می توانند از پله های برج بالا بروند و چشم انداز فوق العاده شهر را تماشا کنند. برج خمیده پیزا که با نام La Torre Pendete نیز شناخته می شود، در میدان دل دومو Piazza del Duomo قرار گرفته است.
1 hamgardi photo 2017 11 04 13 20 09 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi AdobeStock 70322058 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

دریاچه کومو Lake Como

دریاچه کومو Lake Como یکی از زیباترین و خیره کننده ترین مناطق کشور ایتالیاست که با چند کوه احاطه شده است و ردیفی از شهر های کوچک تماشایی در اطراف آن قرار گرفته اند. این دریاچه که به طور سنتی، پاتوقی برای ثروتمندان به شمار می آید، در بر گیرنده ویلا ها و قصر های مجلل بسیاری است. در اطراف دریاچه، محل هایی برای اجتماع مردم و یک کلیسای قرن یازدهمی وجود دارد. یکی دیگر از جاذبه های این منطقه برای گردشگران در سفر به ایتالیا ، آب و هوای معتدل آن است که شباهت بسیاری با آب و هوای مدیترانه ای دارد.
1 hamgardi photo 2017 11 04 13 19 56 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi Lake Comoo - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

ساحل آمالفی Amalfi Coast

ساحل آمالفی Amalfi Coast که جزو فهرست میراث جهانی یونسکو به شمار می آید، ساحل طولانی کم نظیری در طول شبه جزیره سورنتین Sorrentine می باشد. شهر های کوهپایه ای کوچکی در این منطقه قرار دارند که به طور مخاطره آمیزی در شیب کوه هایی که به صورت پله پله تا دریا می رسند ساخته شده اند و در سفر به ایتالیا باید از آن ها بازدید کرد. یکی از شهر های اصلی این منطقه، شهر Positano است؛ اما سرتاسر این منطقه مورد علاقه گردشگران می باشد.
1 hamgardi amalfi coast italy 1 twelve breathtaking places to spend your birthday asaptickets travel blog min - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi Amalfi6 CNT 10sep12 OliverPilcher b - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره Florence Duomo Santa Maria del Fiore

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره Cathedral of Santa Maria del Fiore که یکی از زیباترین کلیساهای جامع در جهان است که در سفر به ایتالیا باید از آن دیدن کنید، بر نمای کلی شهر فلورانس تسلط دارد. این کلیسا بین قرن های سیزدهم و پانزدهم ساخته شده و گنبد خارق العاده آن که مشهور ترین قسمت آن محسوب می شود. در سال 1434 توسط فیلیپو برونلسکی Filippo Brunelleschi تکمیل شده است. بالا رفتن از برج ناقوس کلیسا که 82 متر ارتفاع دارد، برای عموم آزاد است؛ برای این کار، می بایست از 414 پله بالا بروید تا به سکوی تماشایی با چشم انداز های فوق العاده از شهر فلورانس برسید.
1 hamgardi Florence Italy - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi dsc 0055 e1508668154942 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

منطقه ساحلی Cinque Terre

منطقه Cinque Terre که به معنی “پنج روستا” می باشد، یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با صخره ها و تپه های پر شیب اقیانوسی می باشد. روستاهای بسیار زیبای مونتروسو ال ماره Monterosso al Mare، ورناتزا Vernazza، کورنیلیا Corniglia، مانارولا Manarola  و ریوماگیوره Riomaggiore از راه های بسیاری در دسترس هستند، اما تنها به وسیله یک جاده باریک چشم نواز از درون تپه ها یا مسیرهای پیاده روی بسیار خیره کننده به هم راه دارند. بسیاری از گردشگران و مسافران، ترجیح می دهند برای لذت بردن از مناظر زیبای این منطقه، مسیر بین این روستاها را پیاده طی کنند. شهرهای کوچک این منطقه، هنوز همان حس روستاهای ماهی گیری قدیمی را حفظ کرده اند و به بازدید کنندگان احساس دور بودن از زندگی شهری را می دهند و از جاذبه های گردشگری ایتالیا هستند.
1 hamgardi vernazza in cinque terre ital 46908958 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi cinque terre italy wide 81207560 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

شهر واتیکان Vatican City

شهر واتیکان Vatican، جایگاه برخی از با ارزش ترین و بی قیمت ترین آثار و کلکسیون های هنری در جهان است. علاوه بر جاذبه های گردشگری ایتالیا، کلیسای سنت پیتر St Peter’s Basilica و میدان سنت پیتر St Peter، دیدنی های بی شمار دیگری نیز در این شهر وجود دارند. در نیایشگاه مشهور سیستین Sistine Chapel، نقاشی های دیواری و سقفی از آثار میکل آنژ Michelangelo  و بسیاری دیگر از مشهور ترین هنرمندان ایتالیایی یافت می شوند.
1 hamgardi photo 2017 11 04 19 07 18 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi Vatican Private Tour for kids of the Vatican Museums and Sistine Chapel - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

تالار رومی Roman Forum

در زمان بازدید از تالار رومی Roman Forum، نیاز به کمی تخیل دارید تا بتوانید به طور دقیق درک کنید که این منطقه قبلا به چه شکل بوده است؛ اما اهمیت تاریخی این تالار، به عنوان قلب امپراطوری روم، کمتر از آنچه عنوان می شود نیست. ستون ها، بناهای نیمه ویرانه، زیر سازی های معابد پیشین، راهروهای بازار، دادگاه ها و ساختمان های عمومی، یادبودی از روم باستان که هزاران سال در این منطقه مستقر بوده است، می باشند.
1 hamgardi Roman Forum 4 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi 1 hamgardi roman forum.010 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

کلیسای سنت مارک St Mark’s Basilica

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و ونیز، کلیسای سنت مارک St Mark’s Basilica می باشد. بیشتر بازدید کنندگانی که در گوشه گوشه شهر ونیز گردش می کنند، خود را در میدان مشهور سن مارکو Piazza San Marco در مقابل این کلیسا و در حال تماشای نمای اصلی آن می یابند. این کلیسا شامل گنجینه بزرگی از آثار هنری است؛ اما خود ساختمان کلیسا نیز با ترکیب سبک های معماری استفاده شده در آن، یک اثر هنری به شمار می رود.
1 hamgardi basilica san marco 30000 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

1 hamgardi Italy 2010 24 Edit 20000000 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

پانتئون Pantheon

بنای پانتئون Pantheon که بقایایی از دوران رومی ها و به طور فوق العاده ای خوب حفظ شده و از جاذبه های گردشگری ایتالیا است، دستاوردهای بی نظیر معماری از دوران امپراطوری روم را به نمایش می گذارد. اندازه های دقیق این بنا، با ارتفاعی دقیقا برابر با قطر، و یک اشعله نور واحد که از بالای گنبد آن به درون بنا نفوذ کرده است، کاراکتری ویژه و منحصر به فرد به این بنا بخشیده اند. پادشاهان ایتالیایی و سایر شخصیت های تاثیر گذار ایتالیایی در پانتئون Pantheon دفن شده اند.
1 hamgardi GettyImages 182288822 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا
1 hamgardi IMG 2976 - سفر به ایتالیا | برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *