توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

1 hamgardi photo 2017 11 30 12 32 28 1024x682 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

شهر توکیو Tokyo، پایتخت کشور دموکراتیک ژاپن، جایگاه کاخ امپراتوری و مقر دولت و پارلمان ژاپن می باشد. این شهر پر جمعیت در سمت شرقی هونشوی مرکزی، بزرگ ترین جزیره سرزمین ژاپن، ارزش بازدید کردن را دارد. شهر توکیو که بخاطر بازسازی های بعد از زلزله وحشتناک سال 1923 و ویرانی های جنگ جهانی دوم، از نظر ساخت و طراحی، یکی از مدرن ترین شهر های جهان به شمار می رود، همچنین عنوان گران قیمت ترین شهر دنیا برای زندگی را نیز دارا می باشد؛ در عین حال به واسطه شبکه ریلی و مترویی فوق العاده اش، آسان ترین سطح رفت و آمد شهری در جهان را نیز دارا می باشد. جنبه فرهنگی در سفر به توکیو بخاطر موزه ها، تئاتر ها، فستیوال ها، غذاهای بین المللی و باشگاه های حرفه ای ورزشی از قبیل باشگاه های بیس بال، فوتبال و باشگاه های ورزش های باستانی ژاپنی مانند کشتی سومو Sumo در مجموعه جاذبه های گردشگری توکیو مشهور می باشد. این شهر همچنین به دلیل اجراهای متعدد نمایش های متفاوت از ژاپنی تا مدرن، ارکستر های سمفونی و کنسرت های پاپ و راک، در زمینه موزیک و تئاتر، بسیار غنی است. اگر قصد سفر به توکیو، پایتخت ژاپن و بازدید از جاهای دیدنی توکیو دارید، بهتر است این شهر را به طور کامل بشناسید و برای لحظه لحظه سفر خاطره انگیزتان برنامه ریزی کنید.
1 hamgardi photo 2017 11 30 12 31 44 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

قصر امپراطوری / The Imperial Palace

قصر امپراطوری Imperial Palace در سفر به توکیو و جاهای دیدنی توکیو جاذبه اصلی منطقه مارونوچی Marunouchi توکیو است که پارک های قرن هفدهمی زیبای آن توسط دیوار ها و خندق ها احاطه شده اند. این قصر که هنوز محل اقامت خانواده امپراطوری ژاپن می باشد، در جایی قرار گرفته است که در سال 1457 اولین قلعه نظامی توسط لرد فئودال اوتا دوکان Ota Dokan ساخته شد و در واقع، هسته اصلی پیدایش توکیو کنونی که آن زمان ادو Edo نامیده می شد می باشد. همانقدر که قصر امپراطوری شهرت دارد، پل نیجوباشی Nijubashi که به فضای داخلی این قصر منتهی می شود نیز مشهور است. نام این پل از جاذبه های گردشگری توکیو ، نیجو باشی Nijubashi، به معنی “دو پل” است، به این دلیل که بازتاب این پل به روی آب می افتد. از دیگر نکات جالب در مورد این قصر، دیواری با ضخامت دو متر می باشد که قصر و دروازه های آن را احاطه کرده است. یکی از دروازه های قصر به باغ هیگاشی گیوئن شرقی East Higashi-Gyoen Garden منتهی می شود که از معدود بخش هایی است که بازدید عموم از آن، آزاد می باشد. باغ های اصلی قصر تنها دو بار در سال در دوم ژانویه و 29 آوریل باز هستند؛ چرا که در این دو روز، انبوهی از جمعیت به قصر می آیند تا امپراطور را در سفر به توکیو و جاذبه های گردشگری توکیو ببینند. یکی از قلعه هایی که امکان بازدید آن وجود دارد، قلعه ادو Edo Castle یا قلعه چیودا Chiyoda Castle می باشد که در سال 1457 ساخته شده و در منطقه چیودا Chiyoda شهر توکیو قرار گرفته است.

1 hamgardi photo 2017 11 30 12 32 40 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

منطقه خرید گینزا Ginza

منطقه گینزا Ginza در سفر به توکیو ، شلوغ ترین منطقه خرید در شهر توکیو و جاهای دیدنی توکیومی باشد و به اندازه میدان تایمز Times Square در نیویورک مشهور و حتی از آن، قدیمی تر است. این منطقه، برای قرن ها، مرکز تجاری کشور بوده و محل تلاقی پنج جاده باستانی ژاپن که شهر های اصلی این کشور را به هم متصل می سازند، به شمار می رود. در منطقه گینزا Ginza که پر از فروشگاه های منحصر به فرد و مغازه های مجلل و باشکوه است، قدم زدن و گردش کردن بسیار لذت بخش است؛ همچنین نشستن و استراحت کردن در یکی از کافی شاپ ها یا رستوران های آن و تماشای جمعیتی در حال عبور. در روزهای آخر هفته که همه جا باز است، ورود خودروها به این منطقه ممنوع می شود که آن را به بهشت خریداران و یکی از بزرگ ترین مناطق مخصوص پیاده روی تبدیل می کند. سالن تئاتر مشهور کابوکی زا Kabuki-za که خواستگاه نمایش سنتی کابوکی Kabuki می باشد نیز در این منطقه قرار دارد؛ همچنین سالن تئاتر شیمباشی انبوجو Shimbashi Enbujo که در آن، رقص های آزوما اودوری Azuma-odori و اجراهای بونراکو Bunraku از جاهای دیدنی توکیو به روی صحنه می روند.
1 hamgardi ginza pedestrian paradise night big - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

آساکوزا Asakusa و معبد سنسو جی Sensō-ji

در منطقه آساکوزا Asakusa در توکیو و جاهای دیدنی توکیو ، معبد بی نظیر سنسو جی Sensō-ji، مشهورترین زیارتگاه شهر، در انتهای خیابانی پر از فروشگاه که در آن ها انواع ماسک، وسایل تزئینی چوبی، شانه های چوبی، اسباب بازی، کیمونو، پارچه و کالاهای کاغذی ارزشمند به فروش می رسند، قرار گرفته است. این معبد که به کانن Kannon، الهه بودایی “ترحم” تقدیم شده، در سال 645 پس از میلاد مسیح ساخته شده و با وجود دفعات متعددی که مورد بازسازی قرار گرفته، ظاهر اولیه خود را حفظ کرده است. در سفر به توکیو یکی از جالب ترین بخش های این معبد، دروازه کامیناری مون Kaminari-mon با فانوس کاغذی سرخ رنگ به ارتفاع 3.3 متر می باشد. همچنین کبوتر های فوق العاده این معبد که به پیغام رسانان مقدس کانن Kannon مشهور می باشند و با کشیدن کارت هایی از میان کارت های پیشگویی، آینده شما را نیز پیش بینی می کنند، بسیار جالب هستند. به یاد داشته باشید حتما در محوطه 50 هکتاری معبد به گشت و گذار در جاذبه های گردشگری توکیو بپردازید.
1 hamgardi 5162876284 7decf57484 o - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

موزه ملی علوم و طبیعت /  National Museum of Nature and Science

در سفر به توکیو و تماشای جاهای دیدنی توکیو موزه ملی علوم و طبیعت یا Kokuritsu Kagaku Hakubutsukan که در سال 1871 افتتاح شده و یکی از قدیمی ترین موزه های کشور ژاپن به شمار می رود، در پارک اوئنو Ueno Park توکیو قرار گرفته است. در این موزه که کاملاً بازسازی و مدرن شده است، کلکسیون وسیعی از موارد مربوط به تاریخ طبیعت و علم، از جمله نمایشگاه هایی در خصوص فضانوردی، انرژی هسته ای و حمل و نقل که اطلاعات منحصر به فردی در مورد آخرین پیشرفت های علمی و تکنولوژی در اختیار بازدید کنندگان می گذارد. جالب ترین بخش های گالری ژاپن Japan Gallery یا نیهونکان Nihonkan، شامل نمایشگاه های بی شماری از موجودات ما قبل تاریخ و مردم ژاپن، از جمله لباس ها و سنت های مردم این کشور از مجموعه جاذبه های گردشگری توکیو و در جاهای دیدنی توکیو هستند؛ همچنین در گالری جهانی Global Gallery یا چیکیوکان Chikyūkan نمایشگاه هایی در مورد علم و تکنولوژی شامل ربات ها و وسایل نقلیه قدیمی برپا می شوند.
1 hamgardi HYDEFF - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

پارک و باغ وحش اوئنو Ueno

پارک اوئنو Ueno Park از جاذبه های گردشگری توکیو فضای سبزی بهشت مانند در قلب توکیوی شلوغ، بزرگ ترین فضای سبز شهر این شهر و محبوب ترین جاذبه گردشگری آن به شمار می رود. این پارک فوق العاده علاوه بر محوطه زیبا و دوست داشتنی، دارای باغ وحش، آکواریوم و معابد و موزه های بی شمار می باشد. این پارک 212 هکتاری با مسیر های شنی دوست داشتنی نشانه گذاری شده و جالب ترین بخش های آن قایق سواری در دریاچه شینوبازو Shinobazu، به دور جزیره کوچکی که معبد Bentendo در آن قرار دارد، بازدید از معبد قرن هفدهمی Toshogu با 256 فانوس برنزی و سنگی آن و یا گشت و گذار در باغ وحش اوئنو Ueno Park Zoo می باشد. این باغ وحش که در سال 1882 افتتاح شده است، قدیمی ترین باغ وحش ژاپن به شمار می رود و به خاطر آن که پاندا های متعلق به کشور چین را به نمایش گذاشته است، مشهور می باشد. در سفر به توکیو و تماشای جاذبه های گردشگری توکیو آکواریوم Aqua-Zo که یکی از بزرگ ترین آکواریوم های آسیا از جاهای دیدنی توکیو محسوب می شود نیز ارزش بازدید کردن دارد؛ بخصوص اگر بهمراه کودکان خود از مجموعه جاهای دیدنی توکیو  سفر می کنید.
1 hamgardi 567A8663 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

موزه ملی توکیو / Tokyo National Museum

موزه ملی توکیو در سفر به توکیو و مجموعه جاذبه های گردشگری توکیو  Tokyo National Museum جایگاه بیش از 100,000 اثر مهم هنری ژاپنی، چینی و هندی، شامل بیش از صد گنجینه ملی می باشد. این موزه که در سال 1938 افتتاح شده است، شامل بخش های جالبی مانند تعداد زیادی مجسمه بودا، متعلق به ژاپن و چین و با قدمت قرن ششم تا اکنون می باشد؛ همچنین کلکسیونی از پارچه های قدیمی، سلاح ها و تجهیزات نظامی تاریخی، لباس های تاریخی ژاپنی، سفال ها و سرامیک های آسیایی. آثار هنری مهمی چون نقاشی های ژاپنی متعلق به قرن هفتم تا چهاردهم، شاهکارهای خارق العاده ژاپنی و چینی متعلق به قرون مختلف و بسیاری از نمونه های عالی خوش نویسی نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. یکی دیگر از مکان هایی که ارزش بازدید دارد، محوطه ژاپنی سنتی موزه می باشد که دارای سه پاویون و یک چایخانه متعلق به قرن هفدهم می باشد؛ همچنین موزه هنرهای آسیای شرقی Museum for East Asiatic Art با 15 گالری و نمایشگاه از جاهای دیدنی توکیو که در همان نزدیکی قرار دارد.
1 hamgardi 567A8749 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

موزه ملی هنر غربی / National Museum of Western Art

موزه ملی هنر غربی در سفر به توکیو یا Kokuritsu Seiyō Bijutsukan در پارک اوئنو Ueno Park و به اندازه یک پیاده روی سه دقیقه ای با ایستگاه اوئنو Ueno Station فاصله دارد. این موزه در سال 1959 توسط معمار مشهور سوئیسی Le Corbusier طراحی و ساخته شده است. نمایشگاه های این موزه به طرز وسیعی، آثار هنرمندان مهم فرانسوی را به نمایش گذاشته اند؛ آثاری که اغلب از کلکسیون های فوق العاده تاجر و کلکسیونر هنری ژاپنی به نام Kojiro Matsukata که در اوایل قرن بیستم در سفرهایش به اروپا خریداری کرده بود، می باشند. در قسمت محوطه باز این موزه، آثار مجسمه ساز فرانسوی آگوست رودین Auguste Rodin قرار دارند؛ اما جالب ترین بخش های موزه، بوم های نقاشی نقاشان امپرسیونیست مانند پل سزان Paul Cézanne، کلود مونه Claude Monet، ادوارد مونه Edouard Manet و ادگار دگاس Edgar Degas هستند. همچنین این موزه دارای یک رستوران فوق العاده با چشم انداز های عالی از محوطه آن می باشد.
1 hamgardi Museum of Western Art Tokyo - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

زیارتگاه مئیجی Meiji

ساخت زیارتگاه باشکوه مئیجی Meiji Shrine از مجموعه جاذبه های گردشگری توکیو که به امپراطور مئیجی Emperor Meiji و همسرش امپراطریس شوکن Empress Shōken تقدیم شده بود، در سال 1915 آغاز شد و در سال 1926 به پایان رسید. با وجود این که بنای اصلی در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد، در سال 1958 مورد بازسازی قرار گرفت و همچنان به عنوان یکی از مهم ترین مکان های مذهبی توکیو شناخته می شود. این معبد با 175 هکتار جنگل سرسبز که زیستگاه 120,000 درخت از انواع گیاهی سرتاسر ژاپن می باشد، احاطه شده است. جالب ترین بخش های این معبد، بخش داخلی آن یا نائین Naien، محل موزه جواهرات سلطنتی و بخش خارجی آن یا گائین Gaien، محل گالری عکس های یادبود مئیجی Meiji Memorial Picture Gallery با کلکسیون عالی از دیوار نقش هایی از زندگی امپراتور و امپراطریس می باشند.
1 hamgardi Meiji.Shrine.original.6662 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

موزه میرایکان Miraikan و موزه ادو توکیو Edo-Tokyo

موزه تاثیر گذار علم و فناوری در حال ظهور یا Nippon Kagaku Mirai-kan که معمولا نام آن به سادگی میرایکان Miraikan خوانده می شود، یکی از جدید ترین موزه های توکیو از جاذبه های گردشگری توکیو در مورد علم و تکنولوژی می باشد که نقش برجسته ژاپن را در این زمینه به نمایش می گذارد. این موزه فوق مدرن و هدفمند که توسط آژانس علم و تکنولوژی تأسیس شده است، دارای نمایشگاه هایی در مورد همه چیز از زلزله تا هوا شناسی، انرژی های تجدید پذیر و همچنین روبات ها می باشد و نمایشگاه هایی از حمل و نقل مدرن که مربوط به یک مدل عالی از قطار ماگلو Maglev می شود. به نمایش می گذارد. موزه دیگری که ارزش بازدید کردن دارد، موزه ادو توکیو Edo-Tokyo می باشد. این موزه در سال 1993 تکمیل شده است و در مورد پیشینه غنی، حال حاضر و آینده منطقه است.
1 hamgardi Gundam.Front.Tokyo.original.6051 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

برج آسمانی توکیو Tokyo Skytree

برج آسمانی توکیو یا اسکای تری Skytree که به ژاپنی Tōkyō Sukaitsurī خوانده می شود، به عنوان برج مخابراتی و مشاهده با ارتفاع 634 متر، مانند یک موشک فضاپیما در منطقه میناتو Minato در توکیو به چشم می خورد. اسکای تری Skytree مرتفع ترین سازه کشور ژاپن و مرتفع ترین برج مستقل در جهان به شمار می رود که در سال 2012 افتتاح شده و بخاطر چشم انداز های پانورامایی بی نظیر از رستوران و سکو های مشاهده، بسرعت به یکی از پربازدید ترین جاذبه های دیدنی شهر تبدیل گردید. پایه این برج به یک سه پایه عظیم شبیه است و برج شامل تعدادی سکوی مشاهده استوانه ای شکل می باشد؛ برای مثال، یک سکوی مشاهده در ارتفاع 350 متری و سکوی دیگری در ارتفاع 450 متری و یک پلکان شیشه ای منحصر بفرد که به سمت یک سکوی مشاهده بسیار مرتفع تر با کف شیشه ای بالا می رود و مناسب افراد پر دل و جرات می باشد.
1 hamgardi Tokyo Skytree in Dec 2014 (16015772528)00000000 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

مرکز ملی هنر / The National Art Center

مرکز ملی هنر که به ژاپنی Kokuritsu Shin-Bijutsukan خوانده می شود، یکی دیگر از موزه های کلاس جهانی شهر توکیو می باشد. این موزه از جاذبه های گردشگری توکیو فوق العاده که در یک ساختمان شیشه ای منحنی شکل در منطقه روپونگی Roppongi قرار گرفته، در سال 2007 افتتاح شده است و از آن زمان تا کنون، بخاطر کلکسیون دائمی بیش از 600 نقاشی خود که اکثرا متعلق به قرن بیستم هستند، آوازه ای فوق العاده کسب کرده است. در این موزه آثار مهمی از هنر مدرن وجود دارند؛ همچنین نمایشگاه های دائمی برگزار می شوند و موزه همچنین شامل یک رستوران و یک فروشگاه نیز هست. موزه دیگری که ارزش بازدید دارد، موزه هنر موری Mori Art Museum می باشد که در طبقه بالای برج روپونگی هیلز موری Roppongi Hills Mori قرار دارد؛ این موزه بخطر نمایشگاه های دائمی از آثار هنری معاصر از سرتاسر جهان مشهور است.
1 hamgardi National Art Center, Tokyo  DSC06717 - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

تئاتر کابوکی زا Kabuki-za

شهر توکیو  جایگاه تعدادی از تئاتر های فوق العاده می باشد؛ اما هیچ کدام شهرت تئاتر تاریخی کابوکی زا Kabuki-za در منطقه شلوغ Ginza که اجراهای سنتی نمایش های مشهور کابوکی در آن برگزار می شوند را ندارند. اجراهای این تئاتر که براساس فرم تئاتری قرون وسطایی و اغلب  است و شامل رقص و آواز می باشند، به همان اندازه که بین ژاپنی ها محبوب هستند، برای گردشگران نیز محبوبیت دارند. نمایش های درام و کمدی اجرا شده در این تئاتر، بخاطر هنر نمایشی و بصری غنی، به آسانی قابل درک می باشند. فضای داخلی تئاتر که معمولا تمامی ظرفیت 2500 صندلی آن پر می شود، بسیار صمیمی است و از آنجا که تماشاگران غذای خود را به همراه می آورند یا از رستوران های متعدد این تئاتر خریداری می کنند، بیشتر شبیه به دورهمی های خانوادگی به نظر می آید تا یک صحنه نمایش. اجراها ممکن است ساعت ها طول بکشند و تماشاگران می توانند تا زمانی که تمایل داشته باشند (یا تا زمانی که تحمل آن را داشته باشند)، تئاتر را در سفر به توکیو تماشا کنند و به نظر می رسد هیچ کس از رفت و آمد تماشاگران یا صدای خنده ها و تشویق های آنها نمی رنجد.
1 hamgardi Kabukiza Lead - توکیو | برترین جاذبه های گردشگری پایتخت ژاپن

بهترین محل اقامت برای بازدید آسان از نقاط دیدنی توکیو

بهترین منطقه توکیو برای اقامت در سفر به توکیو ، مرکز این شهر می باشد که تا برترین جاذبه های گردشگری آن مانند قصر امپراطوری Imperial Palace، به اندازه یک پیاده روی، فاصله دارد و در نزدیکی ایستگاه قطار سریع السیر توکیو نیز می باشد. هتل هایی که در این بخش به شما معرفی می گردند، هتل هایی هستند که در این منطقه قرار دارند و برای اقامت بسیار مناسب می باشند:

هتل های لوکس و گران قیمت :

هتل Mandarin Oriental که در بالاترین طبقه یک برج اداری در منطقه اقتصادی توکیو قرار گرفته است، چشم انداز های عالی از شهر را در اختیار میهمانان خود قرار می دهد. هتل دیگری که چشم انداز های عالی، اما این بار از سواحل توکیو، دارد، هتل Conrad Tokyo می باشد که بخاطر نزدیک بودنش به منطقه خرید گینزا Ginza و فروشگاه ها و رستوران های آن مشهور است. اما بهترین چشم انداز های شهر، متعلق به هتل Palace Hotel Tokyo می باشند که بالکن های اتاق های آن رو به باغ های قصر امپراطوری Imperial Palace باز می شوند.

هتل های شیک با هزینه متوسط :

هتل Hotel Ryumeikan Tokyo در نزدیکی قصر امپراطوری Imperial Palace و مشرف به ایستگاه فوق العاده توکیو با آجر های سرخ و سبک رنسانس آن و همچنین نزدیک به بهترین فروشگاه ها و رستوران های شهر توکیو قرار دارد. هتل Hotel Niwa Tokyo که در شمال قصر امپراطوری Imperial Palace و در مجاورت ورزشگاه بیسبال شهر توکیو قرار گرفته است، یک انتخاب خوب دیگر با هزینه متوسط است؛ این هتل نیز در نزدیکی مراکز حمل و نقل عمومی و مراکز خرید قرار دارد. هتل Courtyard Tokyo Ginza یک هتل خانوادگی فوق العاده است که به اندازه یک پیاده روی پنج دقیقه ای با منطقه خرید گینزا Ginza فاصله دارد.

هتل خوب با هزینه مناسب :

هتل Hotel Comsoleil Shiba Tokyo که تنها چند دقیقه از برج مشهور توکیو Tokyo Tower و پارک شیبا Shiba Park فاصله دارد، خدمات خود را در ازای هزینه ای کاملا منطقی به میهمانان ارائه می کند. این هتل بخاطر نزدیک بودن به مونوریل سریع السیر هاندا Haneda، راه ارتباطی مستقیم به فرودگاه بین المللی توکیو، محبوبیت دارد. هتل های Hotel Mystays Asakusa-bashi و Hotel Yanagibashi نیز هتل های مناسب با هزینه های مناسب هستند که هر دو آنها به جاذبه های خانوادگی و محبوب شهر مانند موزه ملی طبیعت و علم National Museum of Nature and Science و برج مشهور اسکای تری Tokyo Skytree در سفر به توکیو نزدیک می باشند.

برای خرید بلیط ارزان توکیو با راه سبز تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *