سفر به کلن، یکی از کهن ترین شهرهای آلمان

1  hamgardi ftgyhfg 1024x439 - سفر به کلن، یکی از کهن ترین شهرهای آلمان

سفر به کلن، یکی از کهن ترین شهرهای آلمان

کسانی که به کشور  آلمان سفر می کنند، با شهر کلن آلمان آشنایی دارند؛ چرا که این شهر، رتبه چهارم را در بین شهر های وسیع آلمان داراست و از این رو و به دلیل امکاناتی که برای گردشگران فراهم می کند، توانسته است که به عنوان یک شهر توریستی به همگان معرفی شود. این استقبال در بین مردمی که از کشور هلند به آلمان مسافرت می کنند و یا کسانی که از این ناحیه می گذرند، بیشتر می باشد. از جمله جاذبه های گردشگری کلن آلمان  که می توان به آن اشاره نمود، بناهای تاریخی آن است که زیبایی بی نظیری را داراست و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در شهر کلن آلمان می توانید غذاهای لذیذی را میل کنید که شاید در جاهای دیگر نتوانید آن ها را بیابید. کسانی که تصمیم به سفر به کلن آلمان را دارند، می توانند برای تماشای جاهای دیدنی کلن به بازدید از موزه هایی بروند که در این شهر به وفور یافت می شودد. اگر بخواهیم این شهر را با سایر شهر های آلمان مانند برلین و یا مونیخ از دیدگاه میزان توریستی بودن مقایسه کنیم، می توانیم عنوان کنیم که این شهر در درجات بعدی قرار گرفته است و همین موضوع این شهر را به محلی برای افرادی بدل نموده است که قصد دارند در بین راه خود به استراحت بپردازند. در واقع این جا به یک پل بین قسمت شرقی و غربی آلمان بدل شده است

بازدید  از کلیسای جامع کلن آلمان (the kolner dom)

در سفر به کلن متوجه خواهید شد که این کلیسا یکی از شاهکار های معماری در این منطقه و از مهم ترین جاهای دیدنی کلن است و زیبایی بسیار چشم گیری دارد. این کلیسا که به عنوان کلیسای جامع شهر کلن آلمان شناخته می شود، به نوعی از وسیع ترین و معروف ترین کلیساهای گوتیکی در کل کشور آلمان هم به حساب می آید. بازدید کنندگان می توانند به برج قسمت جنوبی کلیسا سری بزنند و از آنجا شاهد یکی از بی بدیل ترین و خاص ترین منظره ها باشند، البته تعداد پله های کلیسا به چیزی در حدود 509 پله می رسد که عدد کوچکی نخواهد بود. شما نیاز ندارید که برای دیدن این کلیسا هزینه ای بپردازید، ولی در صورتی که علاقه داشته باشید که به بالای برج جنوبی کلیسا بروید و از آنجا هم بازدید کنید، نیاز است که مبلغ 4 یورو را به عنوان ورودی آن بپردازید.

قدم زدن در گوشه و کنار شهر

همه شهرها فضای کافی برای قدم زدن را ندارند و چه بسا اگر این فضا را دارا باشند، نمی توانند محیطی را فراهم کنند که به هنگام پیاده روی در فضای شهری، لذت کافی را به فرد بدهند ولی کلن آلمان به نوعی از این قاعده مستثنی خواهد بود و شما می توانید زمان زیادی را به پیاده روی کردن در قسمت های اطراف شهر بپردازید، جاذبه های گردشگری کلن آلمان را مشاهده کنید و از این زمان لذت ببرید. یکی از قسمت هایی که می توانید به آن سری بزنید، agnesviertel است. این قسمت دارای مغازه های بسیاری است و در کنار آن ها نمایشگاه های هنری زیادی را هم وجود دارد. در هنگام قدم زدن در این ناحیه نباید کتاب فروشی های آن را از یاد ببرید. alte feuerwache هم در زمان تابستان محل خوبی برای خرید می باشد، چون وسیله هایی در آن یافت می شود که قیمت های بسیار مناسبی دارند و عموما دست دوم هستند و به آن بازار، flea market می گویند. بهتر است که نام ریور ساید (riverside) را هم به خاطر بسپارید. این قسمت شهر که در واقع قسمت مرکزی شهر کلن آلمان است، برای بازدید بسیار مناسب می باشد، چرا که هم قسمتی تاریخی را شامل می شود و هم می توان بناهای جدید و زیبایی را در آن مشاهده نمود و بنابراین از جذاب ترین جاهای دیدنی کلن آلمان محسوب می شود.

بازدید از کلیسای سنت کونیبرت (st.kunibert)

یکی از ویژگی های جاذبه های گردشگری کلن آلمان، دارا بودن کلیساهای زیاد در این شهر می باشد. کلیسای سنت کونبرت یکی از عالی ترین بناها در این شهر است. در سفر به کلن، هنگام بازدید ازاین کلیسا می توانید پنجره های آن را مشاهده کنید که همگی شیشه ای هستند و دارای رنگ و لعاب بسیار زیبایی می باشند و با کمی دقت پی می برید که این طرح ها و نقش ها از زیبایی  وضوح و دقت بالایی برخوردار می باشند.

شرکت در جشن زمستانی

کسانی که قصد سفر به کلن آلمان در فصل زمستان را دارند، می توانند از فستیوالی که در این فصل برگزار می شود، دیدن کنند. فستیوالی که به آن اشاره کرده ایم، در ماه فوریه آغاز می شود. یکی از چیزهایی که شما می توانید در این فستیوال از آن دیدن نمایید، رژه بسیار عظیمی است که در طول خیابان ها برگزار می گردد و همه مردم در صف های طویلی به تماشای آن می پردازند. در صورتی که علاقه مند باشید می توانید غذا و نوشیدنی هایی که در این مراسم سرو می شود را میل نمایید و یا همراه سایرین به جشن و سرور مشغول شوید.

سوار شدن بر کشتی های مشهور کروز در رودخانه ی راین

در شهر کلن آلمان شما می توانید کشتی های کروزی را مشاهده نمایید که برای گشت و گذار مردم در نظر گرفته شده اند و مدت هاست که تبدیل به جاذبه های گردشگری کلن آلمان شده اند. با سوار شدن بر این کشتی ها شما می توانید به راحتی طول رودخانه راین را بپیمایید. گردشگرانی که علاقه مند باشند، می توانند سفری را برای خود ترتیب دهند تا بتوانند چندین روز سوار بر قایق ها و کشتی ها، رودخانه راین را طی کرده و از این طریق سایر قسمت های آلمان را هم مشاهده نمایند. در طول این سفر می توان به تماشای روستاها ،کوه ها و مناظر طبیعی زیبایی نشست که همگی بسیار زیبا می باشند. یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید، مبلغ پرداختی برای استفاده از کشتی ها می باشد. برای اینکه بتوانید از امکانات آن بهره مند گردید، نیاز است که مبلغ تقریبا زیادی را پرداخت نمایید که این کار از عهده همگان برنخواهد آمد. نکته بعدی، رده سنی و نوع افرادی است که بیشتر به این سفرها علاقه نشان می دهند. کسانی که سن به نسبت بالایی دارند، افرادی که با خانواده خود به سفر آمده اند و افراد جوانی که به تازگی ازدواج نموده اند. اگر شما عضو هرکدام از این گروه ها هستید، می توانید امیدوار باشید که بهترین پیشنهاد را برای شما داشته ایم.

بازدید از پرستشگاه یهودیان (کنیسه)

شاید در دیدگاه اول چیزی که این کنیسه را برجسته کرده و تبدیل به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کلن آلمان نموده، معماری و طراحی فوق العاده آن باشد که به گونه ای ساخته شده است که حس می گردد که درست وسط شهر گاتهام بنا شده است. در این پرستشگاه می توانید یک کتاب تورات را مشاهده نمایید که با باقی این کتاب ها یک فرق اساسی دارد و آن سلامت ماندنش از دست نازی هاست. در واقع در زمانی که نازی ها در جنگ بودند، یکی از کشیش های مذهب کاتولیک، این کتاب را از یک کنیسه دیگر برداشت تا از گزند نازی ها در امان باشد و سپس آن را به این پرستشگاه منتقل نمود تا در این جا حفظ و حراست شود. یکی دیگر از نکته هایی که این کنیسه را خاص تر می کند، دیدار پاپ بندیکت شانزدهم از این مکان است که به منظور عبادت از آن صورت گرفته بود.

بازدید از موزه شکلات(schokoladan)

یکی از جاهای دیدنی کلن آلمان که می توانید در این شهر به تماشای آن بنیشینید، موزه شکلات می باشد. شما می توانید به schokoladan بروید و در این جا به تماشای تاریخچه شکلات سازی و چگونگی شکل گیری آن  بنشینید. یکی از مواردی که می توانید در این موزه به تماشای آن دست یابید، چیزهایی است که به دست آزتک ها تولید شده است و در کنار آن ها آگاهی های زیادی را در رابطه با چگونگی ساخت و بدست آمدن کاکائو در دوره جدید اطلاعاتی کسب کنید.

سفر یک روزه به زادگاه موسیقیدان مشهور، بتهوون

همان طور که اکثر شما آگاهی دارید، بتهوون که یکی از بنام ترین موسیقی دان های دنیاست، متولد کشور آلمان است. او در یک روستای کوچک با نام بن (bon) به دنیا آمد. لودریک فان بتهوون توانست از همین روستای کوچک پا به عرصه های بزرگ جهانی بگذارد. اگر بخواهیم از موقعیت قرار گیری این دهکده کوچک برای شما سخن بگوییم، باید بدانید که در فاصله ای 25 کیلومتری شهر کلن می توانید این مکان را مشاهده نمایید. اگر در سفر به کلن، علاقه مند باشید که محل تولد این موسیقیدان برجسته را ببینید، می توانید یک روز را به این کار اختصاص دهید و از رودخانه راین برای این سفر مهیج خود استفاده کنید. خانه بتهوون، امروزه تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی کلن شده است. یکی از محاسنی که این سفر می تواند برای شما داشته باشد، دیدن مکان به دنیا آمدن یکی از اسطوره های جهان است، ولی در کنار آن شما این امکان را خواهید  داشت که به دیدن موزه هایی بروید که در این منطقه واقع شده اند، پس با یک تیر چند نشان بزنید و این توصیه ما را از یاد نبرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *