سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi photo 2017 11 04 14 53 24 1024x680 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان
 

کشور یونان Greece به خاطر زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیزش معروف است. بناهای تاریخی باستانی، جزایر بی شمار، سواحل ماسه ای و آب و هوای مطبوع مدیترانه ای، یونان را به یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل کرده است. جاهای دیدنی دیگر این کشور، علاوه بر آتن Athens که پایتخت آن است، شهر باستانی دلفی Ancient Delphi و صومعه های متئورا Meteora می باشند. اما بیشتر گردشگران به این کشور می آیند تا با کشتی مسافری به جزایر محبوب آن، سانتورینی Santorini، میکونوس Mykonos، رودس Rhodes، کورفو Corfu و کریت Crete بروند. این کشور بیش از هزار جزیره دارد و قلمرو آن از جنوب دریای اژه تا وسط شبه جزیره بالکان امتداد یافته است. یونان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا به شمار می رود. اگر قصد سفر به یونان این کشور باستانی و بازدید از جاذبه های گردشگری یونان بی نظیر آن دارید، بهتر است این کشور را به طور کامل بشناسید و برای لحظه لحظه سفر خاطره انگیزتان برنامه ریزی کنید.

1 hamgardi greece tours1 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

آکروپولیس  Acropolis در آتن

آکروپولیس Acropolis که سمبل آتن و یونان و البته تمدن غرب محسوب می شود، یک تپه سنگی در قلب شهر مدرن آتن و مزین به سه معبد باشکوه متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد و از مهم ترین جاذبه های گردشگری یونان است. شناخته شده ترین و برجسته ترین این معابد، معبد پارتنون Parthenon می باشد که از 58 ستون که یک سقف را نگاه داشته و با کتیبه های سنگی آراسته شده اند تشکیل شده است. مسیر پیاده روی باستانی Archaeological Promenade یک مسیر دو و نیم کیلومتری است که از پای آکروپولیس Acropolis می گذرد و آن را به سایر جاذبه های باستانی شهر آتن یعنی آگورای باستانی Ancient Agora، تالار رومی Roman Forum، کرامیکوس Kerameikos و معبد زئوس در المپیا Temple of Olympian Zeus متصل می کند.
1 hamgardi acropolis and the parthenon at night - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi acropolis athens greece - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

موزه آکروپولیس Acropolis Museum در آتن

موزه آکروپولیس Acropolis Museum که در سال 2009 افتتاح شده است، هم اکنون یکی از پر بازدید ترینجاذبه های گردشگری یونان و آتن  به شمار می رود. این موزه که توسط معمار سوییسی، برنارد چومی Bernard Tschumi، طراحی شده، بنایی شیشه ای و فولادی فوق مدرن با نورپردازی و فضاهای وسیع نمایشگاهی است که به طور ویژه برای به نمایش گذاشتن یافته های باستانی در آکروپولیس ساخته شده است. مهم ترین مواردی که می توانید در این موزه ببینید، Moschophoros (مجسمه مردی جوان که یک گوساله بر دوش می کشد)، Caryatids (مجسمه های زنانی که بنای ارکتیون را بالا گرفته اند) و مرمرنما های جدال آمیز پارتنون Parthenon marbles هستند. در سفر به یونان  در تراس کافه رستوران موزه، می توانید از تماشای چشم انداز بی نظیر بنای آکروپولیس لذت ببرید.
1 hamgardi view of the museums entrance by night1 1 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi acropolis museum guided tour 4 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

سانتورینی Santorini

جزیره سانتورینی Santorini، شگفت انگیز ترین جزیره یونانی، به خاطر شهرهای صخره ای فیرا Fira و اویا Oia که در سواحل غربی یونان و مشرف به کاسه آتشفشانی عمیق و پر شده از آب دریا قرار دارند مشهور و از جاذبه های گردشگری یونان است. شهر های فیرا Fira و اویا Oia دارای بناهای مکعب شکل سفید رنگ سیکلادی هستند که اغلب آنها به هتل های کوچک با استخر های بی انتها (استخری که به نظر می رسد لبه آن با قسمت بزرگتری از آب مانند اقیانوس، یا با آسمان ادغام شده است) تبدیل شده اند. بخاطر همین زیبایی بی حد و حصر و منحصر بفرد، این دو شهر از محبوب ترین و رمانتیک ترین مراکز گردشگری یونان برای برگزاری مراسم عروسی و گذراندن ماه عسل می باشند و حتی زوج های زیادی را از سراسر دنیا مشتاق سفر به یونان میکنند. در جزیره سانتورینی Santorini، می توان به آفتاب گرفتن و شنا کردن در سواحل ماسه ای در سواحل جنوب و شرق و بازدید از مکان باستانی تاریخی آکروتیری Akrotiri پرداخت. این جزیره دارای یک فرودگاه است و کشتی های مسافری و قایق های دو بدنه ای که از بندر آتن Athens و پیرائوس Piraeus به این جزیره رفت و آمد می کنند.
1 hamgardi Santorini with churches and sea view in Greece - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi photo 2017 11 04 13 06 44 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

میکونوس Mykonos

جزیره میکونوس Mykonos باشکوه ترین جزیره یونان است. مرکز فعالیت های شبانه شهر میکونوس Mykonos بخاطر هتل های کوچک و شیک، رستوران های دریایی ممتاز و محل های مخصوص اجرای موسیقی زنده مشهور است. سایر جاذبه های این جزیره شامل پاراپورتیانی Paraportiani (یک کلیسای سفید در شهر میکونوس) و سواحل ماسه ای بی انتها در طول سواحل جنوبی جزیره هستند. این جزیره به طور ویژه محبوب افراد مشهور بین المللی می باشد. جزیره میکونوس Mykonos دارای یک فرودگاه است و کشتی های مسافری و قایق های دو بدنه ای که از بندر آتن، پیرائوس Piraeus و رافینا Rafina به این جزیره رفت و آمد می کنند.
1 hamgardi mykonossssssssssss - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi beruehmte windmuehlen in mykonos istock 75629209 xlarge 2 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

دلفی Delphi

شهر باستانی دلفی Delphi در یونان، در فهرست میراث جهانی یونسکو جای دارد. این مکان تاریخی که بر روی دامنه کوه پارناسوس Parnassus و مشرف به دره ای عمیق ساخته شده است، برای کسانی که به این مکان می آمدند تا خدای آپولو (خدای نور، نبوت، موسیقی و شفا) را پرستش کنند و از اوراکل افسانه ای Oracle مشورت بگیرند، مکانی مقدس و زیارتی به شمار می رفت. در حال حاضر، این شهر از ویرانه های معابد بی شمار، یک سالن تئاتر و یک ورزشگاه که همه متعلق به قرن هشتم قبل از میلاد مسیح و قرن دوم بعد از میلاد مسیح هستند تشکیل شده است. در نزدیکی این شهر، موزه تاریخی باستانی دلفی Delphi Archaeological Museum قرار دارد که کلکسیون قابل توجه و تاثیر گذاری از یافته های این شهر را به نمایش گذاشته است. دلفی Delphi در 180 کیلومتری شمال غربی آتن واقع شده است که در سفر به یونان حتما باید از آن دیدن کنید.
1 hamgardi Delphi Explore Greece 007 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi sanctuary delphi greece - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

صومعه های متئورا Meteora Monasteries

یکی از عجیب ترین دیدنی های کشور یونان، منطقه تسالی Thessaly Plain با صخره های عجیب و غریبش است که صومعه های چند صد ساله متئورا Meteora بر روی آنها قرار گرفته اند. شش عدد از این صومعه ها که در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده اند، به روی عموم باز هستند. برای رفتن به هر یک از این صومعه ها می بایست از تعداد زیادی پله سنگی کنده شده در صخره ها بالا بروید. در درون هر صومعه، با شمع های روشن، مجسمه های مذهبی، نقاشی های دیواری بیزانس و عودهای سوزان مواجه خواهید شد. ساعات بازدید هر کدام از صومعه ها با یکدیگر تفاوت دارد و برای بازدید از همه آنها در سفر به یونان باید حداقل یک روز کامل را در این منطقه بگذرانید. نزدیک ترین شهر به این منطقه کالامباکا Kalambaka نام دارد.
1 hamgardi Meteora Monastery Greece www.istockphoto.comgbphotometeora monasteryyyyy - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi photo 2017 11 04 13 04 04 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

شهر رودس Rhodes Town

رودس Rhodes در امتداد دریای اژه Aegean Sea و در نزدیکی کشور ترکیه، بزرگ ترین جزیره از جزایر دودکانس Dodecanese می باشد. پایتخت آن، شهر رودس Rhodes Town یکی از مکان های تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو و از برترین مقاصد گردشگری کشور یونان به شمار می رود. این جزیره دارای استحکامات فوق العاده ای شامل برج ها و دروازه های تاریخی که توسط شوالیه های سنت جان، بعد از به دست گرفتن کنترل جزیره در قرن چهاردهم میلادی ساخته شدند می باشد. خیابان های سنگفرش شهر قدیم، خالی از خودرو هستند و گشت و گذار در آنها با پای پیاده بسیار لذت بخش است. از جاذبه های گردشگری که در نزدیکی این شهر قرار دارند، می توان به شهر ساحلی زیبای لیندوس Lindos و شهر مارماریس Marmaris در سواحل ترکیه اشاره کرد. این جزیره دارای یک فرودگاه است و کشتی های مسافری که از بندر آتن Athens و پیرائوس Piraeus به این جزیره رفت و آمد می کنند.

1 hamgardi Lindos Greek Island of Rhodes - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi Rhodes old town Greece 6 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

شهر کورفو Corfu Town

جزیره کورفو Corfu در دریای ایونی Ionian Sea و در سواحل غربی کشور یونان یکی از پربازدید ترین مقاصد گردشگری کشور یونان به شمار می رود . پایتخت این جزیره، شهر کورفو Corfu Town که به لطف معماری ظریف شبه ایتالیایی اش، یکی از مکان های حاضر در فهرست میراث جهانی یونسکو است، برای مدت چندین قرن تحت حاکمیت ونیزی ها قرار داشت. برای کشف کردن دو قلعه قرن شانزدهمی این شهر و میدان طاق دار لیستون Liston که پر از کافه های قدیمی است در سفر به یونان می بایست در خیابان های سنگفرش و رمانتیک این شهر که ویژه پیاده ها می باشد به گشت و گذار بپردازید. شهر کورفو Corfu Town مکانی محبوب برای قایق های بادبانی که در دریای ایونی Ionian Sea گشت می زنند و قایق های تفریحی که تور های گردشگری به ساراندا Saranda و بوترینت Butrint در نزدیکی کشور آلبانی برگزار می کنند محسوب می شود. این جزیره دارای یک فرودگاه است و کشتی های مسافری که از ایگومنیتسا Igoumenitsa و پاتراس Patras به این جزیره رفت و آمد می کنند. در فصل تابستان، کشتی های مسافری که از آنکونا Ancona و ونیز Venice حرکت می کنند نیز به این منطقه می آیند.
2 hamgardi Corfu Town Port - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi 2.Corfu Liston - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

ساماریا جورج Samaria Gorge

پارک ملی ساماریا جورج Samaria Gorge در جزیره کرت Crete، برترین جاذبه تفریحی کشور یونان برای دوستداران طبیعت به شمار می رود. این پارک که 16 کیلومتر طول و در باریک ترین قسمت، تنها 4 متر عرض دارد، از روستای اومالوس Omalos در ارتفاع 1250 متری کوه های سپید White Mountains تا آگیا روملی Agia Roumeli در دریایی لیبی Libyan Sea کشیده شده است. بسته به وضعیت آمادگی جسمانی که دارید، بین پنج تا هفت ساعت طول می کشد تا این پارک را به صورت پیاده طی کنید. این پارک در برخی قسمت ها بسیار شیب دار و سنگلاخی است، بنابراین بهتر است کفش های مناسبی بپوشید و مقدار زیادی آب به همراه داشته باشید. پارک ملی ساماریا Samaria National Park در فهرست آزمایشی یونسکو قرار گرفته است. در فصل تابستان، تورهای گردشگری از چانیا Chania و رتیمون Rethymnon به این پارک می آیند.
1 hamgardi Samaria Gorge 18 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi crete samaria gorge 2 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

نافپلیو Nafplio

نافپلیو Nafplio که اغلب از آن به عنوان زیباترین شهر کشور یونان نام برده می شود، یک مقصد تفریحی بسیار محبوب برای آخر هفته های ثروتمندان شهر آتن به شمار می رود و از مهم ترین جاذبه های گردشگری یونان است. این شهر که در یک شبه جزیره کوچک در سواحل شرقی پلوپونز Peloponnese ساخته شده است، در سال 1828 به عنوان اولین پایتخت یونان مدرن انتخاب شد و تا سال 1834 که این لقب به شهر آتن رسید، پایتخت یونان باقی ماند. این شهر قدیمی خالی از خودرو، پر از عمارت های نئو کلاسیک و کلیساهای عظیم است و قلعه قرن هجدهمی پالامیدی Palamidi بر فراز آن قرار دارد. جاذبه های اطراف نافپلیو Nafplio شامل Tiryns، Epidaurus Theater و Ancient Corinth می شوند.
1 hamgardi Greece Houses Coast Nafplio Bay 527422 3840x2160 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

1 hamgardi photo 2017 11 04 14 53 24 - سفر به یونان | جاذبه های گردشگری کشور شگفت انگیز یونان

زاگوروهوریا Zagorohoria و ویرانه های باستانی کاسوپ Kassope و نیکوپولیس Nikopolis

منطقه دور افتاده زاگوری Zagori واقع در کوه های پیندوس Pindus در اپیروس Epirus، شمال غربی یونان و در نزدیکی شهر یوآنینا Ioannina، به خاطر مناظر زیبا و خیره کننده اش و مسیرهای کوه نوردی اش شناخته می شود. در این منطقه، می توانید از 46 روستای سنگی زاگوروهوریا Zagorohoria که مشهور ترین آنها پاپینگو Papingo و مونودندری Monodendri هستند بازدید کنید. در این روستاها، کلبه های مخروبه بازسازی شده اند تا به عنوان خانه های تابستانی و هتل های سنتی دارای مبلمان آنتیک و شومینه های باز استفاده شوند.جاذبه اصلی زاگوروهوریا Zagorohoria، صخره نوردی در گلوگاه ویکوس Vikos Gorge می باشد، اما در سفر به یونان ، سایر فعالیت هایی که می توان در این منطقه انجام داد، دوچرخه سواری در کوهستان، پرش از ارتفاع با پاراگلایدر، دره نوردی و قایق سواری در گلوگاه وویدوماتیس Voidomatis Gorge می باشند. کمی آنطرف تر، علاقمندان به باستان شناسی می توانند به بازدید شهر باستانی کاسوپ Kassope بروند. در سال 31 قبل از میلاد مسیح، ساکنین شهر باستانی کاسوپ Kassope، این شهر را ترک کردند و در شهر نیکوپولیس Nikopolis اقامت گزیدند. امروزه، بازدید کنندگان می توانند از موزه نیکوپولیس Nikopolis Museum در این منطقه که یافته های ویرانه های باستانی و قبرستان شهر را به نمایش گذاشته است دیدن کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *