سه میلیون سند تاریخی در مرکز اسناد جنوب شرق نگهداری می شود

n83106678 72670915 - سه میلیون سند تاریخی در مرکز اسناد جنوب شرق نگهداری می شود

سه میلیون سند تاریخی در مرکز اسناد جنوب شرق نگهداری می شود

n83106678 72670915 - سه میلیون سند تاریخی در مرکز اسناد جنوب شرق نگهداری می شود

معصومه رفیع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 93 هزار و 327 پرونده نیز از اسناد در مرحله فهرست نویسی توسط کارشناسان مرکز اسناد قرار دارد.
وی تصریح کرد: پژوهشگران و عموم افراد می توانند با مراجعه به این مرکز و همچنین سایت سازمان با راهنمایی کارشناسان اسناد را از نزدیک مشاهده و مطالعه کنند.
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه جنوب شرق کشور اظهار داشت: اسناد موجود در مرکز طبق شیوه نامه مصوب بررسی، ارزیابی، فهرست نویسی و آرشیو می شود و برای نگهداری به مخزن انتقال پیدا می کند.
وی بیان کرد: قدیمی ترین سند موجود در مرکز اسناد کرمان مربوط به دوران صفویه و حکم حاکم کرمان و بیشترین اسناد متعلق به دوران قاجار و پهلوی اول است.
رفیع پور با اشاره به آرشیو مطبوعات کرمان در این مرکز افزود: قدیمی ترین نسخه مطبوعات کرمان متعلق به روزنامه اطلاعات در سال 1305 شمسی است.
وی گفت: تعداد هفت هزار و 245 جلد کتاب در زمینه های مختلف در این مرکز نگهداری می شود و نسخه ای از کتاب وسائل الشیعه مربوط به سال 1082 هجری قمری قدیمی ترین کتاب موجود بشمار می رود.
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه جنوب شرق کشور بیان کرد: در تعامل این مرکز با مراکز دانشگاهی یک نسخه از تمامی کتاب های چاپ شده نویسندگان و پایان نامه های دانشجویی دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر به این مرکز ارسال می شود.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور استان های کرمان و هرمزگان را پوشش می دهدو مدیریت آن در خیابان ابن سینا کرمان قرار دارد.
7437/ 5054

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *