شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

1  hamgardi 5 1 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

شهرهای کوچک اسپانیا

شهرهای کوچک اسپانیا را وقتی میبینیم صحبت از کشور های اروپایی از نظر زیبایی و توریست پذیری به میان می آید، اولین کشوری که در ذهن ها نقش می بندد اسپانیا با تمام جاذبه ها، تور ها، شهر ها، مردم خونگرم، باشگاه های معروف، جشنواره ها، تاکستان ها و در نهایت معماری خیره کننده قرون وسطایی اش است. البته این کشور را می توان در لیست محبوب ترین ها در جهان هم گذاشت. اکثر مردم شهر های بزرگ اسپانیا مانند مادرید و یا بارسلونا و … را می شناسند، اما تمامی این شهرها بخشی از جذابیت ها و تفریحات این کشور را به ما نشان می دهند، پس بهتر است برای آشنایی بیشتر با این کشور سری به شهر های کوچک و ناشناخته تر و شهرهای توریستی اسپانیا بزنید که دارای فرهنگ هایی جالب، چشم انداز هایی زیبا و حتی شب هایی رمانتیک و سرگرم کننده برای شما هستند.
از میان تمامی شهرهای اسپانیا ما تصمیم داریم تا 5 شهرهای دیدنی اسپانیا را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید:
1  hamgardi 6 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

شهر قرون وسطایی بسالو (Besalu)

اگر می خواهید یکی از شهرهای دیدنی اسپانیا را ببینید که شما را با شهرهای قرون وسطایی آشنا کند بهتر است در زمانیکه در بارسلونا هستید به سمت شمال این شهر بروید و از آن گذر کنید تا به شهری به نام بسالو برسید. این شهر تمامی مواردی که شما را به یاد داستان های جن و پری و یا سبک شهر های قرون وسطایی که خوانده اید را دارد؛ مانند: سنگ فرش خیابان ها، فرم خانه ها، پل هایی که از آن زمان مانده اند و هنوز قابل استفاده اند. این شهر، شهر کاتالونیایی ها است و به نوعی می توان گفت در زمان های قدیم یهودی ها در این شهر ساکن بودند پس به نوعی یادگار آن ها محسوب می شود و برای بهتر فهمیدن و آشنا شدن با این موضوع می توانید به حمام ها و کنیسه های یهودیان بروید که همچنان برجای مانده اند و در سراسر شهر دیده می شوند.
1  hamgardi 1 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

روستای سفید فریگیلیانا (Frigiliana)

یکی دیگر از شهرهای اسپانیا که به نوعی دهستان نیز است و بسیار به دلیل دارا بودن آب و هوای مطلوب در فصل زمستان مناسب سفر می باشد فریگیلیانا نام دارد. این دهستان یکی از بهترین نقاط دیدنی کشور محسوب می شود که می توان از زیبایی های آن به کوچه های سفید رنگ و تنگ با رستوران هایی که در پشت بامشان امکان نشستن وجود دارد اشاره کردن. زمانیکه در پشت بام این رستوران ها هستید این امکان به شما داده می شود تا بنشینید و به چشم انداز های بی نظیر اطرافتان خیره شوید. تمامی این موارد بسیار می توانند سوژه عکاسی خوبی برای شما از این دهستان باشند. این دهستان به نوعی به عنوان روستای سفید اسپانیا هم مشهور است.
1  hamgardi 2 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

روستا ماهیگیری لکیتیو (Lekeitio)

یکی دیگر از روستاهای بی نظیر در یکی از شهرهای اسپانیا بعد از شهرهای سن سباستین، بیلبائو و ویتوریا روستای لکیتیو است. این روستا در بخش خود مختار باسک واقع شده است و دارای جاذبه های دیدنی خیره کننده ای چون باسیلیکای گوتیک و سواحل زیبای شنی و همینطور نوشیدنی ها، غذاها و یا میان وعده های لذیذی چون پینچوی “نوعی اسنک کوچک” نیز است که حتما حتی یکبار هم از آن ها تست کنید. این روستا درواقع روستای ماهیگیری است و دارای مردمی بسیار خونگرم و مهربان بوده که از گردشگران استقبال خوبی می کنند. بهتر است در زمان سفرتان به شهرهای توریستی اسپانیا، دیدن از این روستا را در اولویت بازدید از شهرهای اسپانیا بگذارید.
1  hamgardi 3 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

شهر تاریخی روندا (Ronda)

این بار به سراغ یکی از شهرهای دیدنی اسپانیا می رویم که توسط یک پل به دو قسمت تقسیم شده اند. بخش عربی، بربری که مسلمانان اسپانیا را تشکیل می دهند و بخش شهرک که مربوط به دوره رنسانس یعنی قرن پانزدهم میلادی  هستند. این شهر دو بخش شده از سال هایی بسیار دور بدین صورت در آمده است. از مکان های دیدنی این شهر می توان به آمفی تئاتر رومی در 15 مایلی (24 کیلومتری) خارج شهر و بسیاری جاذبه تاریخی دیگر در اطراف آن و همینطور در داخل شهر به حمام های عربی اشاره کرد. این حمام ها به خوبی محافظت شده اند و هم اکنون بسیار سرپا هستند. می توان گفت به نوعی بهترین شهر تاریخی اسپانیا را می توان شهر روندا معرفی کرد.
1  hamgardi 4 - شهرهای کوچک اسپانیا اما خارق العاده

شهر ساحلی سویر (Soller)

اگر به دنبال خوش گذرانی و سفر به شهرهای توریستی اسپانیا هستید قطعا شهر های ساحلی چون مایورکا و … به شما معرفی می شوند اما شهر سویر از قلم می افتد پس بهتر است بدانید این شهر هم جزئی از همان شهر های مخصوص خوش گذرانی و عیش و نوش است. حتی می توان گفت از جاذبه های اروپایی و یا نمادهای اروپایی را در این شهر بسیار می توانید پیدا کنید؛ مانند کوچه باریک، سنگ فرش در خیابان ها و کوچه ها، گلدان های کنار خانه ها و در نهایت معماری سنتی و بی نظیر خانه ها. در زمان گشت و گذار در شهرهای اسپانیا می توانید به کافه های بسیاری که در سواحل وجود دارند، مراجعه کنید و از فضای باز آن ها در کنار دریا لذت کافی را ببرید.
مطمئن باشید با آمدن به این شهر و دیدن زیبایی ها و تفریحاتش به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد.

برای خرید بلیط اسپانیا با راه سبز تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *