صحن حضرت زهرا (س) به روی زائران گشوده می‌شود

n83066677 72603684 - صحن حضرت زهرا (س) به روی زائران گشوده می‌شود

صحن حضرت زهرا (س) به روی زائران گشوده می‌شود

n83066677 72603684 - صحن حضرت زهرا (س) به روی زائران گشوده می‌شود

به گزارش ایرنا از ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق، ‘علیرضا فداکار’ رئیس این ستاد روز دوشنبه اعلام کرد که با تلاش شبانه روزی و مخلصانه عوامل اجرایی ستاد و تولیت و خادمین حرم مطهر علوی، بخش زیارتی صحن و شبستان حضرت زهرا (س) آماده میزبانی زائران اربعین شد.
فداکار گفت: با بازگشایی صحن مطهر حضرت زهرا (س) از روز سه شنبه پذیرای زائران حرم مولای متقیان در نجف اشرف بعنوان مبدا اصلی پیاده روی اربعین خواهیم بود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف با اشاره به افزایش شمار زائران اربعین در شهر نجف اشرف در روزهای آینده، اعلام کرد که با تمهیدات اندیشیده شده و همت خادمان موکب‌های ایرانی و همکاری برادران عراقی، مشکلی در پذیرائی از زائران اربعین نخواهیم داشت.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مردم عزیز و دولت عراق میزبانان اصلی مراسم اربعین حسینی هستند، لذا لازم است که هموطنان عزیز با رعایت آداب مهمانی به این زیارت مقدس مشرف شوند.
گفتنی است از چند روز گذشته با خروج مردم عراق از خانه های خود به سمت کربلا، گذرگاه های مرزی ‘مهران’، ‘شیب’، ‘شلمچه’، ‘صفوان’ و فرودگاه های نجف و بغداد و بصره نیز سرگرم استقبال از زائران خارجی از جمله ایرانیان شده اند.
زائران ایرانی در کنار دیگر برادران عراقی و غیر عراقی خود بار و کوله ها را بسته و زن و مرد همانند سال های گذشته آماده عزیمت به سمت کربلا شده اند و عده ای نیز پیش از ازدحام جمعیت، سفرهای اربعینی خود را به عراق آغاز کرده اند.
در این راستا در شهرهای زیارتی کاظمین، سامراء، نجف، کربلا و گذرگاه های مرزی تدابیر لازم و استراحتگاه ها برای پذیرایی از زائران ایرانی و خارجی فراهم شده است.
هیات های مذهبی و نهادهای خیریه و دستگاه های رسمی ایرانی مانند هلال احمر، سازمان حج و زیارت، بهداشت، سفارتخانه ایران و کنسولگریهای ایرانی در عراق، استانداری های هم مرز با عراق اقدامات لازم را برای اربعین به کار بسته اند.
اربعین هرسال طعم و رایحه ای متفاوت از سال قبل دارد و همه شواهد و قرائن نیز گویای این واقعیت است که امسال اربعین بیش از گذشته میعادگاه برپایی بزرگترین تجمع برادری و انسانیت و نماد وحدت مسلمانان و بویژه همدلی و یکپارچگی دو ملت ایران و عراق خواهد بود.
سال گذشته از حدود 14 میلیون زائر اربعین حسینی از ملیت های مختلف در عراق، دو میلیون و 350 هزار نفر ایرانی بودند.
بیشترین حجم ورود زائران ایرانی به عراق به ترتیب از گذرگاه های مهران، چذابه، شلمچه و فرودگاه نجف انجام می شود. همچنین اتباع خارجی مقیم ایران نیز تنها از طریق گذرگاه شلمچه بشکل زمینی برای مراسم اربعین وارد خاک عراق می شوند.
زیارت میلیونی اربعین حسینی امسال براساس تقویم شمسی مصادف با هشتم آبان ماه 97 خواهد بود.
خاورم*4*380**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *