قبرهای 600 ساله در تربت حیدریه شناسایی شد

n83140269 72727942 - قبرهای 600 ساله در تربت حیدریه شناسایی شد

قبرهای 600 ساله در تربت حیدریه شناسایی شد

n83140269 72727942 - قبرهای 600 ساله در تربت حیدریه شناسایی شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی محمدی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: «منطقه بایگ تربت حیدریه از مناطق تاریخی و قدیمی شهرستان و استان است و به دلیل کوهستانی بودن منطقه از هزاره های پیش از میلاد آثار سکونت در این منطقه وجود دارد.»
وی اظهار داشت: منطقه بایگ تربت حیدریه علاوه بر آثار تاریخی متعدد، جاذبه های گردشگری متنوعی از جمله آبشار رود معجن، رودخانه حصار، بافت سنتی روستای رزگ، ابریشم کشی و عقیق بایگ، معدن طلای بایگ و غیره دارد که به عنوان نگین گردشگری منطقه شناخته می شود.
در بخش بایگ در سال جاری روستای بسک به عنوان نخستین روستای ملی در حوزه ابریشم کشی ثبت شده است.
به گزارش ایرنا ، تربت حیدریه یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان تربت حیدریه است. وسعت شهرستان تربت حیدریه حدود ۲۴ هزار کیلومتر مربع است و پایتخت زعفران جهان است.
تربت حیدریه در ۱۴۵ کیلومتری جنوب مشهد و ۱۰۰۵ کیلومتری تهران است و ارتفاع آن ۱۳۳۳ متر از سطح دریا می‌باشد.
مزار قطب‌الدین حیدر ،بنای آرامگاه ،حمام حاجی رئیس ،خانه امینی ،چهار تاقی بازه‌هور ،رباط طبسی ،آرامگاه شیخ ابوالقاسم گورکانی ،رباط لاری ،مزار بوری آباد ،مسجد کدکن ،بنای مقبره شیخ حیدر ،مزار شاه سنجان و مسجد جامع رشتخوار در حومه شهر رشتخوار و از دوره سلجوقی از جمله آثار باستانی این منطقه به شمار می آیند.
فراهنگ ** 9012 ** 1355 **

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *