مجمع ‘آرشان’ با حضور ایران در چین آغاز شد

n83035430 72550571 - مجمع 'آرشان' با حضور ایران در چین آغاز شد

مجمع ‘آرشان’ با حضور ایران در چین آغاز شد

n83035430 72550571 - مجمع 'آرشان' با حضور ایران در چین آغاز شد

به گزارش ایرنا در جریان برگزاری این نشست، مهمترین مسائل بین المللی با نگاه همگرایانه مورد تبادل نظر کارشناسان و متخصصان ده ها کشور جهان قرار گرفت و بر لزوم تحقق چند جانبه گرایی برای حل معضلات کنونی نظام بین الملل تاکید شد.
حل بحران های جاری در جهان با اتکا به گفت و گو، تعامل، تفاهم و بهره گیری از چارچوب های بین المللی ضمن نقد یکجانبه گرایی و خودمحوری برخی کشورها، از جمله مواردی بود که در این نشست مورد اتفاق نظر صاحب نظران کشورهای مختلف قرار گرفت.
در این نشست که به میزبانی منطقه آرشان واقع در استان مغولستان داخلی چین در حال برگزاری است علاوه بر سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای بلاروس، روسیه، گرجستان، کره جنوبی، قزاقستان، مغولستان، پاکستان و تاجیکستان، چهره های سرشناس بین المللی و پژوهشی نیز حضور داشتند.
ازجمله این شخصیت ها می توان به راجندرا پاچائوری، برنده جایزه صلح نوبل، استفان کیت دویج، برنده جایزه خبری پولیتزر، کیت مریل، برنده جایزه اسکار و اندیشمندانی از کشورهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، هند، ایران، بریتانیا، ژاپن، کره جنوبی، چین، مغولستان، قزاقستان، تاجیکستان و روسیه اشاره کرد.
دو تن از اساتید دانشگاه تهران و یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی هم به عنوان نمایندگان علمی ایران در این نشست بین المللی حضور دارند.
**آساق**1903**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *