مصر گنجینه‌ای از سکه‌های دوران بیزانس را کشف کرد

n83176249 72788839 - مصر گنجینه‌ای از سکه‌های دوران بیزانس را کشف کرد

مصر گنجینه‌ای از سکه‌های دوران بیزانس را کشف کرد

n83176249 72788839 - مصر گنجینه‌ای از سکه‌های دوران بیزانس را کشف کرد

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری مصری اخبار الیوم ،«جمال مصطفی» رئیس بخش آثار اسلامی و قبطی ( رومی ) وزارت باستان شناسی مصر گفت: کوزه ای پر از سکه متعلق به دوران امپراتوری بیزانس «کنستانتین دوم» که در قرن چهارم میلادی در سالهای 317 تا361 میلادی می زیسته و زمام امپراتوری روم را برعهده داشته، به دست آمد.
مصطفی افزود: در یک روی این سکه‌ها تصویر امپراتور همراه برخی کلمات از جمله نام وی دیده می‌شود و در روی دیگر سکه، برخی نقاش‌ها ونوشته‌هایی که تاریخ ضرب سکه را نشان می دهد، وجود دارد.
«کامل بیومی احمد» رئیس هیات باستان شناسی مصر و مدیر کل آثار باستانی اسلامی گفت: کوزه و محتویات عتیقه آن به انبار آثار باستانی منتقل وعملیات اولیه مرمت سکه ها و مستندسازی آن همراه با تحقیقات باستانی وعلمی لازم برای شناسایی بیشتر آن انجام شد.
امپراتوری بیزانس که با عنوان ‌امپراتوری روم شرقی شناخته می‌شود، ادامهٔ امپراتوری روم در استان‌های شرقی در طول قرون وسطی بود. این امپراتوری به پایتختی قسطنطنیه از سقوط امپراتوری روم غربی در سدهٔ پنجم میلادی در امان ماند و به‌مدت هزار سال دیگر به حیات خود ادامه داد تا اینکه در سال ۱۴۵۳ میلادی توسط امپراتوری عثمانی از میان رفت.
فراهنگ** 1453** 9053

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *