مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

1 hamgardi a6493900 c40e 44c8 85dc 69484c48d7b0 1 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

در این مطلب از سفر به کنز و مناطق دیدنی کنز برایتان می گوییم. بعضا شهر هایی هستند که با تمام سادگی خود اما گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشانند و می توان گفت به نوعی اقتصاد خود را هم از این راه می گذرانند . کنز که شهری مرزی محسوب می شود در استرالیا واقع شده است و به نوعی دروازه ی استرالیا به سمت کوئیزلند شمالی محسوب می شود . گردشگران بسیاری برای داشتن سفر های خاطره انگیز به انوع شهر های استرالیایی سفر می کند که می توان گفت کنز  چهارمین انتخاب گردشگران از نظر اولویت بندی می باشد . این شهر دارای ویژگی ها و زیبایی های بسیاری است که شامل مواردی چون ساحل سفید شنی ، طبیعتی زیبا ، آب های شفاف فیروزه ای ، دیوار های مرجانی ، جنگل انبوه دینتری ، فلات آترتون و … می شود . اما تمام این ویژگی ها در برابر آب و هوای استوایی شهر و آرامش حاکم زیبایی دو چندانی به خود گرفته است تا بتواند گردشگران را به سمت خود جذب کند . اگر در سفر خود با معذوریت مالی مواجه هستید این شهر انتخاب خوبی می تواند برایتان باشد چرا که شهری بسیار ارزان است . مطمئن باشید در یک سفر 5 الی 7 روزه بهترین خاطرات خارج از هر گونه استرس را با کمترین هزینه می توانید برای خود بسازید . با ما همراه باشید در سفر به کنز
1 hamgardi f1620d4c bca0 4168 abca 2571cc0c52fd - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

مواردی که در مورد کنز باید بدانید

در زمانی که قصد سفر را دارید برای اینکه برای زمانی خوابتان بهم نخورد و یا بدانید در چه زمانی با اقوامتان تماس بگیرید ابتدا باید اختلاف ساعت شهر مقصد را بدانید که 6:30+ نیز می باشد . بعد از آن نوبت به زبان رسمی کشور مقصد می رسد که زبان رسمی کنز انگلیسی با گویش استرالیایی است پس اگر تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید به راحتی می توانید ارتباط برقرار کنید و رفع نیاز کنید . در نهایت نوبت به گرفتن بلیت و … می شود که در آن زمان باید پول رایج در کشور را هم تهیه کنید که پول رایج دلار استرالیا نیز می باشد . در نهیت بعد از سوار شدنتان در هواپیما در فرودگاه بین  المللی کنز (( CNS )) خواهید نشست . در زمان اقامتتان در شهر خوب است اطلاعاتی را داشته باشید تا در زمان اقامتتان در مواقع ضروری به شما کمک کنند مانند شماره تلفن های ضروری مراکز (( پلیس ، اورژانس ، آتش نشانی )) که همگی 000 (( سه صفر )) هستند ، همینطور آشنایی با کد کشور 61+ و کد شهری (( 7 )) که در جهت تماس ها الزامی هستند . رانندگی در کنز همانند  ایران در سمت چپ است و این موضوع برایتان مشکلی ایجاد نمی کند .
1 hamgardi HL cairnsesplanade 677x380 FitToBoxSmallDimension Center - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

آب و هوای شهر کنز

به طور کلی اگر علاقه مند به آب و هوای گرم و نمناک هستید کنز انتخاب خوبی برایتان است با توجه به آب و هوای گرمسیری که کنز دارد در اغلب ماه های سال گرم بوده و در ماه های ژانویه تا مارس دارای بازش های شبانه است که باز هم به طور کلی می توان گفت مزاحمتی برای گردشگران ندارد و حتی همراه داشتن چتر هم توصیه نمی شود . پس اگر با این آب و هوا مشکلی ندارید و قصد بازدید از حیات وحش و مناظر را هم داردید ماه های نوامبر تا مارس به شما پیشنهاد می شود و شما می توانید هم از مناظر زیبا و هم از حیات وحش بر روی خشکی و آب لذت کافی را ببرید اما اگر از این هوای گرم دوری می کنید ماه ژانویه با آب و هوای معتدل که نه از نظر گرما آزار دهنده است و نه از نظر سرما به شما برای سفرتان پیشنهاد می شود .
1 hamgardi HL mondo010 20 675x359 FitToBoxSmallDimension Center - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

چه زمانی هتل رزرو کنید ؟

با توجه به آب و هوا دو فصل از قیمت پیش روی شما است که این حق انتخاب را به شما می دهد تا اگر از آب و هوای گرمسیری به دور هستید در ماه های معتدل سال هتل رزرو کنید که این کار را هم از نظر زمانی و هم از نظر مالی برای شما سخت می کند چرا که به دلیل ازدیاد گردشگران باید از قبل هتل خود را رزرو کنید و باید آمادگی هزینه های بالاتری را داشته باشید اما اگر با آب و هوای مرطوب مشکلی ندارید ماه های اکتبر تا مارس بهترین انتخاب برای شما هستند که در صرفه جویی در هزینه های سفر به کنز هم بسیار به شما کمک خواهند کرد .

 

هزینه های موجود برای اقامت در سفر به کنز

هاستل ( خوابگاه )

همانطور که از نام این اقامتگاه پیداست یعنی خوابگاه دارای اتاق های چند تخته و غیر خصوصی می باشد که ارزان ترین گزینه موجود در کنز است به گونه ای که برای هر شب اقامت از شما مبلغی برابر با 17 الی 30 دلار استرالیا را می گیرند اما معدود خوابگاه هایی هم پیدا می شوند که هزینه هایشان از هتل کمتر بوده اما دارای اتاق های خصوصی هستند برای این اتاق ها شما باید برای هر شب اقامت مبلغی برابر با 60 الی 90 دلار استرالیایی را بپردازید .

اقامت در انواع هتل ها

مانند هر شهر دیگری کنز هم نیز دارای انواع هتل های چند ستاره نیز می باشد که دارای هزینه های متفاوتی هستند اما چیزی که در بین همه آن ها مشترک است هزینه های بالاتر آن ها در فصون های سیزن می باشد هرچند که به طور کلی دارای هزینه های پایین تری نسبت به هتل های شهر های دیگر دارند اما میانگین هزینه های هتل یک ستاره در کنز 17 تا 55 دلار استرالیا برای هر شب اقامت ، هزینه های هتل دو ستاره 17 تا 95 دلار استرالیا برای هر شب اقامت ، هزینه های هتل های سه ستاره 21 تا 195 دلار استرالیا برای هر شب اقامت ، هزینه هتل های چهار ستاره 30 الی 368 دلار استرالیا برای هر شب اقامت و در نهایت هزینه های هتل پنج ستاره 221 تا 337 دلار استرالیا برای هر شب اقامت می باشد . بنابراین در سفر به کنز ، هتل خود را آگاهانه انتخاب کنید.
1 hamgardi rsz cnsdc cairns esplanade night hr - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

متوسط قیمت خورد و خوراک در سفر به کنز

صبحانه مقرون به صرفه در سفر به کنز

معمولا هتل ها وعده صبحانه را برای میهمانانشان سرو می کنند اما با هزینه ای کم یعنی 6 تا 12 دلار استرالیا اما تجربه ای متفاوت و لذیذ می توانید یک صبحانه ی عالی و متفاوت را در بیرون از هتل میل کنید . بنابراین در سفر به کنز، محل میل کردن صبحانه یتان را حساب شده انتخاب کنید.

ناهار مقرون به صرفه در سفر به کنز

اگر به طور کلی برای وعده های غذاییتان می خواهید هزینه های کمی را بپردازید می توانید برای وعده ناهار خود پیتزا با قیمت 8 تا 18 دلار استرالیا را انتخاب کنید .

شام مقرون به صرفه در سفر به کنز

بهتر است بدانید که در سفر به کنز، در سطح شهر انواع رستوران هایی وجود دارند که با توجه به سلیقه ای که دارید می توانید انواع غذاهای بین المللی و محلی را در هر ساعت میل کنید اما اگر نیتتان بر این باید که شامی خوب اما با قیمتی مناسب را میل کنید باید ساعت شام خود را قبل از 7:30 تنظیم کنید تا بتوانید تخفیفی مناسب بگیرید یعنی تنها 12 تا 25 دلار استرالیا را بپردازید. همیشه در سفر برای خود و خوراکتان انتخاب دیگری دارید که آن هم آشپزی خودتان است در آن صورت باید مواد غذایی اولیه را تهیه کنید که معمولا شامل سیب درختی ، موز ، پرتقال ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، پیاز ، کاهو ، نان تازه ، برنج سفید ، گوشت قرمز گاوی ، تخم مرغ ، شیر ( سبک غربی ) ، سینه ی مرغ ( پوست کنده و بدون استخوان ) ، پنیر محلی ( سبک غربی ) و … می باشد و قیمت تقریبی آن ها برای یک هفته در حدود 77 تا 97 دلار می باشد که ممکن است با توجه به نیازتان بیشتر یا کمتر شود اما صد در صد از غذا خوردن در رستوران ها مقرون به صرفه تر خواهد بود . این مبالغ را با خیالی آسوده بپردازید چرا که محاسبه قیمت ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است و کاملا مناسب می باشند .
1 hamgardi HL thevinerms001 32 677x380 FitToBoxSmallDimension Center - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

هزینه حمل و نقل عمومی

در سفر به کنز، در شهر انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس شاتل ، تاکسی و اتوبوس وجود دارد که هرکدام دارای هزینه ها و مقصد های متفاوتی هستند به طور مثال با 3.75 دلار از طریق اتوبوس می توانید برای رفت و آمد در شهر بروید و یا با 15 الی 17 دلار می توانید با اتوبوس شاتل از فرودگاه تا مرکز شهر را بیایید . تاکسی ها هم در دو بخش فعالیت می کنند که اکر در فرودگاه هستید می توانید با پرداخت 25 الی 35 دلار تا کنز بیایید و در نهایت با پرداخت 11 تا 15 دلار برای هر 3 کیلومتر می توانید از تاکسی های درون شهری استفاده کنید .
1 hamgardi gallery port douglas main street - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

صرفه جویی در هزینه های سفر به کنز

از پکیج های ویژه استفاده کنید

در سفر به کنز، شما برای دیدن جاذبه های موجود در شهر دو حق انتخاب را دارید که یا خوتان به شخصه به دیدن این جاذبه ها بروید که در نهایت ممکن است باعث شوند بسیاری هزینه کنید و انتخاب دیگرتان که مقرون به صرفه تر خواهد بود شرکت در یکی از تورهای موجود است که در عین لذت بردن از زیبایی ها هزینه کمتری را بپردازید .

برای هزینه اتاقتان کار کنید

در سفر به کنز، ممکن است علاقه به سفر داشته باشید اما پول کافی برای سفر حتی در این شهر ارزان را هم نداشته باشید در آن صورت می توانید به یک پیشنهاد ما که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما برای افراد تنها بسیار مفید است فکر کنید و آن هم کارکردن در هاستل های اقامتتان است به طور تک شیفت در آن صورت هزینه های اقامتتان را می توانید بپردازید . در اصل به طور کلی اگر گردشگر باشید کارهای زیادی را در کنز می توانید پیدا کنید که یک مورد آن ها هاستل ها هستند زیرا همیشه در حال جذب نیروی تازه می باشند .

غذای ارزان میل کنید

اگر علاقه ای ندارید خودتان آشپزی کنید تا هزینه کمتری بپردازید اما در نهایت پول کافی هم ندارید تا یک هفته در رستوران ها غذا میل کنید می توانید در بعضی وعده ها از ساندویچی هایی که در اطراف شهر هستند استفاده کنید و غذا میل کنید تا هزینه های کمتری را نسبت به رستوران ها بپردازید.
1 hamgardi CroppedImage978380 Cairns12 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

مناطق دیدنی کنز

1) دیوار بزرگ مرجانی

یکی از مناطق دیدنی کنز  یا در اصل جاذبه ای که خیلی ها را به استرالیا می کشاند دیوار های مرجانی بسیار زیبا هستند . این جاذبه که معمولا برای جمع های دوستانه ، زوج های جوان ، علاقه مندان به طبیعت و ساحل ، و برای افرادی که به دنبال آرامش هستند بسیار جالب و بی نظیر می تواند باشد برای دیدنش از طریق تورهای موجود می توان اقدام کرد . این تورها بدین گونه اند که بعد از ثبت نامتان در تور می توانید با خیال راحت صبحانه خود را میل کنید و تا قبل از ساعت 9:30 به همراه کمی تنقلات مانند شکلات و آجیل برای افرادی که مکررا وعده غذایی می خورند و حوله شخصی خود را به تور برسانید . در نهایت بعد از رسیدنتان به مقصد که 90 دقیقه طول می کشد با کارکنانی خوش رو مواجه می شوید که با چای از شما پذیرایی کرده و امکانات لازم را برای غواصی  در  اختیارتان می گذارند . و در نهایت با آموزش های لازم می توانید از این زیبایی خدادادی لذت کافی را ببرید .
1 hamgardi a364ed16 5302 4c17 8982 7a8eeee6c984 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

2) راه آهن خوش منظره کوراندا ( Kuranda )

ممکن است در طول عمرتان بارها سوار قطار شده باشید و با گذر از ریل های آهنی یکنواخت در نهایت به مقصد رسیده باشید اما متفاوت ترین سفر با قطار را می توانید در کنز تجربه کنید. این سفر با قطار که برای تمام اقشار ، افراد تنها ، خانواده ها ، زوج های جوان و حتی سالمندان و صدالبته برای عاشقان طبیعت و تاریخ دوستان می تواند بسیار جالب باشد شما را مانند یک رویا سفر شما را با قدیمی ترین جنگل استوایی دنیا (( پارک ملی بارون جورج )) آغاز می کند و با گذر از تونل ها و پل های بی نظیر که انواع مناظر زیبا را برایتان به ارمغن می آورد شما را به سمت کوه هایی می برد که دارای آبشارهای مننحصر به فردی نیز است و در نتیجه در پایان سفر چیزی که برایتان باقی می گذارد یک سفرعالی و یک خاطره فراموش نشدنی است . این قطار این امکان را فراهم کرده تا هم افرادی که بودجه کافی را ندارند و هم افرادی که توان بالایی دارند از این سفر بهره مند شوند با این تفتوت که برای افراد ب توان مالی بلیت های گلد کلاس وجود دارد تا شما بتوانید در عین حالی که از مناظر بر روی صندلی های راحت لذت می برید انواع نوشیدنی و غذا را میل کنید . بنابراین بازدید اینجا که یکی از مناطق دیدنی کنز هست را به هیچ عنوان از دست ندهید.
1 hamgardi 9350c23a 9e20 4f89 99c8 115d4a333527 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

3) پارک فرهنگ بومی های اولیه جاپوکای (Tjapukai Aboriginal Cultural Park)

 کسانی که به دنبال سفر های لوکس هستند و یا علاقه مندان به تاریخ مخصوصا تاریخ گذشتگان کنز و همینطور عاشقان طبیعت می توانند به عنوان یک فرد محلی برای بازدید از پارک جاپوکای که یکی از مناطق دیدنی کنز هست، اقدام کنید . بعد از ورود به این پارک می توانید با ساکنان اولیه ی کنز و میراثشان و همینطور جزیره نشینان تنگه ی تورس آشنا شوید . این امکان وجود دارد تا در شب هم از این روستا دیدن کنید که کاملا با جذابیت های متفاوتی در مقایسه با روز آن مواجه خواهید شد مانند روزگار رویا ( روزگار رویا که جوکورپایز نامیده می شود مفهومی در اسطوره شناسی بومیان استرالیا است و به دورانی « مقدس » اشاره دارد که در باور مذهبی بومیان استرالیا، ایزدان و نیاکان، جهان ما را آفریدند )) اما اگر در روز از این پارک دیدن کنید با تفریحات متنوع و آشناایی با انواع رسوم گذشته مانند نواختن یکی از قدیمی ترین سازهای بادی جهان مختص همین ناحیه به نام دیجریدو است ، پرتاب بومرگ و یا حتی آموزش نوعی غذای محلی به نام بوش تاکر یا بوش فود (bush tucker) آشنا خواهید شد . البته اگر علاقه مند به گیاهان هم هستید راهنمایان شما را با داروهای گیاهی موجود و همینطور کلاس های نقاشی آشنا می کنند . برای پیاده روی و گذر در این پارک اگر فرد معلولی همراهتان است اصلا جای نگرانی نیست چراکه دارای مسیر های مخصوص ویلچر نیز می باشد . بنابراین بازدید از این پارک فرهنگ بومی که یکی از مناطق دیدنی کنز هست را در برنامه خودتان قرار دهید.
1 hamgardi ce276987 3b4b 49e0 a84a 2962ae2d7304 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

4) پناهگاه پروانه های استرالیایی

یکی از مناطق دیدنی کنز که توصیه می شود اصلا از دست ندهید شما با یک تیر می توانید دو نشان بزنید آنگونه که می توانید هم به دیدن پناهگاه 1500پروانه گرمسیری زیبا مانند بال پرنده ای کنزی بروید و بعد از آن به خرید از بازار های میراث کوراندا در کنار این پناهگاه بپردازید . در این پناهگاه انواع بازدیدکنندگان مانند افراد تنها ، دوستان ، عاشقان طبیعت ، خانواده ها ، زوج های جوان و حتی سالمندان را می بینید که با تورهای 30 دقیقه ای در حال آشنا شدن با این حیوانات کوچک اما بسیار زیبا هستند . به نوعی این یک زیبایی بومی کوئیزلند محسوب می شود که در یک مکان بی نظیر گرد هم آمده اند . نکته جالب اینجاست که این تورها هزینه اضافی برایتان ندارند .
1 hamgardi 88c7f645 0145 42d8 8e65 89fb5c41d4b3 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

5) بازار های شبانه کنز

بازار های شبانه کنز یکی از مناطق دیدنی کنز هست. تا به اینجا، تمام بازدید های نام برده شده در روز بود اما اگر به دنبال یک ماجراجویی دیگر در شب هستید می توانید به بازار های شبانه واقع شده در کنار تئاتر Esplanade کنز بروید البته به دلیل زمان این بازار ها بهتر است برای اطمینان لباس مناسب و یا اضافی همراه داشته باشید . این بازار برای انواع افراد مانند افراد تنها ، دوستان ، زوج های وان ، خانواده ها ، سالمندان و حتی افرادی که علاقه به خرید مخصوصا صنایع دستی دارند و یا بسیار خوس خوراک هستند بسیار مناسب  است . از آنجایی که گفته شد برای افراد خوش خوراک مناسب است چرا که دارای غرفه های غذایی است که دارای غذاهای لذیذی هستند . شما در این بازار می توانید به راحتی سوغاتی خود را برای بازگشت خریداری کنید زیرا دارای انواع سوغاتی های کنز ، صنایع دستی ، صابون محلی ، آبنات و بسیاری اجناس دیگر نیز می باشد .
1 hamgardi 15d8fdae 5f2b 417e 9676 a854096c1b5a - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

6) تورهای بالون هوای داغ کنز

اگر از دیدن جاذبه های طبیعی از روی زمین خسته شدید راهی وجود دارد با اینبار سفری لوکس و متفاوت را از آسمان داشته باشید و از بالا به این مناظر زیبا خیره شوید . این سفر که بالون سواری است افراد زیادی را مانند زوج های جوان ، خانواده ها ، عاشقان طبیعت ، دوستان و حتی افرادی که به دنبال آرامش مطلق هستند به خود جذب می کند . شما در این سفر که از قبل و به صورت آنلاین آن را رزرو کرده اید و ساعت 4 صبح آغاز شده و در 9:30 صبح به پایان می رسد شاهد زیبایی های بسیاری مانند دیدن فلات گرمسیری آترتون و بسیاری منظره دیگر خواهید بود . از آنجایی که این تور 4 صبح می باشد اصلا جای نگرانی نیست زیرا تورها شرایطی را فراهم می آورند تا شما را از هتل تا مقصد همراهی کنند و در نهایت در ساعت 9:30 شما را به مقصد یعنی هتل تان برسانند . در طول این سفر باید نکاتی را مد نظر قرار بدهید مانند داشتن لباس گرم با خود زیرا با توجه به اینکه شهری گرم است اما از آنجایی که در هنگام صبح کی باشد هوا رو به سردی رفته . بنابراین بازدید از مناطق دیدنی کنز را آن هم سوار بر بالن از دست ندهید.
1 hamgardi ac686e41 8a08 4775 b6f8 e0dd22934566 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

7) باغ گیاه شناسی کنز

اگر علاقه به گیاهان دارید و می خواهید در فضایی پر از گیاه قرار بگیرید می توانید به صورت رایگان از ساعت 7:30 صبح همانند یک فرد محلی به صورت تک نفره ، زوج ، خانواده ، سالمند و حتی تنها افرادی که فقط و فقط به دنبال آرامش هستند وارد باغ گیاه شناسی کنز شوید . این باغ گیاه شناسی که به شما 4.000 گیاه گرمسیری با انواع خواص را معرفی می کند از محبوب ترین گیاهانش می توان به مجموعه ای از بامبو اشاره کرد . در بین این 4000 گیاه شما با قدم زدن در مسیر های پیاده روی با گیاهان دارویی و خوراکی که زمانی برای مردم بومی بسیار اهمیت داشتند آشنا خواهید شد . در بین افراد علاقه مند به بازدید ممکن است افراد معمولی هم باشند که در آن صورت اصلا جای نگرانی نیست زیرا با په پای مسیر های پیاده روی مسیر هایی هم مناسب افراد معلول تعبیه شده است .
1 hamgardi c22319a7 7bb5 459b 909c c95444ba09fe - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

8) گالری سامورایی استرالیا

در زمانی که در استرالیا و در شهر کنز هستید می توانید شرایطی برای خود فراهم بیاورید تا خود را در کشور دیگری هم تصور کنید و این در حالی است که انگاری به دو کشور سفر کرده اید . بدین منظور برای علاقه مندان به تاریخ ، زوج های جوان ، سالمندان و علاقه مندان به هنر های کشور های مختلف و معماری گالری به نام گالری سامورایی در کنز وجود دارد تا بتوانید با ورودتان به صد سال پیش برگردید و با شمشیر های سامورایی مشهور به کاتانا مخصوصا شمشیر قرن نوزدهم با نام (( تاچی )) ، فرهنگ جنگویان دلاور گذشته، مصنوعات ژاپی و … آشنا شوید . این گالری این امکان را به شما می دهند تا برخی از آثار را که برای فروش هستند خریداری کنید و اثری از صد سال پیش با خود ببرید . پس فراموش نکنید که برای فرورفتن در اعماق تاریخ در کنز هم مجموعه ای وجود دارد تا از آن لذت ببرید . بازدید از این گالری که یکی از مناطق دیدنی کنز هست را به هیچ عنوان از دست ندهید.
1 hamgardi 4c7015cc e6a0 4d12 8b12 8c5a238430de - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

9) تور Reef Magic Cruises

چندی قبل درباره تور غواصی صحبت کردیم اما ممکن است چندان برای کودکان مناسب نباشند اینبار می خواهیم توری را با نام Reef Magic Cruises به شما معرفی کنیم که بسیار برای کودکانتان نیز مفید است هرچند که به غیر از خانواده ها برای علاقه مندان به طبیعت زیر آب ، زوج های جوان و دوستان هم نیز می تواند جالب باشد زیرا 5 ساعت دلنشین را به شما اجازه می دهد تا در کنار ماهی های رنگارنگ ، صخره های دریایی شنا کنید و با کمک لوله های تنفسی (( اسنورکل )) خود را جزوی از دریا بدانید . حتی برای علاقه مندان به شنا با وسیله اسکوبای (( نوعی وسیله تنفسی )) این تور بسیار مناسب است چرا که به دلیل داشتن مربیان با تبحر بالا که با صبر و شکیبایی طریقه استفاده از این وسیله را به شما آموزش می دهند و شما می توانید از شنا با این وسیله لذت کافی را ببرید . بنابراین پیشنهاد ما این است که از بازدید مناطق دیدنی کنز کم کنید و هزینه آن را صرف تجربه ای جدید کنید.
1 hamgardi a5cb51b0 f52d 4160 9955 f762166aba2b - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

10) آبشار های کوچک کریستال ( Crystal Cascades )

در بین تمام تفریحاتی که نام برده شد اگر می خواهید به عنوان فردی محلی اما به دور از هر هیاهوی شهری تفریحی داشته باشید که حتی هیچ سیگنال موبایلی هم دریافت نکنید می توانید بار خود را با مایو ، حوله ، مواد غذایی ، مواد دفع کننده حشرات ، دوربین عکاسی، کلاه آفتاب گیر و ضدآفتاب ببندید و با دور شدن از شهر راهی این تفریح که دیدن آبشار های بی نهایت زیبا است شوید . این تفریح که برای افراد جویای آرامش ، خانواده ها ، زوج های جوان ، علاقه مندان به طبیعت ، دوستان و حتی افرادی که به دنبال سفر های لوکس هستند بسیار مناسب است باید برای آن 30 دقیقه از شهر دور شده و بعد از آن که به جنگل استوایی بارانی رسیدید 1.5 کیلومتر در آن از مسیر سنگ فرش شده بگذرید . در این بین می توانید از تماشای پنج الی شش آبشار کوچک که همگی جزوی از مناطق دیدنی کنز هستند و دارای استخر هایی در انتها آن ها هستند و همینطور درختان معلق در حوضچه ها و شنا در این آب ها لذت ببرید . در زمان ورودتان متوجه برخی ماهی هایی می شوید که در صورت به همراه داشتن عینک می توانید به وضوح این ماهی های زیبا درون آب را ببینید. در این مسیر باربیکیو و فضاهایی برای کباب کردن تعبیه شده اند از آن رو اصلا نگران وعده های خوراکتان نباشید و مطمئن باشید زمانی که از این تفریح بی نظیر بر می گردید دارای آرامشی وصف نشدنی خواهید بود .
1 hamgardi 3da12ca6 531a 4e61 9027 457d9c2179e8 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

11) جزیره فریتزوری ( Fitzroy Island )

در کنز جزایر زیبایی وجود دارد که دو تا از زیباترین آن ها جزیره فریتزوری (( Fitzroy Island )) و جزیره سبز (( گرین آیلند )) هست که هردو هم جزو مناطق دیدنی کنز هستند که در اینجا ما می خواهیم به جزیره فریتزوری بپردازیم . این ججزیره آنقدر زیبا و خاص است که بسیار برای افراد به دنبال آرامش ، زوج های جوان ، خانواده ها ، عاشقان طبیعت و حتی افرادی که به دنبال سفر های لوکس هستند می تواند مناسب باشد . شما می توانید با 45 دقیقه فاصله گرفتن از کنز به این جزیره برسید و همانند یک فرد بومی یک شب را در این جزیره سپری کنید . شما بهتر است قبل از سفر به این جزیره بی نظیر وسایلی همچون مایو ، حوله ، مواد دفع کننده حشرات ، دوربین عکاسی ، کلاه آفتاب گیر و ضدآفتاب را با خود به همراه داشته باشید تا در زمان اقامتتان در این جزیره به غیر از تفریحات بر روی خشکی و پیاده سواری بتوانید از تفریحات دریایی مانند شنا کردن ، غواصی با لوله ی تنفسی ، سواری در قایق هایی با کف شیشه ای و کایاک سواری هم لذت ببرید . البته برای غواصی می توانید از جزیره وسایل مورد نیاز را کرایه کنید . برای خرید هم می توانید به فروشگاه موجود در جزیره بروید و خرید های لازمتان را انجام دهید .
1 hamgardi f7e3a7c0 82c6 4be5 91a9 fc3e5186a2bc - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

12) تله کابین جنگل بارانی اسکای ریل (Skyrail Rainforest Cableway)

یک بار دیگر می توانید در کنز از آسمان به پایین و مناظر زیبا نگاه کنید اما اینبار در تور تله کابینی که متصل به اسکای ریل تا کوراندا است . شما به عنوان یک فرد محلی می توانید 90 دقیقه بر فراز آسمان ها باشید و از نگاه کردن به درختان جنگلی بارانی لذت ببرید که بسیار می تواند برای خانواده ها ، زوج های جوان ، دوستان و حتی عاشقان طبیعت که به دنبال سفر های لوکس هستند مهیج باشد . در زمانی که در کنار پارک فرهنگی جاپوکای هستید به فاصله کمی می توانید به اسکای ریل برسید . این تله کابین که یکی از مناطق دیدنی کنز هست دارای دو ایستگاه بوده که دارای رستوران ، فروشگاه برای خرید سوغاتی و مارکت نیز است . در زمان پیاده شدنتان از ایستگاه های تله کابین می توانید از جاذبه های موجود و فعالیت تفریحی که برای مسافران تعبیه شده است لذت ببرید .
1 hamgardi 71da4f05 fd26 4fa9 8fed 5b97fe1f4c3c - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

13) گردشگاه بوردواک ( Boardwalk )

بعد از سپری کردن یک هفته پر از خاطره های زیبا و دیدن مناظر بی نظیر در روز آخری که بلیت برگشت خود را گرفته اید می توانید به عنوان خداحافظی با شهر و به عنوان یک فرد محلی به گردشگاه بوردواک بروید . فرقی نمی کند که تنها باشید یا به صورت زوج ، خانواده ، سالمند و یا فرد علاقه مند به طبیعت این امکان برای شما وجود دارد تا با قدم زدن و لذت بردن از مناظر شهر و کوهستان که در اطراف شما قرار گرفته اند و یا حتی رفتن به یکی از رستوران یا کافه ای که در طول راهتان وجود دارد و خوردن غذا و بستنی و …. روز خود را به اتمام برسانید و با خاطره ای خوش و سرشار از آرامش راهی فرودگاه برای بازگشت شوید. اگر علاقه مند به تاریخ و مردم محلی هستید حتی در حین راه می توانید اطلاعاتی نه چندان زیاد در مورد مردم بومی به دست آورید .
1 hamgardi e6397be1 e7e9 4c02 8161 1edafac18eb8 - مناطق دیدنی کنز | راهنمای سفر به کنز استرالیا

14) تالاب شنای گردشگاه کنز (Cairns Esplanade Swimming Lagoon)

اگر می خواهید تفریحاتی بی نظیر را در یک روز به عنوان فردی محلی انجام دهید و در عین حال هم از شهر دور نشوید ما به شما گردشگاه و تالاب 4 هکتاری کنز را که در مرکز شهر واقع شده است و یکی از مناطق دیدنی کنز هست را پیشنهاد می کنیم که در حفاظت کامل به کمک نگهبانان برای امنیت مسافران در حال فعالیت است . از همه اقشار و افراد مانند افراد تنها ، دوستان ، زوج های جوان ، خانواده ها و حتی سالمندان و عاشقان طبیعت با آمدن به این مکان و انجام تفریحات بی نظیری همچون شناکردن در آب های فیروزه ای ، و یا نشستن برنزه کردن ، استراحت در کنار آب و آرامش گرفتن ، دیدن مناظر کوهستانی اطراف کنز و حتی درست کردن غذا و کباب کردن در جایگاه های مخصوص می توانند روز خوبی را برای خود رقم بزنند . همانطور که گفته شد برای خانواده ها بسیار مکان خوبی است و خانواده هایی که کودک با خود دارند با خیالی آسوده می توانند کودک خود را در زمین بازی آزاد بذارند تا آن ها آب بازی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *