میدان مشق پایتخت پذیرای شهروندان خواهد شد

n83044508 72566266 - میدان مشق پایتخت پذیرای شهروندان خواهد شد

میدان مشق پایتخت پذیرای شهروندان خواهد شد

n83044508 72566266 - میدان مشق پایتخت پذیرای شهروندان خواهد شد

به گزارش خبرنگار ایرنا علی محمد سعادتی شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید مهمانان خارجی همایش بین المللی آینده فضاهای عمومی شهری از برخی بناهای موجود در مرکز تهران در جمع خبرنگاران اظهارامیدواری کرد که فضای میدان مشق مطابق برنامه ریزی هایی که طی سال های گذشته انجام گرفت مجدد پذیرای شهروندان باشد.
میدان مشق محوطه ای تاریخی در پایتخت مربوط به دوره قاجار است که در محدوده بین خیابان امام خمینی(ره) و 30 تیر قرار دارد و مدت زمان کوتاهی در دوره پهلوی اول از آن به عنوان باغ ملی یاد و پس از آن ساختمان های دولتی نیز در این مجموعه احداث شد؛ این اثر ۱۲مهر ۱۳۷۷ با شماره ۲۱۳۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.
شهردار منطقه 12 تهران در ادامه گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه سیاست ما تعامل با مراکز دانشگاهی و دستگاههای اجرایی ازجمله وزارت راه و شهرسازی است، افزود: بسیاری از ساختمان هایی که ثبت میراث هستند صرفا به عرصه هایی برای نمایش و موزه تبدیل شده اند که می توان از آنها به عنوان ظرفیت اقتصادی، تاریخی و هویتی نام برد.
وی خاطرنشان کرد: برای مثال ساختمان های با ارزشی که صرفا کارکرد اداری از آن می شود ظرفیت هنری را از شهر می گیرد زیرا این کارکرد اداری در ساختمان دیگری هم قابل اجرا است.
سعادتی اظهارداشت: این امر لزوما مربوط به سایر نهادها نیست و در شهرداری نیز با این موضوع مواجه هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد که بتوان از ساختمان هایی که در اختیار وزارتخانه های امور خارجه و دادگستری یا سازمان میراث فرهنگی قرار دارد و از ظرفیت بالای اقتصادی فرهنگی برخوردار هستند به نفع شهر استفاده کرد.
شهردار منطقه 12 تهران در خصوص عرصه ها و فضاهای عمومی شهر نیز گفت: در شهر فضاهایی هست که امکان استفاده مردم از آنها به صورت 24 ساعته وجود دارد و باید این ظرفیت ها هرچه بیشتر در اختیار شهروندان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در عرصه های عمومی شهروندان بدون محدودیت امکان بهره برداری از فضا را دارند.
سعادتی با بیان اینکه ارتقای کیفیت فضاها و عرصه های عمومی شهر طی سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است افزود: طی دو روز برگزاری همایش بین المللی آینده فضاهای عمومی شهری، برای مهمانان خارجی و صاحب نظران کشورهای مختلف که در این همایش شرکت کرده اند تورهای تخصصی برگزار می شود که در روز نخست بازدید از مرکز تاریخی تهران انجام شد و در روز دوم اعضای این گروه از اراضی عباس آباد دیدن خواهند کرد.
به گفته وی دستاوردهای این همایش از جنبه مشارکت پذیری و حضورپذیری شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سوی دیگر از این همایش‌ برای معرفی ظرفیت هایی که در تهران وجود دارد استفاده خواهد شد.
همایش بین المللی آینده فضاهای شهری سوم ‌تا پنجم مهرماه جاری در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است.
تهرام/9353/1008

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *