نقش توسعه گردشگری در افزایش درآمد ارزی پایدار

n83044962 72567050 - نقش توسعه گردشگری در افزایش درآمد ارزی پایدار

نقش توسعه گردشگری در افزایش درآمد ارزی پایدار

n83044962 72567050 - نقش توسعه گردشگری در افزایش درآمد ارزی پایدار

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، انجمن متخصصان گردشگری ایران همزمان با روز جهانی گردشگری با صدور بیانیه ای تاکید کرد: این انجمن همسو با جهت گیری های کلان سازمان جهانی گردشگری در تلاش است تا ضمن گرامیداشت این روز، با اطلاع رسانی و آگاه سازی و متقاعد کردن سیاستگذاران دربه حداکثر رساندن منافع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، تاثیرات منفی زیست ‌محیطی ناشی از توسعه گردشگری را هم به حداقل ممکن برساند.
در این بیانیه با تبریک روز جهانی گردشگری به همه دست اندرکاران، صاحب نظران، ذینفعان و علاقمندان به توسعه این صنعت در کشور تاکید شده است: این انجمن شناسایی جاذبه ها و مزیت های ویژه و رقابتی صنعت گردشگری کشور و معرفی حرفه ای آن در بازارهای هدف، فراهم سازی تسهیلات حداکثری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از اولویت های مهم و تاثیر گذار در این حوزه می داند.
«انجام مطالعات راهبردی و تدوین برنامه توسعه و مدیریت گردشگری، تدوین و اجرای برنامه های حمایتی از بخش خصوصی دست اندرکار این صنعت، توجه به اصول و مبانی گردشگری سبز و همچنین بکارگیری افراد متخصص و حرفه ای در بدنه کارشناسی و مدیریت اجرایی بخش های مختلف سازمان متولی از دیگر اولویت هایی عنوان شده که به اعتقاد انجمن باید در دستورکار متولیان این حوزه راهبردی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور قرارگیرد.
در بیانیه انجمن متخصصان گردشگری ایران همچنین از مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری به عنوان فرصتی مغتنم برای تبادل تجربیات و هم اندیشی جهانی در راستای رفع موانع و محدودیت های موجود برای توسعه همه جانبه این هنر- صنعت در جهان امروز یاد شده است.
** روز جهانی جهانگردی دریک نگاه
به گزارش ایرنا، 27 سپتامبر؛ روز جهانی جهانگردی نامگذاری شده و از دید سازمان ملل، جهانگرد یا گردشگر کسی است که کشوری غیر از کشور محل اقامت خود را مورد بازدید قرار دهد، مشروط بر اینکه، این بازدید به منظور احراز هیچ­گونه شغل و کسبی نباشد و حداقل 24 ساعت و حداکثر سه ماه در کشور میزبان توقف کند.
از سال 1980، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز 27 سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد.
اساسنامه این روز در تاریخ 27 سپتامبر سال 1970به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید. انتخاب و تصویب این روز نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می‌شود.
هدف از گرامیداشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان عنوان شده است.
فراهنگ ** 1355 ** 1701

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *