نمایشگاه آداب و رسوم پاکستان با حضور ایران برگزار شد

n83029182 72540012 - نمایشگاه آداب و رسوم پاکستان با حضور ایران برگزار شد

نمایشگاه آداب و رسوم پاکستان با حضور ایران برگزار شد

n83029182 72540012 - نمایشگاه آداب و رسوم پاکستان با حضور ایران برگزار شد

به گزارش ایرنا، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز با برپایی یک غرفه در این نمایشگاه، به معرفی فرهنگ غذایی، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری ایران پرداخت.
در این نمایشگاه، خوراک های ایرانی نظیر «کشک و بادمجان، دلمه، کباب ایرانی، زرشک پلو با مرغ، سالاد فصل ایرانی و انواع خورش های ایرانی» به مردم اسلام آباد پاکستان معرفی شد.
در این نمایشگاه همچنین برخی از صنایع دستی ایران نظیر «حصیربافی، فرش ایرانی، ترمه بافی و میناکاری» به بازدیدکنندگان نمایشگاه عرضه شد و بازدیدکنندگان نیز با برخی از جاذبه های گردشگری و تاریخی کشورمان در شهرهای «کرمان، اصفهان، تهران، تبریز، کاشان، اهواز و شیراز» آشنا شدند.
پیش از این نیز شهروندان پاکستانی در نمایشگاه های مختلف نظیر جشنواره فرهنگ ملت های جهان در سیزدهم آذرماه سال گذشته در شهر اسلام آباد، با فرهنگ غذایی و صنایع دستی ایرانیان آشنا شده اند.
همچنین، نمایشگاه بین المللی فرهنگ و غذاهای جهان با حضور جمهوری اسلامی ایران، بیستم آذرماه در دانشگاه دفاع ملی پاکستان(N.D.U) گشایش یافت.
علاقه وصف ناپذیر این شهروندان با فرهنگ غذایی مردم ایران زمین، برداشتن گام های موثرتر دست اندرکاران بخش فرهنک و هنر ایران برای معرفه این بخش از فرهنگ ایرانی به مردم کشور همسایه را ضروری کرده است.
بازدیدکنندگانی که از غرفه ایران در این نمایشگاه ها دیدن می کردند، پس از چشیدن طعم خوراک ایرانی، از متولیان نمایشگاه در خصوص شیوه پخت این غذاها، سوال می کردند که این مهم، بیانگر علاقه آنان به فرهنگ ایرانی است.
گردشگران ورودی به هر کشور از این قاعده پیروی کرده و دوست دارند هنگام سفر، از تنوع غذایی برخوردار باشند و یکی از جاذبه های سفر برای گردشگران، آشنایی با غذاهای مختلف کشورهای مقصد و چشیدن طعم غذاهای آن کشور است.
آساق**6125**1663**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *