نمایشگاه صنایع دستی و عکس استان بوشهر در بمبئی برگزار شد

n83029166 72539893 - نمایشگاه صنایع دستی و عکس استان بوشهر در بمبئی برگزار شد

نمایشگاه صنایع دستی و عکس استان بوشهر در بمبئی برگزار شد

n83029166 72539893 - نمایشگاه صنایع دستی و عکس استان بوشهر در بمبئی برگزار شد

به گزارش روز دو شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی در بمبئی، این نمایشگاه به همت خانه فرهنگ ایران و با حضور وابسته فرهنگی و تعداد کثیری از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران برگزار شد.
در این مراسم «مهدی زارع» نماینده فرهنگی ایران گفت: اشتراکات فرهنگی دو کشور نشان دهنده قدمت روابط میان دو ملت است و بدون اغراق عنصر فرهنگ اصلی‌ ترین و کلیدی ترین مولفه در تداوم، پیوستگی و ارتباط میان ایران و هند در طول تاریخ چندین هزار ساله بوده است.
وی با بیان اینکه هرچه اقتدار یک فرهنگ بیشتر باشد تأثیر آن در سایر کشورها و آفاق بیشتر خواهد بود، اظهار داشت: فرهنگ ایران نیز چنین قدرت و قابلیتی داشته است. یکی از سرزمین‌ها و قلمرو های که ا ز دیرباز میدان حضور فرهنگ ایران بوده شبه قاره هند است. هزاران سال است که ملت ایران و هند، پیوستگی‌ها و وابستگی‌های اخلاقی و معنوی فراوان داشته که مظاهر آن در فرهنگ، هنر (اعم از ادبیات، شعر، موسیقی و…) و دانش‌های مختلف متجلی شده است.
نماینده فرهنگی ایران در ادامه گفت: در طول سالیان گذشته، به واسطه نزدیکی روابط سیاسی و تجاری ایران و هند، رفت و آمدهای زیادی میان دو کشور وجود داشت و هنرمندان این دوخطه تاثیر بسیاری بر تاریخ هنر ایران و هند گذاشتند.
وی با اشاره به توان بالای هنرمندان بندر بوشهر بیان داشت: صنایع دستی و هنرهای سنتی استان بوشهر زبانزد خاص و عام است. هنرمندان ارزنده این خطه صنایع دستی منحصر به فرد همچون حصیربافی، عبابافی، منبت کاری، گلیم، گبه، قالی و جاجیم را تولید و در اختیار مردم قرار می دهند.
هفته فرهنگی بوشهر که به مدت چهار روز در بمبئی برگزار شد یکشنبه شب به کار خود پایان داد.
آساق**1424*شبس*1613

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *