وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیتهای فرهنگی کیش حمایت می کند

n83094503 72650427 - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیتهای فرهنگی کیش حمایت می کند

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیتهای فرهنگی کیش حمایت می کند

n83094503 72650427 - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیتهای فرهنگی کیش حمایت می کند

به گزارش ایرنا این تفاهمنامه که بین محمد ابراهیم انصاری لاری و محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا و درحاشیه نمایشگاه بزرگ کتاب کیش با حضورمشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش مبادله شد، این وزارتخانه با تخصیص اعتبار و ارائه تسهیلات کم بهره از فعالیتهای فرهنگی و برنامه های زیرساختی حوزه فرهنگی در جزیره گردشگری کیش حمایت می کند.
اهدای کتب جهت توسعه و تجهیز کتابخانه ها، فرهنگسراها ومدارس کیش، حمایت از تولید و عرضه کتابهای ارزشمند، ارائه تسهیلات به کتابفروشیهای جزیره با بهره 8 درصد از جمله بندهای تفاهمنامه مذکور است.
همایون امیرزاده مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این تفاهم نامه به خبرنگاران گفت: ترویج کتابخوانی و برگزاری نمایشگاه کتاب کیش به عنوان رویدادی سالانه، از دیگر محورهای این تفاهمنامه است.
تامین اعتبارات لازم برای حمایت از حوزه های فرهنگی کیش به خصوص حمایت از نویسندگان، ناشران و مراکز عرضه کتاب، ترویج فعالیت های ادبی، داستان نویسی و شعر، ارتقا فرهنگ مکتوب و آثار ارزشمند و فراهم نمودن شرایط برای حضور نویسندگان و فعالان ادبی کیش در رویدادهای مهم کشوری از دیگر بندهای این تفاهمنامه است.
به گفته همایون امیرزاده، حمایت از برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی و نقد کتاب، تامین اعتبار بانکی ارزان قیمت برای فروشندگان کتاب در کیش، اهدای بیش از ١٥٧میلیون تومان کتاب به فرهنگسراها و مدارس، اهدای بیش از ٤٠ میلیون تومان کتاب نفیس به کتابخانه های کیش توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تامین ٣٠٠ میلیون تومان اعتبار با بهره 8 درصد برای تاسیس مرکز جدید عرضه کتاب نیز از جمله بخش های مهم این تفاهم نامه است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تامین اعتبار برای تاسیس مراکز جدید عرضه کتاب با درخواست دکتر پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش انجام شد تصریح کرد: این اعتبار جهت تامین نیازهای فعالان این عرصه در اختیار ٣ مرکز عرضه کتاب در کیش قرار می گیرد.
در این زمینه معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش حمایت از رشد و گسترش دانش چاپ و حمایت از فعالان این بخش و مدیران حوزه نشر را از مفاد کلیدی این تفاهمنامه عنوان کرد و گفت: تامین جوایز جشنواره ها و برگزاری هفته کتاب، پرداخت یارانه به اهل قلم و تهیه آثار ماندگار شامل کتاب و فیلم، تکمیل بانک های اطلاعاتی و تامین نیاز مخاطبین، حمایت از طرح های فرهنگی ویژه مناطق آزاد، واگذاری و اجرای فعالیت های فرهنگی جریان ساز از دیگر موضوعاتی است که بر اساس این تفاهم نامه در زمره اهم فعالیت ها قرار می گیرد.
سعید پورعلی افزود: تهیه دانشنامه کیش در ٢ جلد با ١٢٠٠ صفحه به همراه گرد آوری و نشر ١٦هزار اثر فاخر از اسناد تاریخی جزیره و تهیه کتاب تاریخ معاصر کیش از سال ١٣٢٠ تا ١٣٨٠ هم از مفاد این تفاهم نامه فرهنگی است.
همچنین مسئول برگزاری نمایشگاه بزرگ کیش روز شنبه در گفتگو با ایرنا در خصوص دیگر جزئیات این تفاهمنامه فرهنگی گفت: تخصیص اعتبار لازم جهت برپایی نمایشگاه های کتاب و برپایی هفته های کتاب، برگزاری دوره های آموزشی در حوزه فرهنگ، از دیگر موارد این تفاهمنامه است.
وی افزود: این تفاهمنامه که همزمان با برگزاری نمایشگاه موفق کتاب کیش امضا شد، نشان دهنده توجه مدیریت منطقه آزاد کیش و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقدام زیر بنایی برای تقویت حوزه فرهنگ در این جزیره گردشگری است.
نمایشگاه بزرگ کتاب کیش از 17 آبان ماه جاری به مناسبت روز کیش گشایش یافت و تا 25 آبان در محل تالار شهر کیش برپا خواهد بود.
1341 / 1339

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *