پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

n83148435 72741494 - پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

n83148435 72741494 - پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

به گزارش ایرنا از ستاد بازسازی عتبات عالیات، ‘محمود پارچه‌ باف’ رئیس هیات امنای ساخت ضریح امام حسین و پنجره ضریح شهدای کربلا با اعلام این خبر افزود: پس از ساخت و نصب ضریح مطهر امام حسین(ع)، تولیت آستان قدس حسینی خواستار ساخت پنجره ضریح شهدای کربلا شد که با همت خیرین و هنرمندان و استادکاران ایرانی این پنجره ضریح زیبا در شهر قم ساخته شد.
وی گفت: این پنجره ضریح زیبا که طول آن پنج و ارتفاع آن سه متر است روز 17 ربیع الاول همزمان با سالروز میلادی پیامبر اکرم (ص) در قم رونمایی شد و سپس برای نصب به کربلا ارسال شد.
پارچه‌باف با بیان اینکه عملیات نصب این پنجره ضریح زیبا، ظرف‌ یک هفته اخیر صورت گرفت گفت: امروز روز چهارشنبه (5 دیماه) به روی زائران سیدالشهدا (ع) گشوده و رونمایی شد.
وی این پنجره ضریح را یکی دیگر از نشانه‌های ارادت شیعیان ایرانی به آستان مطهر ائمه اطهار علیهم السلام برشمرد و گفت: ساخت و نصب این ضرایح مطهر و توسعه حرم‌های مطهر با حمایت‌های مادی و معنوی مردم دوست‌دار ولایت و کمک‌های داوطلبانه خیرین بوده و بدون بودجه دولتی است.
هم اکنون با همت خیرین و از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات، فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع)، مزین به‌نام صحن حضرت زینب (س) نیز در کربلا در حال اجراست.
خاورم*1**380**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *