پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

n83148435 72741494 - پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

پنجره ضریح شهدای کربلا به روی زائران گشوده شد

به گزارش ایرنا از ستاد بازسازی عتبات عالیات، ‘محمود پارچه‌ باف’ رئیس هیات امنای ساخت ضریح امام حسین و پنجره ضریح شهدای کربلا با اعلام این خبر افزود: پس از ساخت و نصب ضریح مطهر امام حسین(ع)، تولیت آستان قدس حسینی خواستار ساخت پنجره ضریح شهدای کربلا شد که با همت خیرین و هنرمندان و استادکاران ایرانی این پنجره ضریح زیبا در شهر قم ساخته شد.
وی گفت: این پنجره ضریح زیبا که طول آن پنج و ارتفاع آن سه متر است روز 17 ربیع الاول همزمان با سالروز میلادی پیامبر اکرم (ص) در قم رونمایی شد و سپس برای نصب به کربلا ارسال شد.
پارچه‌باف با بیان اینکه عملیات نصب این پنجره ضریح زیبا، ظرف‌ یک هفته اخیر صورت گرفت گفت: امروز روز چهارشنبه (5 دیماه) به روی زائران سیدالشهدا (ع) گشوده و رونمایی شد.
وی این پنجره ضریح را یکی دیگر از نشانه‌های ارادت شیعیان ایرانی به آستان مطهر ائمه اطهار علیهم السلام برشمرد و گفت: ساخت و نصب این ضرایح مطهر و توسعه حرم‌های مطهر با حمایت‌های مادی و معنوی مردم دوست‌دار ولایت و کمک‌های داوطلبانه خیرین بوده و بدون بودجه دولتی است.
هم اکنون با همت خیرین و از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات، فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع)، مزین به‌نام صحن حضرت زینب (س) نیز در کربلا در حال اجراست.
خاورم*1**380**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *