پیشنهادی به بانک ها که از تولید صنایع دستی حمایت می کند

n83021508 72526924 - پیشنهادی به بانک ها که از تولید صنایع دستی حمایت می کند

پیشنهادی به بانک ها که از تولید صنایع دستی حمایت می کند

n83021508 72526924 - پیشنهادی به بانک ها که از تولید صنایع دستی حمایت می کند

«حمید کلانتری» امروز (دوشنبه) در حاشیه گشایش نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طرح استفاده از صنایع دستی به عنوان هدیه با استقبال مدیران بانک توسعه تعاون روبرو شده و هدف آن تقویت تعاونی های صنایع دستی است.
کلانتری در پاسخ به این پرسش که کدام تعاونی ها به حمایت بیشتری نیاز دارد، گفت: تعاونی های صنایع دستی به مساعدت بیشتری نیاز دارند زیرا صنایع دستی به صورت مستقیم به دست روستاییان تولید می شود.
وی افزود: با حمایت تعاونی های صنایع دستی به نوعی از اشتغال و معیشت روستاییان حمایت کرده ایم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون را که امروز در هتل المپیک تهران گشایش یافت، فرصت مناسبی برای نشان دادن ظرفیت های این بخش دانست و افزود: مدیران بخش های مختلف با بازدید از این نمایشگاه ها می توانند مشکلات تعاونگران را از نزدیک شنیده و با آن آشنا شوند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرصت شناسایی بازار و مشتریان جدید را از دیگر مزیت های برپایی این نمایشگاه ها عنوان کرد.
نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون از امروز به مدت سه روز در هتل المپیک تهران برپاست.
در این نمایشگاه 80 تعاونی تولیدی و خدماتی از سراسر کشور حضور دارند.
به گزارش ایرنا، سیزدهم شهریور 1370 راه اندازی بخش تعاونی اقتصاد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و وزارت تعاون با هدف اعمال نظارت دولت و حمایت و پشتیبانی از این بخش در همان سال تشکیل شد.
از این رو، سیزدهم شهریورماه به نام روز تعاون نامگذاری شده است.
سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی براساس قانون اساسی باید 25 درصد باشد که اکنون حدود 6 درصد اعلام شده است و انتظار می رود در پایان برنامه ششم توسعه (1400- 1396) به 15 درصد برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *