چنبرۀ مجموعه های دولتی جلوی رشد گردشگری را گرفته است

n83025573 72533779 - چنبرۀ مجموعه های دولتی جلوی رشد گردشگری را گرفته است

چنبرۀ مجموعه های دولتی جلوی رشد گردشگری را گرفته است

n83025573 72533779 - چنبرۀ مجموعه های دولتی جلوی رشد گردشگری را گرفته است

محسن قریب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره مهمترین چالش حال حاضر گردشگری کشور گفت: با تعویض سازمان به وزارتخانه فقط کالبد تغییر می کند درحالی که باید تفکر عوض شود.
وی افزود: برای نمونه مجموعه های اصلی و بزرگ هتلداری ایران از جمله گروه هتل های هما، پارسیان، پارس و .. متعلق به دولت هستند.
مدیرعامل سابق گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی ادامه داد: بخش خصوصی که توان مقابله با اینها را ندارد سعی می کند برای اینها مشتری بیاورد اما بعد از ارتباط مستقیم گردشگران با این هتل ها، بخش خصوصی دور می خورد و برای دفعات بعد عرصه کار پیدا نمی کند.
قریب اظهار کرد: آژانسی که در نمایشگاه های خارجی شرکت می کند، رایزنی و بازاریابی می کند، مسافر را به هتل معرفی می کند اما برخی هتل ها برای دفعات آینده آژانس ها را دور می زنند و در این صورت مجال رشدی آژانس ها پیدا نمی کند.
معاون اسبق گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: گردشگری ما درحال حاضر مانند کالای ویترینی است اما فقط برای تماشا و قابل عرضه نیست.
وی تصریح کرد: مهمترین چالش کنونی گردشگری ما اولویت نبودن خود گردشگری برای دولت است، وقتی اولویت نیست مشکلاتش حل و فصل نمی شود.
قریب اضافه کرد: شرایط کشور ما دائما درگیر تنش هایی است که مسیر برای فعالیت، هموار نیست.
وی یادآورشد: ما تا رسیدن به چشم انداز 1404 هفت سال زمان داریم و حدود 15 میلیون گردشگر ورودی از این چشم انداز عقب هستیم که رسیدن به آمار 20 میلیونی مورد هدف چشم انداز، با روند فعلی غیرممکن است.
فراهنگ**3079** 1418

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *