چین پرجمعیت ترین کشور جهان

84ff4a46 bf69 4ed7 8651 4e6a6288c9d1 - چین پرجمعیت ترین کشور جهان

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری در شرق آسیا به پایتخت پکن با بیش از 1 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور شناخته شده است از شهرهای مهم آن به: شانگهای ، پکن ، هنگ کنگ ، گوانگ ژو و … می توان اشاره کرد.

مذهب و هنر مردم چین

 مردمان آن در ابتدا به خدا اعتقادی نداشتند اما طی چند دهه اخیر به تدریج مذاهب دیگر را پذیرفته‌اند. در حال حاضر فقط پنج دین رسمی در این کشور وجود دارد و با اینکه قانون اساسی چین به آزادی مذهب رأی داده اما هر مذهبی غیر از بودایی، تائوئیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان غیرقانونی تلقی می‌شود. کنفوسیوس بر اساس رفتار و اخلاق انسان‌ها و بر تعهد مردم نسبت به یکدیگر تأکید دارد. اصول اصلی آن بر پایه 5 رابطه مختلف یعنی رابطه بین کارفرما و کارگر، زن و شوهر، والدین و فرزندان، دوست و دوست، و برادر و خواهر بنا شده است. گروه‌های اقلیت پروتستان و کاتولیک از اوایل قرن 19 در این کشور حضور داشته‌اند اما موفقیت چندانی در تغییر مذهب چینی‌ها به دین خود به دست نیاورده‌اند. جمعیت بودایی‌ها، مسلمانان و مسیحیان نیز بسیار کم است.

شانگهای

شانگهای به عنوان بزرگ‌ترین شهر چین، جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی و هیجان‌انگیز زیادی دارد؛ جمعیت این شهر بیش از 24 میلیون نفر است، شانگهای یکی از شلوغ‌ترین بنادر دنیاست که در دهانه رود یانگ تسه قرار گرفته، بنابراین فرصتی را برای گردش آبی در امتداد سواحل چین فراهم می‌کند. همچنین بعضی از موزه‌ها و گالری‌های هنری دنیا را می‌توانید در شانگهای بیابید.مناطق و جاذبه‌های تاریخی را در کنار مراکز توریستی مدرن به شما عرضه می‌کند.

باغ یو

جاذبه های گردشگری شانگهای

معبد جادا بودا

جاذبه های گردشگری شانگهای

موزه شانگهای

جاذبه های گردشگری شانگهای

معبد و بتکده لونگ‌هوا

جاذبه های گردشگری شانگهای

 برج مروارید شرقی

جاذبه های گردشگری شانگهای

پکن

دومین شهر بزرگ پس از شانگهای که مرکز سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و علمی چین می‌باشد؛ پکن نام دارد. در شمال غربی چین شمالی، جایی نه چندان دور از دامنه‌های غربی کوه‌های یانشان ، پکن را که مهد ارتباطات شبکه‌ای، جاده‌ای و خطوط هوایی مرتبط با دیگر شهرهای بزرگ می‌باشد

دیوار چین

دیوار بزرگ چین

معبد آسمان

معبد آسمان پکن

استادیوم ملی پکن

دیدنی ها و جاذبه های پکن - چین

باغ وحش پکن

دیدنی ها و جاذبه های پکن - چین

 رصدخانه‌ی باستانی پکن

دیدنی ها و جاذبه های پکن - چین

شهر ممنوعه پکن

آشنائی با کشور چين

آداب و رسوم در چین

آشنائی با کشور چين

در میان اقوام مسلمان چینی، اگر جوانی تصمیم به ازدواج بگیرد و دختری را بپسندد، خانواده او در جلسه اول فردی را به عنوان واسطه ازدواج جهت خواستگاری به همراه خود به منزل دختر می‌برد. در اولین دیدار، چون هنوز موافقت طرفین اعلام نشده، خواستگاران با چای پذیرائی نمی‌شوند. چنانچه جواب مثبت باشد، خانواده داماد بار دیگر برای اهدای هدیه نامزدی و به صرف میوه و چای به خواستگاری می‌رود و هدایای متعددی را از جمله جعبه‌های تزئین شده حاوی میوه‌های قرمز رنگ و خشکبار، انواع شیرینی جات و شکلات، پول، لوازم آرایش به همراه یک جلد قرآن مجید برای ابراز احترام به خانواده عروس تقدیم می‌کند. پیش از انجام مراسم عروسی، خانواده دختر، جهیزیه عروس را به خانه داماد می‌فرستد و تا روز عروسی هیچ فردی اجازه ندارد پیش از عروس و داماد به آنجا وارد شود.شب قبل از عروسی نیز بزرگان و ریش سفیدان فامیل به خانه داماد آمده و به او درس زندگی، شجاعت، فداکاری و مسئولیت پذیری بر اساس آموزه‌های اسلامی می‌دهند. مراسمی که به کلاس درس «سیاست زندگی» معروف شده است.

لیانگ پی

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوراک بره چینی

!!! انواع غذا های چینی و معرفی فهرست خوراک های لذیذ و خوشمزه چینی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دن دن مین

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ژیا جیانگ میان

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای خرید بلیط ارزان هواپیما چین با بهترین ایرلاین ها : قطر ، امارات ، ترکیش، ماهان، تای ایرویز و …. با راه سبز تماس بگیرید.

1 دیدگاه برای ”چین پرجمعیت ترین کشور جهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *