کتاب مسایل شهری منتشر شد

n83094173 72649837 - کتاب مسایل شهری منتشر شد

کتاب مسایل شهری منتشر شد

n83094173 72649837 - کتاب مسایل شهری منتشر شد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کتاب مائل شهری تالیف گی بورژل، ترجمه داریوش طالقانی مشتمل بر هشت گفتار توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.
«توهم فضای جغرافیایی شهر»، « نظام آموزشی: آموزش شهروندی یا آموزش حرفه ای»، «اشتغال: مطالبه یک حق یا اعطای یک امتیاز»، طراحی شهری فریبنده و واقعی نما»، «توسعه پایدار: نظریه پردازی یا واقعیت سیاسی»، «میراث شهری و ارزش های اجتماعی»، «مدیریت مردم سالارانه سرزمینی» و «بازگشت شهر» از گفتارهای این کتاب هستند که توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شده است.
در بخش یادداشت مترجم این کتاب با اشاره به گسترش شهرنشینی آمده است: بی شک سده 21، سده گسترش شهرنشینی است که آینده جامعه انسانی را رقم خواهد زد. شهر در دوره معاصر، آبشخور تحولات فراگیر، سریع و کم نظیری در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده است.
در بخش دیگری از این یادداشت می‌خوانیم: مسایل شهری که در این کتاب تحلیل شدند شامل بحران نظام آموزشی، اشتغال زایی و بحران بیکاری ، گسست اجتماعی و انزوا گرایی قومی و فرهنگی ، بحران زیست محیطی، میراث مادی و معماری و حافظه تاریخی شهر، چالش مردم سالاری در مقیاس شهری و ساماندهی حکومت موثر و کارآمد شهری است.
مترجم با اشاره به معضل فقر و بیکاری که سیل مهاجرت از اقصی نقاط ایران به سمت تهران را باعث شده، معتقد است این مشکلات به طیفی از معضلات دیگر شامل قومیت گرایی و چالش فرهنگی، ناکارآمدی نظام آموزش و پرورش، آلودگی زیست محیطی و غیره دامن می زند.
فراهنگ**3079** 9053

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *