کشف مقبره حسن صباح تکذیب شد

n83088722 72640688 - کشف مقبره حسن صباح تکذیب شد

کشف مقبره حسن صباح تکذیب شد

n83088722 72640688 - کشف مقبره حسن صباح تکذیب شد

محمد علی حضرتی ها روز یکشنبه در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: در چند روز اخیر عکس‌ها و خبرهایی در شبکه‌های مجازی درباره زیارتگاهی در روستای خشکچال که به آرامگاه حسن صباح منتسب شده، انتشار یافته که بی پایه و اساس بوده و مبنای علمی و واقعی ندارند.
وی با بیان اینکه مکان یاد شده امامزاده محمد سپهسالار نام دارد،اضافه کرد: پس از قصد هیات امنا برای ساخت حسینیه در این امامزاده و به دنبال آن با مراجعه میراث فرهنگی و کاوش های انجام شده در این مکان، مقداری سفالینه های دوره سلجوقی و صفوی و کاشی های قدیمی به همراه یک قبر از این محل کشف شد که در بررسی ها مشخص شد اسکلت یک کودک بوده است.
حضرتی ها خاطر نشان کرد: کاوش‌ها در محل امامزاده سپهسالار برای دستیابی به نتایج علمی و تاریخی آن و شناسائی محدوده عرصه ادامه خواهد یافت.
مدیر کل میاث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: با توجه به مطالعات داده‎های تاریخی آرامگاه حسن صباح در جایی دیگر متصور می شود که کاوش‌های آینده منطقه الموت شاید آنرا مشخص کند.
حسن صباح در قرن چهارم و پنجم هجری می زیسته و یکی از رهبران فرقه اسماعیلیان در دوره سلجوقیان بوده که مقر حاکمیت وی در الموت قزوین قرار داشت.
قلعه حسن صباح در شمال روستای گازرخان واقع در بخش الموت شرقی استان قزوین قرار دارد و هرساله گردشگران داخلی و خارجی قابل توجهی از آن بازدید می کنند.
3013

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *