کشف و ضبط 43 قطعه سکه تاریخی در خوزستان

n83076987 72621078 - کشف و ضبط 43 قطعه سکه تاریخی در خوزستان

کشف و ضبط 43 قطعه سکه تاریخی در خوزستان

n83076987 72621078 - کشف و ضبط 43 قطعه سکه تاریخی در خوزستان

به‌گزارش چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار سرتیپ دوم امیر رحمت اللهی اظهار داشت: یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان در راستای اقدامات تعاملی با نیروی انتظامی و در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان عتیقه، به‌محض اطلاع از معامله قریب الوقوع مقادیری اشیای تاریخی، ضمن انجام تحقیقات گسترده با اخذ مجوزهای قانونی از مراجع قضایی و همکاری نیروهای انتظامی شهرستان بهبهان نسبت به شناسایی افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی اقدام کرد.
او افزود: این نیروها در عملیاتی غافلگیرانه، ضمن دستگیری 2 متهم، 43 قطعه سکه تاریخی متعلق به دوران الیمایی را کشف و ضبط کردند.
رحمت اللهی توضیح داد: دو متهم این پرونده برای سیر مراحل قانونی، بعد از تشکیل پرونده به مقامات قضایی در استان خوزستان تحویل شدند.
به گزارش ایرنا، الیمایی یکی از حکومت‌های محلی بود که در روزگار اشکانی در نواحی خوزستان کنونی ظهور کرد؛ به نظر می‌رسد این نام تغییر شکل یافتهٔ ایلام باشد.
از میان رفتن قدرت هخامنشیان و دگرگونی ساختار قدرت در شرق نزدیک باستان پس از مرگ اسکندر منجر به پیدایش دولت‌های مستقل و نیمه مستقل شد و الیمایی، یکی از این حکومت‌های محلی بود که در روزگار اشکانی ظهور کرد و پایتختش در ایذه بود.
فراهنگ**3079** 1055

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *