گردشگران، هزینه نگهداری از شهر ونیز را پرداخت می‌کنند

n83154979 72752391 - گردشگران، هزینه نگهداری از شهر ونیز را پرداخت می‌کنند

گردشگران، هزینه نگهداری از شهر ونیز را پرداخت می‌کنند

n83154979 72752391 - گردشگران، هزینه نگهداری از شهر ونیز را پرداخت می‌کنند

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «لوئیجی برونیارو» شهردار ونیز گفت که وضع مالیات، زمینه مدیریت بهتر شهر و پاکسازی آن را فراهم می کند و احترام بیشتری را برای ساکنان آن به ارمغان می آورد.
شورای شهر ونیز مسئول وضع مالیات برای بازدید از این شهر و تعیین شیوه جمع آوری مالیات‌ها است.
براساس اعلام دفتر شهردار شهر ونیز، رقم مالیات از حدود دو تا 10 یورو برای هر فرد متغیر است و دانشجویان، مسافرانی که برای کار یا تجارت به طور کوتاه مدت به این شهر سفر می‌کنند و ساکنان محلی، از پرداخت مالیات معاف هستند.
همچنین گردشگرانی که شبانه از ونیز دیدن می‌کنند، ملزم به پرداخت مالیات نیستند، زیرا در حال حاضر مالیات اندکی برای اقامت در شب پرداخت می کنند که به تناسب فصل بازدید، مکان اقامت و سن و سال گردشگران، متغیر است.
مقام‌های ایتالیایی تخمین می‌زنند که هر سال 30 میلیون نفر از ونیز دیدن می کنند و حدود یک پنجم از آنها دستکم یک شب را در مرکز تاریخی این شهر می گذرانند.
به گفته شهردار ونیز، هزینه تمیز کردن شهر و برقراری امنیت در آن تاکنون از جیب ونیزی‌ها پرداخت شده است.
هزینه‌های زندگی در ونیز بالا است و هجوم گردشگران به این شهر، به مستعمل شدن و از بین رفتن معماری آن منجر شده، ضمن اینکه این شهر بر اثر وزش بادهای شدید، صحنه وقوع سیلاب‌های پی در پی است.
مقام های ونیز تاکید دارند که هزینه حفظ بناهای عمومی در مرکز تاریخی شهر به دلیل انتقال مواد و مصالح لازم با قایق، یک سوم بیش از هزینه‌های سرزمین اصلی ایتالیاست؛ ضمن اینکه پاکسازی شهر نیز باید با دست انجام شود.
در این میان، وجوهات مضاعفی برای تامین هزینه های امنیتی همچون استقرار 150 نیروی پلیس محلی در هر یکشنبه و 350 نیروی در حال انجام وظیفه در تعطیلاتی چون شب سال نو و کارناوال ها، در نظر گرفته می شود.
از سویی دیگر، شهردار شهر فلورانس خواستار وضع قانونی شده است که امکان تعیین حق ورودی برای بازدید از همه مقاصد بزرگ گردشگری در ایتالیا فراهم شود.
در حال حاضر، مالیات اقامت یک شب در فلورانس حداکثر پنج یورو است.
اروپام**9109** 9053

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *