گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری دارد

n83165860 72770880 - گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری دارد

گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری دارد

گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری دارد

به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، سعید هاشمی روز پنجشنبه در سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در دانشگاه علم و فرهنگ، اظهار کرد: گردشگری معنوی باید حس معنوی ناشی از سفر را در گردشگران بالا ببرد.
وی افرود: حس معنوی در گردشگران در هر مرتبه ای متفاوت است که این موضوع، گردشگری معنوی را تا حدودی پیچیده می کند.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اعلام اینکه حس معنوی با موقعیت و ساختار فیزیکی مکان گردشگردی ارتباط مستقیم دارد، اظهار داشت: ایران از نظر برخورداری از فضاهای فیزیکی و مفاهیم مذهبی غنی است.
وی ادامه داد: بین ترسیم هویت معنوی، مولفه های خاص معنوی و رویکرد های مختلف تا زمان رسیدن به توسعه پایدار در گردشگری مذهبی فاصله وجود دارد و نیازمند سیستم مناسب و تبیین برنامه است.
هاشمی افزود: کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در 6 محور و هشت پیش نشست، حرکت ارزشمند علمی و معنوی تلقی می شود.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: ادبیات معنوی گردشگری تا حدودی شکل گرفته اما باید به بدنه جامعه سرایت کرده و تجهیزات لازم آماده شود.
وی عنوان کرد: این موضوع نیازمند همراهی و همکاری اساتید. دانشگاه ها و حوزه است تا گام های موثری در جهت توسعه پایدار در زمینه گردشگری معنوی برداریم.

** ارسال 50 مقاله داخلی و خارجی به کنفرانس گردشگری و معنویت
در این همایش رئیس انجمن علمی گردشگری ایران نیز گفت: 50 مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه کنفرانس گردشگری و معنویت ارسال شد که از این تعداد 22 مقاله پذیرفته و مورد داوری قرار گرفت و می توان گفت مقالات از نظر محتوایی نسبت به سال قبل پر بارتر است.
محمد حسین ایمانی خوشخو اظهار کرد: سفر یک امر مقدس است و رویکرد گردشگری معنوی را باید به شکل یک مفهوم اساسی در جامعه رواج داد.
وی یادآور شد: توسعه گردشگری نیاز به حمایت دارد زیرا راه برون رفت از تحریم هاست و از این رو باید تمامی نهادها، حوزه علمیه و دانشگاه ها پای کار بیایند.
رئیس کمیته علمی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت تصریح کرد: گردشگری توفیقات، شاخصه ها و دستاوردهای کشور را به خوبی به جهان معرفی می کند و باعث نمود بهتر آن در سطح بین الملی می شود. بنابراین باید زمینه های مناسبی برای این موضوع فراهم شود.
وی اظهار کرد: طرح ایده گردشگری و معنویت به دلیل جدید بودن موضوع در مجامع علمی داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفت.
رئیس کمیته علمی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت ادامه داد: گردشگری با فضای معنوی فضای جدیدی را ایجاد می کند که پاسخگوی نیاز روحی انسان ها است.
ایمانی خوشخو تصریح کرد: مقاصد مرتبط با گردشگری معنوی ایران در نشریه گردشگری بین المللی معنویت چاپ شده است.
رئیس انجمن علمی گردشگری ایران ادامه داد: در طول سه سال گذشته نشست هایی در این زمینه در شهر قم برگزار شد و نتایج مطلوبی داشت.
به گزارش ایرنا، سومین دوره همایش گردشگری و معنویت امروز (پنجشنبه) با حضور کارشناسانی از مالزی، ایتالیا و بریتانیا، جمعی از محققان، استادان دانشگاه و حوزه علمیه در حوزه گردشگری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار و از کتاب گردشگر مذهبی رونمایی شد.
9465*2025

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *