گزارشی از حضور خانواده‌های خراسان جنوبی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس خوزستان

[ad_1]

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج و سپاه خراسان جنوبی گفت:خوشبختانه هیچ گونه مشکلی برای زائرین در طول سفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور بوجود نیامد.

به گزارش ایسنا، مجتبی قنبری مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج و سپاه خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور در ایام نوروز توضیح داد: اردوی راهیان نور محلات از ۲۲ اسفند آغاز شد و تا ۱۱ فروردین ادامه داشت. اعزام کاروان‌های راهیان نور جنوب در ۶ مرحله انجام شد. در این مدت ۲۵ اتوبوس و ۱۳۰ خودروی شخصی از خراسان جنوبی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

وی افزود: ایام نوروز امسال تعداد ۲۰۲۶ نفر به اردوی سیاحتی زیارتی راهیان نور اعزام شدند که از این تعداد ۵۸۰ نفر با خودروی شخصی و مابقی با اتوبوس‌ها اعزام شدند. به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی، شدت بارندگی‌ها و وقوع سیل در خوزستان تعداد ۱۱ اتوبوس و ۵۰ خودروی شخصی به تعداد ۷۰۰ نفر سفر خود را به این منطقه منتفی کردند.

قنبری خاطرنشان کرد: در دو مرحله آخر اعزام (ششم و نهم فروردین) منطقه عملیاتی فکه، فتح المبین و کانال کمیل بر اثر آب گرفتگی بسته شده بود و برنامه‌های روز سوم حذف شد و بازدید از یادمان‌های دیگری همچون بیت المقدس به برنامه اضافه شد. همچنین این کاروان‌ها یک روز زودتر در ۱۱ فروردین بازگشتند.

وی با بیان اینکه زائرین راهیان نور تعداد ۳۴۹ نفر از طلاب و روحانیون و مابقی از محلات بودند گفت: استقبال به صورت خانوادگی نسبت به سال قبل بیشتر بود و در ثبت نام‌ها امسال رشد قابل توجهی داشتیم. امسال حداقل ۱۰ درصد افزایش اعزام زائر به راهیان نور جنوب را شاهد بودیم که بر اثر شرایط نامساعد جوی و وقوع سیل در خوزستان این امر میسر نشد. خوشبختانه هیچ گونه مشکلی برای زائرین در طول سفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور بوجود نیامد و در شلوغ ترین ایام به لحاظ امکانات در اردوگاه راهیان نور خراسان جنوبی در اهواز مشکل خاصی نداشتیم.

قنبری افزود: متأسفانه شرایط جوی نامساعد و وقوع سیل در ایام نوروز و شدت گرفتن فعالیت‌های جهادی در خوزستان امسال اردوی راهیان نور را تحت الشعاع قرار داد و حتی کسانی که از استان‌های دیگر بدون برنامه‌ریزی قبلی وارد منطقه شدند بر اثر بسته شدن راه‌ها مجبور به اسکان شدند. در صورت وخیم شدن اوضاع چنانچه درخواستی صورت گیرد؛ اردوگاه راهیان نور خراسان جنوبی در اهواز با ظرفیت ۶۰۰ نفر آمادگی دارد سیل زدگان احتمالی خوزستان را اسکان دهد.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج و سپاه خراسان جنوبی با بیان اینکه اعزام بعدی راهیان نور غرب کشور است یادآور شد: این اردوها از اواسط تیرماه آغاز خواهد شد. امسال برخلاف سال‌های قبل اعزام‌ها در بازه زمانی کمتر و با تعداد بیشتر کاروان‌ها خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
7 April 2019 | 6:56 am

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *