گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

1 hamgardi singapore uber 1 1024x585 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

گشت و گذار در سنگاپور:

در این مطلب از سفر به سنگاپور برایتان می گوییم از جاذبه های گردشگری شهر سنگاپور. جایی مثل سنگاپور در جنوب شرقی آسیا وجود ندارد. بله، احتمالاً بگویید بانکوک یا سایگون، اما این به این دلیل است که شهر سنگاپور شهری جذاب و تاریخی است. شهر سنگاپور با حمل و نقل عمومی خوب و پیاده روهای هموار، شبیه یک مرکز خرید است. برای سفر به بخشی از جنوب شرقی آسیا،برای اقامت بیشتر از یک شب برنامه ریزی و پس انداز کنید. قطعاً شما با چشم انداز هایی باور نکردنی، غذاهای خوشمزه و مکان های جالب برای اقامت به خوبی مواجه خواهید شد. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید در سفر به سنگاپور و بازدیدی مجازی از این شهر …

اطلاعات جامع درباره شهر و راهنمای سفر به سنگاپور

شهر سنگاپور میتواند به طور گسترده به تعدادی منقطه که هر قسمت دارای ویژگی های خاص و نقاط مثبت برای مسافران میباشد، تقسیم شود. در حالی که شهر مملو از مراکز خرید است، خریداران ممکن است مجذوب خیابان اورچارد رود شوند، و کسانی که علاقه مند به موزه ها و گالری ها هستند میتوانند به رودخانه ها و هتل رافلز شهر سنگاپور مراجعه کنند. محله چینی ها، هند کوچک، کامپونگ گِلام و گیلنگ سرای هر کدام دارای چشم انداز های شگفت انگیزی هستند. دوستداران فضای باز باید بدانند که هیچ جای جنوب شرقی آسیا به اندازه ی سنگاپور از مرکز شهر به پارک و حوضچه ها منتهی نمی شود. در عین حال، سنتوزا از بهترین سواحل شهر سنگاپور می باشد و بیش از 30 جاذبه در یک جزیره کوچک جمع آوری شده است. به علاوه ارزش سنگاپور به دلیل جاذبه های جهانی از جمله باغ وحش و سافاری در شب و همچنین پارک پرنده جورنگ سنگاپور می باشد. مناظر دیدنی بیشتری در شهر سنگاپور وجود دارد که با آنها آشنا خواهید شد. ارتباط همه اینها از طریق شبکه حمل و نقل SMRT بسیار مقرون به صرفه و راحت می باشد، اما در کنار آن وجود یک شبکه بزرگ اتوبوس رانی و تاکسی برای زمانی که شما وقت ندارید ١٠ دقیقه تا ایستگاه MRT پیاده روی کنید، ضروری است. هیچ شهری مانند شهر سنگاپور وجود ندارد که به آسانی بتوان به تمام نقاط شهر دسترسی داشت. در زیر ما برخی از مناطق اصلی مورد علاقه برای مسافران در سفر به سنگاپور را معرفی می کنیم، در ابتدا از محله چینی ها شروع می کنیم.
1 hamgardi 67u8 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

محله چینی ها

وجود محله ی چینی ها در سنگاپور ممکن است بیهوده به نظر برسد، اما هنگامی که در سفر به سنگاپور آن را از نزدیک ببینید نظرتان تغییر می کند. در اینجا آسمان خراشهای شیشه ای به مغازه های سه طبقه کاهش یافتع اند، مردم به جای قهوه استارباکس با چای های گیاهی به سر می برند و زندگی به آرامی، شاید پر سر و صدا، سپری می شود. گرچه نشانه ها به زبان انگلیسی هستند، در گویش کانتونی و ماندارین به گوش می رسند. 
مدتها قبل از اینکه آقای استامفورد رافلز وارد شود و برای آن محاصره ای چینی قرار دهد، منطقه تجاری در جنوب غربی رود شهر سنگاپور توسط تجار و کشاورزان چیینی اداره می شد. همانطور که هجوم مهاجران چینی ادامه یافت، تازه واردان شروع به کسب و کار کرند، صنایع تجاری را تأسیس کردند و معابد را برای تشکر از خدایان برای ورود امنشان به این کشور جدید ایجاد کردند. همانطور که محله چینی ها گسترش یافت، با ساکن شدن مردم در محله های کوچک و زندگی بالای مغازه ها،  جمعیت نیز گسترش یافت. برای اینکه نگاهی اجمالی به زندگی این مهاجرین اولیه داشته باشید، بخش مرکزی محله چینی ها را ببینید.
محله چینی ها تا دهه 1960 زمانی که دولت شروع به ساخت مسکن و هیئت توسعه آپارتمان ها (HDB) کرد و هزاران نفر را ساکن کرد، تا حدودی در فقر زندگی می کردند. مغازه ها، ساختمان های حفاظتی و اکثر محله چینی ها تحت بازسازی گسترده شهری قرار گرفته اند.
امروزه محله چینی ها گسترش یافته اما همچنان پر هرج و مرج است. بازار محله چینی ها از صبح تا شب باز است و خیابان های باریک با فروشگاه های گیاهان دارویی، سالن های ماساژ، عتیقه فروشی ها و مغازه های سوغات فروشی که چئونگ سام های ابریشم جعلی و آهنرباهای مرلیون می فروشند، پر شده اند. بازار تَر در زیرزمین مجتمع، محصولاتی را به فروش می رساند که بسیار تازه است و مغازه ها به همه چیز از جمله خوابگاه ها و مهمانخانه ها تا شرکت های معماری و بستنی فروشی ها تبدیل شده اند.
در حالی که بسیاری از مردم به محله چینی ها می روند تا در مذاهب مهم مانند معبد دندان بودا یا معبد سری وراماکالیامان شرکت کنند، و عده ی بیشتری هم به خوردن می پردازند. در محله ی چینی ها، مرکز مواد غذایی ماکسول و مغازه هایی دلفریب وجود دارد که بهشتی از غذا می باشند. تُستِ کایا، خرچنگ فلفلی، ماهی پهن کباب شده، و املت صدف از غذاهای این منطقه می باشد. بعد از ساعت 18:00 در خیابان اسمیت دست فروشان در فضای باز، غذا می فروشند.
1 hamgardi rtysrt - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

جذابیت های محله چینی ها

در این محله خیابان های یک طرفه وجود دارد، که بسیاری از آنها محل پیاده روی بین پل جدید و جنوب پل می باشند. بخش مرکزی محله ی چینی ها، وسط خیابان بتکده است، معبد سری وراماکالیامان در انتهای خیابان معبد و معبد دندان بودا در خیابان ساغو و جاده ی جنوبی است. بازار محله بین خیابان ترنگانو محدود می شود. شرق خیابان پل جنوبی، به خیابان کلاب و سیانگ که پر از  بوتیک های مدرن،  و کافه های اروپایی است، منتهی می شود. به همین خاطر هم هست که در سفر به سنگاپور، بازدیدش را به هیچ عنوان نباید از دست داد.
همچنین می توان با میانبر به خیابان تلوک آیر، از قدیمی ترین خیابان های محله که معابد قدیمی از جمله معبد تیان هوک کنگ در آن واقع است، رفت. در جنوب غربی، هتل هایی در خیابان کئونگ سیک و دوستون هیل،که منطقه ای بومی شده است، و گالری های هنری، بوتیک و رستوران های زیادی در آن قرار دارند، خواهید یافت. محله ی چینی ها همیشه فتوژنتیک است، اما جشنواره های زیادی برای سال جدید چینی و اواسط پاییز برگزار می کند.  بازارهای تعطیلات، نمایش ها و رقص اژدها در خیابان را از دست ندهید. هفتمین ماه، معمولا اوت یا سپتامبر، با فستیوال روح گرسنه با ارائه غذا در مسیرهای پیاده رو همراه است و اسکناس ها در معابد سوزانده می شوند تا ارواح عصبانی را خنثی کنند. وجود محله ی چینی ها ممکن است بیهوده به نظر برسد، اما هنگامی که آن را ببینید نظرتان تغییر می کند. در اینجا آسمان خراشهای شیشه ای به مغازه های سه طبقه کاهش یافتع اند، مردم به جای قهوه استارباکس با چای های گیاهی به سر می برند و زندگی به آرامی، شاید پر سر و صدا، سپری می شود. گرچه نشانه ها به زبان انگلیسی هستند، در گویش کانتونی و ماندارین به گوش می رسند.
بهترین سرویس توسط ایستگاه SMRT  محله (NE4 / DT19)، ایستگاه های تلوک آیر (DT18) به سمت شرق و پارک اوترام  (EW16 / NE3) به جنوب غرب ارائه می شود. به سمت پلهای جدید شمالی یا جنوبی بروید و به ناحیه ای دیدنی سنگاپور که به عنوان یک بافر بین محله چینی ها و مرکز تاریخی شهر است، خواهید رسید، در حالی که با رفتن به سمت شرق، به بخش مالی سنگاپور می رسید، و بالاتر از آن شما می توانید خلیج مارینا را پیدا کنید.
1 hamgardi Things to do in Chinatown Singapore 750x410 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

گیلنگ سرای و فراتر از آن

آنچه که در مرکز شهر یا در خیابان اورچارد دیده اید فراموش کنید، این سنگاپور واقعی است. در گیلنگ مغازه ها بیشتر صندل میفروشند تا کفش پاشنه بلند، ظرف غذا هنوز 3 دلار است و دوریان کلمه ی بدی نیست. این منطقه عمدتا مسکونی است، به استثنای ورود و خروج از فرودگاه چانگی، تعداد کمی از بازدیدکنندگان در مناطق شرقی سرمایه گذاری می کنند. بسته به چشم انداز شما، جاذبه های جزئی شرق سنگاپور مانند بازار ها و پارک ها، در مقایسه با مرکز شهر فوق العاده مدرن است.
بنابراین در سفر به سنگاپور ، یک دوچرخه کرایه کنید یا پیاده روی بسیار طولانی را در پارک ساحل که تا 15 کیلومتر در جنوب شرقی ساحل سنگاپور امتداد دارد، بگذرانید. اکثر مردم به دلیل پاکیزه نگه داشتن آب، به داخل آن نمی روند، اما از پیکیک در ساحل و یا صرف غذاهای تازه و مقرون به صرفه در ساحل شرقی هاوکر دست نمی کشند. شرق سنگاپور همچنین دارای محله هایی با خانه های رنگارنگ است که معماریشان ارزش دیدن دارند. از لحاظ تاریخی، گیلنگ منطقه ای برای قوم سنگالی سنگاپور تعین شده بود و حضور آنها در روستای فرهنگی مالایی و بازار گیلنگ سرای باقی مانده است. در طول ماه رمضان در این منطقه لباس و کوهه (شیرینی) در بازار شب فروخته می شود. گیلنگ منطقه روشنایی سنگاپور است، و از استانداردهای جنوب شرقی آسیا برخوردار است و غذاهای ویتنامی اش عالی میباشد.
تنجنگ، خانه ثروتمندان پراناکان بود که املاک و مستغلات آن در امتداد ساحل ساخته شده است. با توجه به احیاء زمین آنها دیگر دیدی به دریا ندارند، اما تراس های زیبا با نمادهای تزئین شده باقی مانده است. همچنین تنجنگ برای سوپ رشته فرنگی دریایی تند شناخته شده است. اگر با 15 دقیقه MRT سوار شدن از مرکز شهر مشکلی ندارید، شرق سنگاپور مرکز ارزش هایی مانند جعبه بتل و سرخس است. راحت ترین SMRT به گیلنگ، پائا لابر (EW8 / CC13) به غرب یا اِنوس (EW7) به شرق است. اما رفتن به جاده چیات 20 دقیقه پیاده روی دارد.
1 hamgardi %D9%82%DB%8C - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

سنگاپور بزرگ

از بخش های خارج از مرکز شهر سنگاپور و سنتوسا، میتوان به باغ وحش و سافاری در شب سنگاپور در قسمت شمالی و پارک پرنده جورونگ در غرب اشاره کرد. همه این سه جاذبه کاملا در سطح جهانی هستند و ارزش سفر به قسمت بیرونی جزیره را دارند. آخرین، اما نه کمترین، بازدید از یکی از جاذبه های غیر معمول سنگاپور را در نظر بگیرید، مانند پارک  Haw Par Villa، یا اگر این چیزی نیست، همیشه یک تورعجیب به Tiger brewery وجود دارد. سنگاپور عمدتا مسکونی است و سفر به یک محله مانند جورونگ غربی و یا آنگ م کیو به شما درک عمیق تری نسبت به عمر سنگاپوری ها نسبت به صرف یک روز در جاده ارچارد می دهد. یک جمله ای در سنگاپور نوشته شده است که: “سنگاپور یک جزیره کوچک بسیار بزرگ است.” بنابراین در سفر به سنگاپور ، سعی نکنید بیش از حد در یک روز فعالیت کنید زیرا فقط خسته می شوید. آهسته قدم بردارید و بیشتر موفق خواهید شد. این منطقه به خوبی از سیستم MRT و مسیرهای اتوبوس عمومی برخوردار است – از کارت EZ-Link برای بهره مندی از تخفیف و پرداخت هزینه استفاده می شود. برای رفتن به باغ وحش به سادگی، یک سرویس خصوصی شاتل از مناطق مرکزی به سافاری و باغ وحش وجود دارد.
1 hamgardi %DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

کامپونگ گِلام

در شرق استان، محله ی قدیمی کامپونگ گلام قرار دارد که بازدیدش را در سفر به سنگاپور نباید از دست داد. در هر گوشه آن هتل ها و بازارهای خیابانی و جمعیت در مسیرهای پیاده روی و MRT قرار می گیرند، انگار برای خرید کردن یا رفتن به مسجد صف بسته اند. بوگیس، به دلیل قبیله بوگیس نامیده شده است، افرادی که در اندونزی می کنند، به عنوان دزدان دریایی شناخته می شوند، که در اوایل قرن نوزدهم به سنگاپور آمدند این منطقه کمپونگ ها (روستاها) را تأسیس کردند. پس از ورود افراد بریتانیایی، کمپونگ گِلام، به خانه ای برای مسلمانان ثروتمند، از جمله سلطنت مالایی و تجار عرب تبدیل شد که  کاخ ایستانا، مسجد سلطان و ساختمان های باشکوهی که هنوز هم هستند، ساختند.
در دوره پس از جنگ جهانی دوم، بوگیس تبدیل به مرکز تجارتی متفاوت شد: کار جنسیت. خیابان بگیس، برای وجود بارهای مجلل شهرت به دست آورد. این قسمت مدت زیادی دوام نیاورد: خیابان قدیمی بوگیس در اواسط دهه 80 میلادی تخریب شد تا مسیر جدید MRT ساخته شود، اما تاریخ کثیف آن توسط سنت جک پل ورد در رمان و فیلم مشابه ثبت شده است. نیازی به گفتن نیست که این داستان توسط سرمایه گذار آمریکایی در دهه 1970 میلادی میخواست در خیابان های سنگاپور اجرا شود، اما در ابتدا توسط دولت ممنوع شد.
بگیس هنوز هم دارای مجموعه ای متنوع از جاذبه هاست. به بازار خیابان بوگیس، برای خرید سوغات ارزان قیمت، خواندن روزنامه در کتابخانه ملی مدرن ، یا خوردن مورتابک (نان تخت) و شیرینی در یکی از رستورانهای مالایی، بروید. خیابان عرب مرکز فرهنگی معاصر مسلمانان دارای فروشگاه فرش ایرانی، کافه ها و مسجد سلطان است. مسیر هیپ هاجی با بوتیک های مستقل، استودیو های تاتو و کافه های پر شده است. طبق استانداردهای سنگاپور، این منطقه ای مجزا است.چیزی از کالنگ باقی نمانده است. به سمت شرقی، در امتدا مسیر ساحلی، به مجتمع طلایی می رسیم – فکر کنید همه ی تایلند در یک بازار قرار گرفته است. به رفتن به مشرق ادامه دهید و می توانید از رودخانه روچور عبور کنید تا بتوانید به آنچه که در کالانگ بود، اما امروزه به پارک، مسیرهای دوچرخه سواری و کافه ها تبدیل شده اند، برسید. در کامپونگ گالم، سه خطوط SMRT – بوگیس (EW12 / DT14) به جنوب غرب، لاوندر (EW11) به شمال، و یا با 10 دقیقه پیاده روی در بزرگراه نیکل (CC5) گسترش داده شده است.
1 hamgardi item 3.thumbnail.carousel img.740.416 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

هند کوچک

با توجه به تعداد زیاد مردم، تجارت هرج و مرج و بی نظمی، در سفر به سنگاپور، بازدید از هند کوچک باعث می شود به سرعت خاطرات سنگاپور را فراموش کنید. از لحاظ تاریخی، هند کوچک از «قومیت کمپونگ» هند است که در دوران حکومت استعماری انگلیس ایجاد شد. همانطور که غارنشینان زیاد شدند، جمعیت تامیل جنوبی به این منطقه رودخانه نقل مکان کردند،جایی که آنها میوه های گرمسیری و دامداری را تولید می کردند. در حالی که تنها ردی از این فعالیت های کشاورزی در نام خیابان ها مانند جاده بوفالو، معابد هندو، مغازه های ساری، مراسم های موسیقی و مراکز رقص هندی کلاسیک و رستوران های گیاهی باقی می ماند. گرچه سیاست رسمی شهر سنگاپور از قومی به نژادی تبدیل شده است، هند کوچک همچنان به عنوان محل اقامت هندو ها در شهر سنگاپور و همچنین تازه واردان از هند، بنگلادش، سریلانکا و نپال خدمت می کند. تقریبا تمام ساخت و ساز در شهر سنگاپور توسط کارگران موقت از این کشورهای آسیای جنوبی انجام می شود و آنها هر روز یکشنبه تا یک ساعت به هند کوچک می روند.
هند کوچک نیز به عنوان یک روستای با بهترین غذاهای هندی است. در جشن ها، خوراکی هایی مانند گوشت خوک از کشمیر، داسا ماسالا از تامیل نادو، غذاهای دریایی از کرالا، و مواد تشکیل دهنده آنها را در بازارها و فروشگاه ها بیابید. مغازه های کوچک با موسیقی های بالیوودی و عود در پس زمینه، یک جایگزین عجیب و غریب برای خیابان اورچارد هستند؛ شما داروهای آیورودا، تلفن های همراه و لباس سوغاتی را در اینجا خواهید یافت. اواسط راه بین هند کوچک و براس باسا، خیابان واترلو را پیدا خواهید کرد، جایی که معابد تاریخی هندو و بودایی، توجه بسیاری از پرستشگران را جلب می کنند. مناطق اطراف دارای تعداد زیادی هتل و رستوران های گیاهی می باشد و مرکز فروش الکترونیکی سیم لیم، چند متر دور تر در جاده روچور می باشد.
حوالی ابتدای جاده سرانگون، دو نشانه هند کوچک وجود دارد: مرکز تِکا و آرکاد هند کوچک. مرکز تِکا دارای غذای پخته شده و لباس های سنتی است. در سراسر خیابان از تِکا، آرکاد هند کوچک مغازه هایی است که همه چیز از هند، از مجسمه های خدایان گرفته تا شیرینی های خانگی مانند جالبی و گولاب جامون، می فروشند. بلوک شرقی، در امتداد خیابان دانلوپ، فروشگاه هایی با اجناس ارزان و کافی نت ها برای رفع نیازهای مسافران بین المللی ایجاد شده است. تعدادی خوابگاه نیز در حومه هند کوچک و هتل هایی مانند هتل پِراک در سراسر منطقه پراکنده اند. مراقب هتل هایی با بنر اقامت با نرخ زیر S $100 باشید- که یکسری افراد سود جو اند.
معبد وراماکالیانمن سرای با سقف پیچیده آن یکی از مهمترین معابد هندوستان است و نباید نادیده گرفته شود. پوجا (پیشنهادات) در ساعت 08:00، 12:00، 18:30 و 21:00 زمان بندی شده اند. چند بلوک بعد از معبد، با گذشت از خیابان سیدالوی به مرکز مشهور 24 ساعته مصطفی خواهید رسید که بهترین مکان در سنگاپور برای تبادلات ارز، رزرو پرواز و خرید هر چیزی از زعفران تا ساعت جدید است. حتی در شمال، در امتداد جاده سرنگون، معبد سرینیواسا پرامال است، و برای جشنواره ی سالانه ی تایپوسام اختصاص داده شده است. رستوران خوشمزه اما خارج از محدوده فرانسوی استال چند قدم پایین تر می باشد.
هند کوچک با چشم اندازها، صداها و رنگ ها 365 روز سال را زیبا می کند، و حتی برای تعطیلات و فستیوال ها نیز بسیار جذاب است. در ماه ژانویه یا فوریه، جشنواره تایپوسام اسا که تولد لرد موروغان، از خدایان هندو است. مردم در خیابان های شهر سنگاپور فعالیت زیادی انجام می دهند: برخی ظرف های شیر یا سبزیجات و میوه ها را حمل می کنند، اما برجسته ترین آن ها ستایشگرانی هستند که چهره خود را می پوشانند و سینه و پشتشان را سوراخ می کنند. آنها بر روی سنگ های گرم، پابرهنه، در معبد سرینیواسا پرامال راه می روند. بزرگترین رویداد در تقویم هندوها، دپاوالی است، “جشنواره نور”، که جشن پیروزی خیر مقابل شر است. این جشنواره در اواسط ماه اکتبر یا نوامبر برگزار می شود (تاریخ دقیق آن با دوره های ماه تعیین می شود) و شما هند کوچک را با دکوراسیون های جشن، نمایشگاه های فرهنگی و بازار های تعطیلات خواهید دید. بنابراین بازدیدش را در سفر به سنگاپور از دست ندهید.
از راحت ترین ایستگاه های SMRT، هند کوچک (NE7) و پارک فارر (NE8) هستند که در سمت غربی هند کوچک است. ایستگاه سوم، که 10 دقیقه پیاده روی دارد، لاوندر (EW11) است که به منطقه جذاب شهر سنگاپور، کامپونگ گلام نزدیک است.
1 hamgardi little india singapore hotels - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

جاده اورچارد

جاده اورچارد، محدوده بی پایانی از مراکز خرید، رستوران های زنجیره ای و هتل های پر زرق و برق، قلب شهر سنگاپور است. این نام برگرفته از باغ های میوه ای است که در طول روزهای خیابان ها را می پوشاند، اما این باغ ها برای ایجاد مناطق تجاری و مسکونی، نابود و بازسازی شد. بنابراین بازدیدش را حتما در برنامه سفر به سنگاپور خود قرار دهید.
چون این شهر بیش از حد به گذشته اش نزدیک است، مقامات، ساختمان های استعماری را در طی رونق شهر سنگاپور به راه انداختند تا مگامال های مدرن را راه اندازند. چندین ساختمان تاریخی همچون ایستانا و سفارت تایلند همچنان باقی مانده اند – اما هیچ کس به بهانه دیدن منابع تاریخی به اورچارد نمی رود: همه برای خرید می روند.
خیابان اورچارد معبد مصرف گرایی است. و مسافتی به حدود 2.2 کیلومتر دارد، با این وجود تقریبا فواصلی میان مراکز خرید وجود دارد. با حساب ما، این خیابان حداقل 25 مرکز خرید، 15 هتل پنج ستاره، 4 سینما، 3 بیمارستان خصوصی، 13 استارباکس و صدها مکان برای خوردن دارد (و در هر حالی همیشه شلوغ اند).
مانند بسیاری از چیزهایی که در شهر سنگاپور وجود دارد، اورچارد خیلی ارزان نیست. بوتیک های Dolce & Gabbana از فروشگاه های دلار و بوف صبحانه در هیلتون یا ماریوت بیشتر است و قیمت اجناس آنها بیش از اجاره یک تخت خواب در هند کوچک است. بهترین فصل برای شکار مقرون به صرفه در شهر سنگاپور در ماه ژوئن و ژوئیه است. وضعیت فروش به هیچ وجه جالب نیست، اما شما ممکن است خوش شانس باشید و معامله ای انجام دهید. فکر کنید کارت حافظه و کیف پول را با 50٪ تخفیف بخرید.
اکثر مراکز خرید “کارت امتیاز توریستی” را در طول سال می دهند که تخفیف های ویژه ای در مغازه های خاص و قهوه رایگان ارائه می دهند- گذرنامه خود را آورده و آن را به اطلاعات تحویل دهید. به یاد داشته باشید که گردشگران بین المللی همچنین می توانند تقاضای بازپرداخت مالیات را برای خرید بیش از 100 دلار به جز غذا و هتل بدهند.
ممکن است در اورچارد قدم بزنید و پس از ساعت ها کل آنجا را بگودید. اورچارد پیاده رویی بسیار دوستانه با نیمکتها، زیر گذرها و پیاده روهای وسیع برای عبور انبوه خریداران است.
از باغ گیاه شناسی در غرب اورچارد (در واقع فراتر از آن) بازدید کنید. در حالی که رفتن از اینجا به هند کوچک از طریق خیابان بنکولن جاده مستقیمی است، اکثر رفتن با SMRT را انتخاب می کنند. باغ با سه ایستگاه SMRT – دهوبی  (NS24 / NE6 / CC1) به شرق، سامرست (NS23) تقریبا در مرکز یا اورچارد (NS22) به غرب  مرتبط می باشد.
1 hamgardi orchard raod hotels L - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

اسکله های سنگاپور

رود سنگاپور اهمیت تاریخی زیادی دارد و ظاهرا، آقای استمفورد رفلز در سال 1819 قبل از امضای معاهده منجر به ایجاد یک جرگه انگلیسی شد. رودخانه به عنوان شریان اصلی شهر سنگاپور آباد شد و در دهه 1840 منطقه ای که اکنون به عنوان جریان قایق شناور شناخته می شود، به عنوان محاصره ای برای کوه های چینی ایجاد شد. این توسعه با اسکله کلارک، که به نام دومین فرماندار استعمار شهر سنگاپور نامگذاری شده بود، به عنوان نقطه ای برای مهاجرت کشتی های تجاری و اسکله روبرتسون برای کشتی ها و انبارها ادامه یافت. بسیاری از ارزشمندترین محصولات شرکت بریتیشی شرق هند – لاستیک، قلع، برنج، ادویه جات – به طور مستقیم در رودخانه سنگاپور حمل و فروخته می شوند.
گرچه هرج و مرج دزدان دریایی چینی که در دزدان دریایی کارائیب به چشم می خورد، هیچگاه کاملا ناپدید نشد: در قرن نوزدهم، رود سنگاپور قطعاً مکانی نا هموار با محل زندگی فقیرنشین بود. تا دهه 1960، رودخانه سنگاپور به عنوان مرکز تجارت شناخته شد، زیرا کشتی ها به بنادر جدید خارج از مرکز شهر منتقل شدند. قایق موتوری ها ناپدید شدند، مغازه ها بسته شدند، و شهر با یک رود کثیف و بی جان باقی مانده بود. پاکسازی رودخانه سنگاپور توسط لی کوان یو، نخست وزیر ایالت، رهبری شد و موفقیت آن در سال 1987 اعلام شد. در این زمان، کار بازسازی مغازه های ویران شده و قایق های سواری آغاز شد و در نهایت  به بانکداری و کافه ها برای خانواده هایشان تبدیل شد.
1 hamgardi UN1576820 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

قایقرانی در رود سنگاپور

قایقرانی به دهانه رود سنگاپور نزدیک است و در سراسر آب به زیبایی مانند پارلمان قدیمی جلوه می کند. رستوران ها و فروشگاه های تاریخی امروزی دارای چنین دیدگاه های چشمگیر هستند و ممکن است از قیمت های بالا و سرویس های شگفت انگیزی برخوردار باشند. قایقرانی در مسیر مرکز رافلز است. نیک لیسون، کارگزار بریتانیا که به خاطر فروپاشی بانک بارینگ متهم شد، به طور منظم در بار هَری بود. یک بلوک قبل از قایقرانی، در کنار جاده دایره ای، می توانید کافه ها و رستوران هایی با قیمت مناسبتر پیدا کنید، اما بدیهی است که چشم انداز رودخانه را ندارند.
اسکله کلارک به عنوان زمین بازی بزرگسالان با رستوران های بین المللی، کاباره های شبانه و هواپیماهای بدون سرنشین توسعه یافته است. در ادامه رودخانه، اسکله رابرتسون است، و مکانی عالی برای غذا خوردن با خانواده یا یک لیوان شراب است. پیشنهادات آشپزی بسیار متنوع و اعم از غذا های ایتالیایی، ژاپنی، فرانسوی و استرالیایی هستند. اسکله رابرتسون برای وقت گذراندن در بعد از ظهر یکشنبه مناسب است و بسته به برنامه در مرکز هنرهای نمایشی DBS، دارای شام و یک نمایش است، بنابراین بازدیدش را در برنامه سفر به سنگاپور خود قرار دهید.
اگرچه اسکله دارای محدوده وسیعی است اما باتوجه به جاذبه های آن، واقعاً کم است و یکی از ارزش های آن قیمت پایین تور رودخانه شهر سنگاپور است. برای رفتن به روبرتسون و اسکله کلارک، بهترین ایستگاه SMRT ایستگاه کلارک (NE5) است، اما برای قایقرانی، ایستگاه رافلز (NS26 / EW14) به به ضلع شرقی آن نزدیک تر است. در حالی که اگر بخواهید از قایقرانی به خلیج مارینا بای پیاده بروید، باید از SMRT استفاده کنید، اما آنچه که راه پیاده روی آسان دارد، مرکز تاریخی سنگاپور است که ما بعد از هتل رافلز به آن اشاره می کنیم.
1 hamgardi tgsdfgtrterferetete - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

رافلز

رافلز به عنوان مرکز شهر سنگاپور و یا منطقه مدنی شناخته شده است، این منطقه دارای بانک ها، شرکت های چند ملیتی، موزه ها، مکان های تاریخی و ادارات دولتی قدیمی و جدید است. همچنین مراکز خرید و هتل های پنج ستاره ای در رقابت با اورچارد وجود دارد. این منطقه در شمال رود شهر سنگاپور، جایی است که آقای استامفورد رافلز سنگاپور را به عنوان یک پست تجاری بریتانیایی ساخت و از بسیاری از معماری استعماری، هرچند که اکنون توسط آسمان خراش ها نابود شده، جان سالم به در برده است.
مجسمه رافلز در جایی که در سال 1819 فرود آمد، در بهترین شکل ساخته شده است و توسط برخی از قدیمی ترین ساختمان های باقی مانده مانند تئاتر ویکتوریا و مجلس قدیمی نمایندگان و در حال حاضر یک گالری هنری احاطه شده است.
هتل رافلز استعماری بیشتری را با کارکنان به همراه دارد. ما مظنون به این هستیم که افزایش قیمت قابل توجهی از زمانی که سامرست موهام و ارنست همینگوی داستان های زندگی شان را در مستعمرات نقاشی کردند، اما لانگ بار یکی از جاذبه های مهم توریستی به عنوان سنگ بنا باقی مانده است. کلیساهای مسیحی شهر سنگاپور در اطراف منطقه مرکزی پراکنده شده اند، اما شما نمی توانید از کلیسای سنت اندرو در نزدیکی تالار شهر SMRT دست بردارید. بنابراین بازدیدش را در سفر به سنگاپور ، به هیچ عنوان از دست ندهید.
1 hamgardi 111111111111111111 - گشت و گذار در سنگاپور | راهنمای سفر به سنگاپور

سایت : همگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *